40+3 hafta hamilelikte suni sancı istemek

Oğlumu 39+3 de gebelkk tansiyonu rıskınden fıtıl ile baslattı doğumu doktorum hıc açıklıgım yoktu anıden kontrole gıttım tansıyon dusmeyınce bende herhangı bırsey hıssetmedm gecesıne oğlum doğdu ☺☺☺

2 normal doğum yaptım biri suni sancıyla. Birbirinden farkı yoktu çünkü bir anda al sana sancı diyip basmıyorlar ilacı doz doz gidiyor size dozu veriyorlar nst bakıyorlar size etki etmediyse hissetmediyseniz arttırılıyor hissediyorsanız bir müddet sonra daha fazla doz veriliyor ve doğum sancıları artıyor fark yok normal doğumda süre daha uzayabilirken suni sancıda daha kısa sürüyor. Ben olsam haftanız ilerlemiş beklemezdim doktorumu dinlerdim ki öylede yaptım bende müdahale istemiyordum ağlaya ağlaya gittim ama 4 kg doğdu kızım iyiki dinlemişim. Suni sancısız 6 saatte suni sancıyla 2 saatte sürdü.
Merhaba benim doktorum da cuma günü gel suni sancı ile doğumu başlatalım dedi bugün ki muayene de bebeğin kafası daha yüzüyor dedi kanala girmemiş dedi, sizin nasıldı acaba yani boşuna sancı çekip sonra da sezeryan olmak istemiyorum

Merhaba benim doktorum da cuma günü gel suni sancı ile doğumu başlatalım dedi bugün ki muayene de bebeğin kafası daha yüzüyor dedi kanala girmemiş dedi, sizin nasıldı acaba yani boşuna sancı çekip sonra da sezeryan olmak istemiyorum
Benim kanaldaydı zaten 2 cm de açılmam vardı. Doktorunuza sordunuz mu kanala girer mi sancıyla beraber diye?

Suni veya değil o çocuk çıkınca normal doğuruyorsun:KK70: ilk doğunca hemen kucağına veriyorlar kordonu kesip
Hızlıca onu temizleyip senin de plasenta vs temizleniyor varsa epizyotomi yapılıyor o da taş çatlasın 15 dakika sürüyor
Ben odaya geçtim hemen doğumdan maksimum 20 dk sonra arkasına 5 dakika sonra bebek geldi giydirmişler
Emzirme hemşiresi geldi hemen tutturdu emdi bebek
Süt de geldi emdi
Kafanda süt gelmez fikri olmasın zaten
Bana gelmese bile emzir gelir demişlerdi
Epidural yaptılar mı acaba size acı oldu mu

Sordum kafası daha yüzüyor dedi
İşte suni sancı alınca kanala ilerlermiymiş onu sordunuz mu? Yani bir başka doktor görüşü daha alın isterseniz ben devlette yaptım doğumumu doktor suni sancı verelim dediğinde iştememiştim bayada direttim ama bebek iri sezaryene döner beklersek dedi mecbur kabul ettim iyikide etmişim daha fazla beklememişim çünkü 4 kg doğdu. Siz kaç haftalıksınıx neden başlatmak istiyor? İlk doğum mu?

İşte suni sancı alınca kanala ilerlermiymiş onu sordunuz mu? Yani bir başka doktor görüşü daha alın isterseniz ben devlette yaptım doğumumu doktor suni sancı verelim dediğinde iştememiştim bayada direttim ama bebek iri sezaryene döner beklersek dedi mecbur kabul ettim iyikide etmişim daha fazla beklememişim çünkü 4 kg doğdu. Siz kaç haftalıksınıx neden başlatmak istiyor? İlk doğum mu?
Evet ilk doğum , en başından beri aynı doktora gittim o açıdan kafamda şüphe yok doktora güveniyorum, bu saatten sonra başka doktora sormak kafa karışıklığı olur, ama doktor ben 39.hafta bitmesine yakın doğumu başlatma taraftarıyım bebek içerde kakasını yapabiliyor, bu arada sancın olursa gel ama olmazsa da suni sancı ile alalım 40. Haftaya giriyoruz artık dedi nst de sancı da yok benim 39. Haftaya girdim bebek iri değil normal doğum için uygun dedi doktor ama suni sancı verip açılma olmazsa ya da bebek kanala girmezse diye düşünüyorum sonradan sezeryana döner mi o kadar sancıyı çektikten sonra

Evet ilk doğum , en başından beri aynı doktora gittim o açıdan kafamda şüphe yok doktora güveniyorum, bu saatten sonra başka doktora sormak kafa karışıklığı olur, ama doktor ben 39.hafta bitmesine yakın doğumu başlatma taraftarıyım bebek içerde kakasını yapabiliyor, bu arada sancın olursa gel ama olmazsa da suni sancı ile alalım 40. Haftaya giriyoruz artık dedi nst de sancı da yok benim 39. Haftaya girdim bebek iri değil normal doğum için uygun dedi doktor ama suni sancı verip açılma olmazsa ya da bebek kanala girmezse diye düşünüyorum sonradan sezeryana döner mi o kadar sancıyı çektikten sonra
Doktorlar evet son haftaları riskli buluyor 41lere falan uzatanlar var ama genelde istemiyorlar. Sancı benimde hiç çıkmazdı öncesinde doğum anı başlayabilir hatta ben sancıları doğum anında bile ilk başta hissetmedim epidural almadım ama iki doğumumda da 5 6 cm açılmada hissetmeye başladım.
Yani iki seçeneğiniz var devlete gidiyorsanız zaten sezaryen doktor demedikçe olamıyorsunuz o yüzden kendinizi artık zorlamanız egzersiz merdiven inip çıkma yer silme twerk hareketi komik gelebilir ama kanalda ilerlemesi için ebeler demişti 😶 ilişkiye girmek gibi şeyler deneyin doktorun söylediği tarihe kadar belki doğum başlar. Başlamazsada artık doktorunuz ne derse o diyip kötü senaryoları silin aklınızdan.
Özele gidiyorsanız ve normal doğumu ben istedim diyorsanız doktorla konuşup suni alıp sezaryene dönmekten korktuğunuz için sezaryene dönmek istiyorum diyebilirsiniz. Fazla düşünmeyin sizide bebeğide strese sokar akışa bırakın normal doğumda kolay değil en nihayetinde ama o an üstesinden geliniyor bir şekilde.

X