Aldırmakta kararsızım çok zor bir durum yaşıyorum..

Bu kadar keskin çocuk yapmak istemeyenler 2-3 korunma yöntemini aynı anda neden kullanmıyor.
Şimdiden bu kadar psikoza girdiyseniz zaten asla atlatamayacağınız travma olacak.

Merhaba kızlar.
26 yaşında bir anneyim ve 2 oğlum var biri 3 yaşında biri de 10 aylık. 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim (5 haftalık) nasıl oldu anlamadım hiç beklemiyordum ve hiç iyi bir zamanlama değil. 3 yaşındaki oğlum otizimli ve günlerimiz yeterince zor geçiyor onunla.. üstelik 10 aylık bir oğlum daha var ve halen emiyor anne sütü alıyor ve geceleri çok uyanıyor.
Doğurursam aralarında 18 ay olucak çok zor olucak biliyorum nasıl yaparım bilmiyorum.
Eşimle tartıştık zaten 2 oğlumuzla çok zorlanıyoruz görüyorsun diyor bir çocuk daha kaldıramam dedi ve aldırmamı istiyor ama ben günah olduğu için aldırmak istemedim.. çok ağladım çok düşündüm acaba aldırsam mı Allah biliyor içimi onun verdiği canı almak istemiyorum ama otizimli oglumu düşünüyorum 3 yaşında konuşmuyor halen bez takıyor o kadar günah ki.. üstüne 10 aylık diğer oğlum var daha çok küçük.. acaba Allah affeder mi beni aldırsam? Lütfen yardım edin😔
Müslümansanız hiç tartışmasız şekilde anneye zarar vermediği müddetçe gebelik sonlandırmasının cinayet olduğunu bilmenizi, hatırlamanızı isterim.

Acikcasi sifir dindar bi insanim ama maddi durumunuz iyiyse ve kafaya takcak bi tipsiniz bence dini acidan aldirmayin derim. Dini hassasiyetli insanalr icin konu iki uc kat zorlasiyor. yurtdisinda cocuklar daha rahat buyuyor hersekilde hangi okul hangi kres hangi mufredat derdi yok. Okul seviyerli az cok ayni. Okullar servet etmiyor falan filan.
AdChoices
ADVERTISING​
Ama allahtan geldi diye kafada soru isareti ile bebek aldirmamak da gunah bunu anlamak lazim. Bakamadiklari bebegi doguranlara ben hergun kotu temennilerde bulunuyorim sahsen. Sorsan onlar dindar ama cocuklar per perisan. Neyse konu uzamasin.
Bakici falan tutma sansiniz yok mu, durumunuz iyi oldugu icin diyorum.

Bende bakıcıya yönlendiriyorum
Çünkü aldırınca da ömür boyu aklınızdan çıkmayacak travma oluşacak
Kadının biri 30 yıl olmuş aldıralı halen o gün geldi mi o acıyı hep söyler miş annem hiç atamadı üstünden diye anlatmış topiğin birinde
Birde bu zorlukları şimdi çekeceksiniz 7-8 yaşına geldiğinde artık dur dedin mi duruyorlar zorluğu kalmıyor ilerde hele koca yetişkin bireyler olduğunda iyiki de yapmışım diyeceksiniz öyle güzel oluyor ki o yüzen bir 7-8 hatta 5-6 yıllık zorluk için aldırmayın derim

Son düzenleme:
Peki benim durumumda olsaydınız bir tane otizimli oğlunuz bir tane de 10 aylık küçük bebeğiniz olsaydı ne düşünürdünüz kararınız ne olurdu ?😔
Arkadaşim bir kızı var ikinci çocuğu 6 aylık down sendromluydu doğduğunda öğrendiler 3ncuye istemeyerek hamile kaldı ama doguracak.

Merhaba kızlar.
26 yaşında bir anneyim ve 2 oğlum var biri 3 yaşında biri de 10 aylık. 2 gün önce hamile olduğumu öğrendim (5 haftalık) nasıl oldu anlamadım hiç beklemiyordum ve hiç iyi bir zamanlama değil. 3 yaşındaki oğlum otizimli ve günlerimiz yeterince zor geçiyor onunla.. üstelik 10 aylık bir oğlum daha var ve halen emiyor anne sütü alıyor ve geceleri çok uyanıyor.
Doğurursam aralarında 18 ay olucak çok zor olucak biliyorum nasıl yaparım bilmiyorum.
Eşimle tartıştık zaten 2 oğlumuzla çok zorlanıyoruz görüyorsun diyor bir çocuk daha kaldıramam dedi ve aldırmamı istiyor ama ben günah olduğu için aldırmak istemedim.. çok ağladım çok düşündüm acaba aldırsam mı Allah biliyor içimi onun verdiği canı almak istemiyorum ama otizimli oglumu düşünüyorum 3 yaşında konuşmuyor halen bez takıyor o kadar günah ki.. üstüne 10 aylık diğer oğlum var daha çok küçük.. acaba Allah affeder mi beni aldırsam? Lütfen yardım edin😔
Sen benim 1 yıl önceki halimsin. Ama eşin istemiyorsa tek başına bakabilir misin ? İyi düşün.

Eğer aldırırsanız ömür boyu pişmanlık duyacaksınız gibi hissediyorum.. dua edelim karnınızdaki bebek sizlere zorluk değil kolaylık bereket ve huzur getirsin.. Allahtan ümit kesmeyin

Merhaba kızlar.
Suriyeli misinz

Merhaba kızlar.
Dini boyutta bir cevap istiyorsanız islama göre Allah sizi affetse de bebeğiniz de bir insan olduğu için kul hakkına girdiğinizden, Rabbim de kul hakkı hariç tüm günahları affetiğini ve kul hakkını da hakka girdiğiniz kişinin iradesine bıraktığından affedilip affedilmeyeceğiniz bebeğin elindedir. Diğer dünyada Rabbime hesap verdiğinizde bebek ne dilerse o olur. Karşınıza çıkıp yaşama hakkını aldığınız için sizden davacı olacaktır. Bu yorum benim kendi irademle yazılmış bir yorum değildir. İslam hukukunun kurallarına göre bir cevap verdim. O yüzden eleştireceğiniz biri varsa ben değilim.

Yani sevişen ve doğru korunamayan bensem sanırım kendimden verirdim. Hatamı dünyaya yeni gelecek olan bir bebekten çıkaramazdım. Bebeğin bir suçu yok neticede. Durumunuz zor anlıyorum ama otizmli bir bebeğiniz var, 10 aylık başka bir bebeğiniz var ekstra ekstra çiftli yöntemlerle korunmanız gerekirdi. Ben olsam aldıramazdım.
Aynen katılıyorum böyle durumlarda tüpleri bağlatmak gerek

X