12 Ayda 61 KG Verme Başarı Öyküsü!

Diyete Nasıl Başlarsınız?

• Kocam beni beğeniyor diyette neyyy :)

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    16

borahanim

Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2013
7
7
Merhaba Kızlar...

Bu mesajı özellikle yazmak istedim. Eminim ki aranızda bazı kişiler benim bu yazdıklarımdan etkilenip, belkide çok istikrarlı şekilde gözle görülür bir kilo verecektir. Son doğumumu yaptıktan sonra inanılmaz kilo almıştım, sonrasında wafflelar, pancakeler, kolalar, hamur işleri vs vs artık çığırdan çıkmıştım diyebilirim. Hiç çocuğunuza tamamen sarılamıdığınızı hissettiniz mi!
Veli toplantılarında herkes tiril tiril giyinip, sohbetler ederken, siz cocuğunuzla birlikte en arkada oturdunuz mu?
Veya aileniz bir tatil programı yaptığında havuza girmemek için binbir yalanlar söylediniz mi?

Genç kızlık dönemimde 45 - 50 kg olan ben son 10 yılda ortalama 90-110 arası bir yürüyen akrep nalan modundaydım diyebilrim :) Bazı arkadaşlarım kelepce, balon vb. ameliyatlarla zayıfladır fakat hepsi inanılmaz zor günler yaşadıgını gözlerimle gördüm, uykusuz geceler, kusmalar, aç kalmalar vs vs. Dedimki sen bunu başarabilirsin kızım, iyi bir diyetisten, spor düzenli uyuma vs vs, yapacağıma inandım ve başladım...

BAŞLANGIÇ : 11.08.2014 Kilom : 114.53 KG
Hayatımdaki en iyi kararı verdim diyebilirim evimin yakınındaki Kozyatağında özel bir hastaneye gidip, diyet ve yaşam koçlugu için randevu aldım. Gittiğimde genç bir diyetisyen arkadaşla bu yola başladım diyebilirim, diyetisyenlere çok inanan biri dğeilim, sadece onlar bir nevi fişekleyici olarak görüyorum. Dyt. Selma hanımda bana güzel bir program, motive edici sözler, spor, düzenli yaşam vs vs gazla birlikte çıktım hastaneden.:) Tabii işin gaz kısmı çok önemliydi, bir sonraki ay gel demişti bunları yapıp, haftalıkta mailleşecektik. Sırf kendim mutlu olmak için bunları yaptım diyebilirim. Bana gıda tolerans testi yaptı, bu önemliydi neler yemem gerektiğini ögrendim, şaka gibi Muz yediğimde kilo almıyormuşum *TEORİK OLARAK* ama portakal benim için tehlikeli bir besin zinciri arasındaymış gibi 10 larca hastası oldugum, aşerdiğim erikin bile en büyük düşmanımın olacağını bilemezdim heheh :)

Bu gazla caddedeki spor salonuna yazılıp, bismillah diye başladım. Kocamı ve cocuklarımıda tembihledim bundan sonra evde öyle hünkar sofrası yok, saglıklı haslamalı ve meyveli yasam baslıyor dedim :) Her ne kadar kocam aksamları kebab söylesede ben istikrarlı şekilde bir çatal dışında yemedim :) Günde neredeyse 7 öğün yiyordum ama öğünlerim hep kücük ve aç tutucu şeyler diyebilirim kızlar :) Diyetin gazıyla spor vs vs. buralar acılı süreç anlatmıyorum, velhasıl daha 1 ayın sonucunda 3 kg vermiştim, bu 2.ayda 9 kg'ye kadar çıktı diyebilirim.

BAŞARI: 27.09.2015 54KG
Arada geçen 12 ay gerçekten benim için inanılmaz derecede hem zor, hemde keyifliydi çünkü insan keyifli oldugunda neler yapabileceğini öğrenebiliyordu! Hayatımın son zamanları cocuklarıma gerçekten annelik yaptıgımı hissetmeye başladım, ev işleri yapamazdım yapar oldum. Belli zaman sonra diyetisyene gerek olmadığını gördüm çünkü asıl diyetisyen sizsiniz! İçinizde o güç sizi en iyi yönlendiriyor sadece o gücü açığa çıkartmak şart! 5.ayın sonunda diyetisyeni kestim diyebilirim. Diyet programlarımı kendim belirliyordum. Ağırlıklı olark yabancı internet sitelerindeki ve instagramdaki diyetleri takip ediyorum, malum yurtdışında çıkıyor 4 - 5 ay sonra türkiye ye geliyor sonra hemen bozuluyor diyet içeriği. Hani bir ara vardıya african mangolar, altın çilekler, okyanus suyu, çimen suyu, vs vs :) Hepsinin kof olduğunu gördük :) Ama enerjim çok düştüğü için enerji verici tabletlerde kullanmadımda değil! Hoş ekmek ve şekerden uzaksanız en güzel detox bu diyebilirim. Ayrıca, kesinlikle kainat eczanesini kullanmanızıda tavsiye ediyorum. Rabbim herşeyin en güzelini otlardan vermiş. Ayrıca SAKIN ŞU YALANA İNANMAYIN! Hemen şu diyete başlıyorum demeyin! Herkese diyet olan bir ürün sizin en büyük düşmanınız olabilir! Kesinlikle gıda testi veya iyi bir hastanede testler yaptırın öyle kilo verme kararı olun, yoksa olmuyor veremiyorum der durursunuz:)

