Antifosfolipid antikor sendromu ve gebelikte kan sulandırıcı , asprin kullanımı ?

meristo

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2023
8
1
29
İleri bir haftada Gebelik kaybı yaşayıp kayıptan sonra Antifosfolipid antikor sendromu veya bu hastalık şüphesi olduğunu öğrenenler , sonraki gebeliklerinizde kan sulandırıcı ve asprini kaçıncı haftaya kadar kullandınız ? Doğumunuz ne zaman oldu ? Cevaplarsanız çok sevinirim .

Yorumlardan okuduğum ve birebir benzer bir durumu yaşayan arkadaşımdan duyduğum kadarıyla doktorlar veya doktorunuz, doğuma kadar günlük kan sulandırıcı iğne veriyor. Ve kendinize yaparsınız.

Doktorum doğuma 1 hafta kala asprini doğumdan 12 saat önce de iğneyi kesti . Allahıma çok şükür bebeğimi sağlıkla kucağıma aldım . Allah isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın . Umarım benzer şeyler yaşayan herkese yardımcı olmuş olurum . Önceki gebeliğimi 30 haftalıkken kaybetmiştim .

32. Haftaya kadar ecopirin ve oksapar iğne kullandım. 32 de ecopirin kesildi. şu an 35 haftalık hamileyim doğumdan 40 gün sonraya kadar iğne devam edecek. Rabbim yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.

Doktorum doğuma 1 hafta kala asprini doğumdan 12 saat önce de iğneyi kesti . Allahıma çok şükür bebeğimi sağlıkla kucağıma aldım . Allah isteyen herkese nasip etsin kimsenin kucağını boş bırakmasın . Umarım benzer şeyler yaşayan herkese yardımcı olmuş olurum . Önceki gebeliğimi 30 haftalıkken kaybetmiştim .
Farklı doktorlara ısrarla sormama rağmen 32 de hapı bırakcaksın dediler. Size neden son haftaya kadar kullandırdılar.

Farklı doktorlara ısrarla sormama rağmen 32 de hapı bırakcaksın dediler. Size neden son haftaya kadar kullandırdılar.
Farklı tıbbi durumlar için farklı yöntemlerde tercih ediliyor olabilir diye düşünüyorum . Ama mutlaka eğitim ve araştırma hastanesinde bir perinatoloji uzmanının görüşü bu konuda daha değerli olur .

Farklı tıbbi durumlar için farklı yöntemlerde tercih ediliyor olabilir diye düşünüyorum . Ama mutlaka eğitim ve araştırma hastanesinde bir perinatoloji uzmanının görüşü bu konuda daha değerli olur .
Onun da görüşü alındı ama dediğiniz gibi farklı tıbbi durumlar olabilir

X