Çocuk Hastalıkları Anneler Size Sesleniyorum

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

ecrincik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2007
3
0
a.s.MERHABA ANNELER BENİM BEŞ AYLIK Bİ KIZIM VAR VE SANIRIM DİŞ ÇIKARTIYOR DAMAKLARINDA BEYAZ ŞİŞLİKLER OLUŞTU ÇOK KEYİFSİZ NE ZAMAN PATLARLAR ACABA HEMDE GÖZ DİŞLERİ NE YAPMALIYIM RAHATLATICI JEL KULLANIYORUM BİDE EK GIDAYA BAŞLAMALIMIYIM ACABA SÜTÜM YETİYOR KİLO ALIMI GÜZEL AMA BU AYDAN İTİBAREN EK GIDAYA BAŞLAMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUMa.s.

canım calpolun dis jelini kullan rahatlatır milupanın çayları car karısık onu içi rahatlar ek gıda gelince bence 6 aylık oluncaya kadar bisey verme sütün yetiyosa ama yanında çay kasığıyla 1 veya 2 kasık elma suyu havuç suyu verebilrsin doktor ablamın bebeğine öyle demisti ama evde kendin sıkıcıksın hazır olanlardan değil

benim oğlusum yeni 3 aylık oldu daha baslamadım ama 5 aylık olunca baslıcım dediklerimi vermeye

calpol içiebilirsin dr.a danışıp,rahatlatır.ek gıdaya da başlaman faydalı olur.çiğneme reflexi bu aralar gelişiyo ve kısa süre sonra da kayboluyor.biz 4,5 aylık başladık.dr. tavsiyesi ile ve etrafımdaki herkes de aynı şekilde.önce meyve püreleri,şeftali,elma,armut.cam rendede püre yaparsın,sonra sebze püresi(patates,havuç,kabak ve soora her hafta yeni bir sebze ekleye ekleye) ve de yoğurt.ilk başlarda verilecekler bunlar ya da milupa mamaları var
4.aydan itibaren verilen,pirinçi,sebze,meyve onlardan da verebilirsin...ama emzirmeyi sakın bırakma!!benim oğlan nerdeyse 14 aylık,hala emiyo!!!

X