Tabii burada diyetin yanı sıra bir çok takviyede aldım yalana gerek yok! Zaten takviyesiz bir şey olmuyor. Ama sizden ricam bağlımlısı olmayın hiçbir ürünün, 1 2 ay denedikten sonra vücüt alıştıktan sonra bir işe yaramıyor bunu bilin! Bağımlılık yani :KK66: Yalana gerek yok bende burada yurt dışında gördüğüm bazı diyetleri kullandım Boo diyeti yaptım 3 ayda onla da 18 kg verdim, Muz diyeti yaptım 7 kg kilo verdim ama halsizdim, hurma diyeti yaptım onlada 5 kilo verdim. Diyeeceksiniz ki eee boracım tek yönlü beslenmişşin hep oldu mu şimdi canım??? Evet doğru, tek yönlü diyetlerde denedim, sonucunda vücudumun tepkisini görmek istedim nasıl olacagını. Bir kaçı dışında diğerlerinde çok etkilenmedim, sadece spordayken çok ağır çalışmadım diyebilirm.

Diyetlerimi ve günlüklerimi aşırı detaylı yazmadım çünkü yazım inanılmaz uzun olacak diye sizleri sıkmak ve istem dışı yasaklı sözleri yazmaktan çekindim. Aklınıza takılan soru sormak istediğiniz şeyler varsa yazarsanız tek tek cevaplayabilirim :) Kendime göre en iyisini yaptım ve kendi hayat kitabımıı çıkartığıma inanıyorum hepimiz yapabiliriz bencede.

EN BÜYÜK KİLOMU VERMEDE YARDIMCI OLAN SÖZÜ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM!
"Ben bolluğum. Ben sevgiyim. Ben sınırsız Yaradan'ın sınırsız ışığıyım. Evrenin tüm
bereketi, bolluğu, aşkı, en güzel dostlukları ve sevginin tum veçheleri kolayca ve
keyifle yaşamıma akıyor. Şükürler Olsun
"

Yazını okurken gözlerim doldu canım :KK43: Ne güzel tabir etmişşin. Enerjine bayılmdım dersem yalan olur.
Artık bu olumlamanı hergün yapacağım... Boo diyeti demişşin o ne canım hayırdır?

Teşekkürler balım. Meleklerle yaşamayı ve olumlama yapmayı kendi hayatıma bir obje gibi yerleştirdim inanılmaz faydasını gördüm tavsiye ediyorum hayatım sanada. Boo diyeti zayıflama kürü ürünleri ne anlamda ne dedin acabA?

Tek kelimeyle harikasınız.Birde ben böyle azimli ve enerji dolu olsam:KK43:

Yaptığınız hareket ve sporları da yazar mısınız? Belki biraz heveslenirim

Teşekkürler balım. Meleklerle yaşamayı ve olumlama yapmayı kendi hayatıma bir obje gibi yerleştirdim inanılmaz faydasını gördüm tavsiye ediyorum hayatım sanada. Boo diyeti zayıflama kürü ürünleri ne anlamda ne dedin acabA?

Reklam olmasın ama canım boopacktr diye bir ürün kullandım. Onunla verdim ama uzun kullanmıyorum ben ürünleri, hayat felsefemde birşeye bagımlı olmak yok :)

Ayrıca olumlama işin yarısı unutma bunu hayatım, birşeye mutlu başlarsan devamı gelir unutma

Yaptığınız hareket ve sporları da yazar mısınız? Belki biraz heveslenirim
Teşekkürrr edeeerrrimmmmmmmm canım :))) Eminimki sende yapabilirsin :)

ilk 3 ay sadeece kondisyon yaptım onun etkisini çok gördüm.

hafta 4 gün, 1,5 saat koşu/bisiklet yaptım
ilk 10 dk 5km
10-30 dk 7km
30-40 dk 9 km
40-45 dk 11 km
45-... dk 7 km
Son 1 dk 5 km

Reklam olmasın ama canım boopacktr diye bir ürün kullandım. Onunla verdim ama uzun kullanmıyorum ben ürünleri, hayat felsefemde birşeye bagımlı olmak yok :)

Ayrıca olumlama işin yarısı unutma bunu hayatım, birşeye mutlu başlarsan devamı gelir unutma

Bende iki ay önce Boopacktr ile tanıştım baya faydasını görmüştüm, ama dediğin gibi spor şart :) Artık her sabah Zeytinburnu sahilden yenikapıya, sonrasında tırısa geri koşuyorum :)

1 ayda 11 kg verdim :) senide canı gönülden tebrik ediyorum... diyetinin devamını bekliyoruzzz canım

Merhabalar, Bende demet akalın ve burcu esmersoy un paylaşımlarında görüp, boo diyeti ne başlamıştım, ürün gayet normal fakat diyet çok sıkı kilo verdiriyor. kişiye özel bazı tarzları varmış benimde inciğimi cinciiğimin hepsini sordular öyle diyet hazırlattırlar diyetisyenlerine 2,5 ayda 11 kg vermişim 9kg yağ, 2 kg kastan. inanılmaz gzel. devam ediyorum, gelişmeleri bende aktaracaım...

X