Aile Planlaması 3 aylık korunma iğnesi adeti kesermi??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Asi ve siyah

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2021
12
1
36
Adetime 13 gün kala ilk defa 3 aylık korunma iğnesi vuruldum şimdi adetim 4gun geçti hamile değilim 3aylik iğne adeti kesermi birde tarlusal adet getirici içsem getirirmi acaba bilgisi olan varmi

Eczanelerde satılıyor ya eczanede yada sağlık ocaklarında vurduruluyor

Normalde sürekli kullanan kadınlarda kesiyormus ben ilk defa vuruldum ilkte bile kesti adet olmak istemeyen bütün kadınlar vurulabilir ama ben gibi bilmeden vurulanlarda böyle kalıyor😔
Dogru diyorsun
En iyisi prezarfavitle korunmak

3aylik iğneyi bende ilk defa vuruldum ve adetim kesildi korkudan 2defa test yaptım negatif ama adet olmayınca korkuluyor

Yumurtlamayı engellediği için adetiniz kesiliyor korkmayın. Ama yumurtlamaya sürekli müdahale etmek doğru değildir iyice dengesi bozulur. İlacın tesiri gittiğinde vücut yumurta çatlatmaya devam eder. Doğal olarak adetinizde. Ama her müdahale adet düzeninizi sarsar.

Ertesi gün hapı korunma iğneleri bunlar hep yumurtlamaya müdahaledir. Onun yerine spiral veya prezevatif öneririm. Bu yöntemler hormonlarınızı ve yumurtlamanızı bozmaz. Yumurta ile sperm temasını keser sadece.

Spiralde de adet yoğunluğu yaşarsınız. Bazı dezavantajları var. Araştırmanızı öneririm.

Sakın 3aylik yaptırmayın benim herşeyim düzenli iken hatta doğum yaptım kırkım çıkmadan adetim başladı 3aylik iğne mahvetti beni 3.5 yıldır düzgün adet olmuyorum yumurtlama sistemini mahvettigi için erken menapoz diyor Doktorlar asla yapmayın yaptırmayın su lanet iğneyi

Merhaba kızlar ben 1 buçuk yıllık evliyim ve evlenir evlenmez iğneyi vuruldum 3 aylık olan iğneyi bilmiyordum böyle olacağını 6 ay adet göremedim ve eşimle 1 yıl çocuk düşünmüyorduk iğneden sonra doktora gittim hap verdi adet düzenim normale bindi fakat çocuk sahibi olmak istiyoruz ikimizde hiç korunmuyoruz ama olmuyor doktorlar yumurtalıklarımın iyi durumda olduğunu söyledi ve folik asit kullan gebelik düşünüyorsan dedi her ay düzenli adet görürken bu ay 4 gün adet görürken bu ay 1 gün gördüm ve geriye kalan 3 gün yerleşme kanaması gibi az geldi gebelik testi negatif çıktı bu durumu yaşayan varmı ben aptallık ettim ve pişmanım yardımcı olurmusunuz?

X