annelerimiz ve yaşayamadıkları hayatlar

Herkes kendi secimlerini yaoar sonuclarini yaşar Bir gün sizin evlatlarınizda sizin yanlış seçimlerinizin sonuçlarını degistiremeyecek.Hepimizin ömrü bir kere.Nasil yaşarsak yaşayalım tekrarı yok.Anneniz içinde yapacak birşey yok .Kimi insan iş alanında kimi insan evlilikte mutluluk arıyor hicbirseyin garantisi olmayan bu hayatda bir insan kendine gerçekten değer veriyorsa bir çıkış yolu buluyor.Ben favrikada çalışıp hayırsız kocayı bosayip hayatını kurmuş kadınlarda gördüm birde kocaya bağımlı kendini o sarmaldan rahatı için çıkarmak istemeyen yıllarca şikayet edip oturan sonra çocuklarına yüklenen günah keçisi arayıp kendine dönüp baknayan kadınlarda gördüm.Anneniz için demiyorum yanlış anlamayın umarım siz bu hayatta seçimlerinizi mantıkla düşünerek alır ve bir yanlış varsa ondan dönmeyi vakit varken başarırsınız.

Babanın maddi durumu bu kadar iyiyken nasıl oluyor da boşanma durumunda annene bir şey kalmıyor ? 3 aylık evlilik değil ki bu en az 26-27 yıllık 3 çocuklu bir evlilik.
Evlilikte mal paylaşımınin ortak olması eski evlilikleri kapsamıyor yeni Medeni kanuna göre 1 Ocak 2002 de yürürlüğe girdi,2002 sonrasıni kapsıyor o yüzden ortak olamiyordur, eski evlilikleri kapsaması için noterden mal rejimi yapmaları gerekti,31 Aralık 2001 di onun da son tarihi nedense böyle bir paylaşim yapıldığını düşünmüyorum

Evlilikte mal paylaşımınin ortak olması eski evlilikleri kapsamıyor yeni Medeni kanuna göre 1 Ocak 2002 de yürürlüğe girdi,2002 sonrasıni kapsıyor o yüzden ortak olamiyordur, eski evlilikleri kapsaması için noterden mal rejimi yapmaları gerekti,31 Aralık 2001 di onun da son tarihi nedense böyle bir paylaşim yapıldığını düşünmüyorum
çok saçma değil mi ? yani evlilikleri eski diye evlendikten sonra alınan tüm mallar ortak paylaşılmaz mı

X