Balıkesir Burhaniyede yaşanır mı?

Kızlar biz istanbulda yaşıyoruz, kayınvalidemin balıkesirde yazlığı var bu deprem muhabbetinden korkutğumuz için o taraflara göç edelim diyoruz eşim işini oraya aldırabiliyo o konuda sıkıntı yok peki oralarda yaşam nasıl olur? zaten pek evden çıkmayan biriyim benim için şehir çok farketmez ama hiç küçük bi yerde de yaşamadım
Örense durma koş Burhaniye çok güzel öğretmenler mahallesi Ören huzur dolu iki yılım geçti körfezde :)

Ben de Balıkesir’in tam marmara denizine kıyı ilçesindeyim. Üstelik evimiz sahile 5 dk😬
Deprem bölgesi burası da ama ne yapacağız sanki bu şartlarda güvenli yer ve eve ulaşamıyoruz çünkü zaten kiradayız.

Ben Balıkesir'de okudum üniversiteyi. Burhaniye tarafları çok güzeldir. Tam yaşamalık yer bence. Kalabalık, stresten uzak deniz kenarı bir ilçe. Yalnız Balıkesir deprem açısından baya sıkıntılı bir yer. Biz merkezde sürekli sallanıyorduk, öyle büyük deprem görmedim şükür ama 5 6 ayda bir hatırlatıyordu deprem kendini. Onun dışında ben çok özlüyorum oraları, körfezini. Ben de şuan Bursa'dayım ama burdan iş bakmıyorum bütün başvurularım Balıkesir ve ilçelerine

Kızlar biz istanbulda yaşıyoruz, kayınvalidemin balıkesirde yazlığı var bu deprem muhabbetinden korkutğumuz için o taraflara göç edelim diyoruz eşim işini oraya aldırabiliyo o konuda sıkıntı yok peki oralarda yaşam nasıl olur? zaten pek evden çıkmayan biriyim benim için şehir çok farketmez ama hiç küçük bi yerde de yaşamadım
Burhaniye çok güzel bir yer ben çok severim denizi birazcık soğuk ama olsun havası insanı çok güzel. Yalnız oralar da deprem bölgesi diye biliyorum

Deprem bölgesi bile olsa mustakil bir ev bulabilirseniz ya da saglam bir bina bence istanbuldan guvenli olur. Sahil kenari ve ayvaliga, edremite yakın. Hatta izmire dikiliye yakin. Bence taşınmak mantıklı olur

Son depremde Gümüşhane’de yaşayan ve sadece araba almak için bir geceliğine Maraş’ta konaklayan kişi bile hayatını kaybetti. Devamlı bir yerlere göçmek çözüm değil. Kaldı ki Burhaniye deprem bölgesi zaten.

Şu an Ankara’da deprem olma olasılığı az diye çok yoğun bir göç yaşanıyor. Fakat bu şehir bir anda bu kadar insanı nasıl kaldıracak soran yok. Yetkililer sadece izliyor. Trafik her gün artıyor. Aski devamlı su uyarısı yapan mesajlar atıyor. Kiralar fırladı. Kimse bir şey yapmıyor. Ülke sahipsiz gibi... İnsanlar oradan oraya koşuşturuyor.

Gelene değil tabi ki ama insanına yerinde yurdunda sahip çıkamayana sitemim... Çözüm değil bu. Aksine daha çook sorun yaşayacağız ülkece.

Kesinlikle evet :)

Ablam orda yaşıyor lokantalari var çok seviyorlar çevreyi. Müstakil ev bulursanız deprem için sorun da olmaz hem.

Yaşanır hemde çok güzel yaşanır. Doğma büyüme İstanbulluyum tatile hep o tarafa gideriz ve hep hayalini kurarım keşke buralarda yaşasak diye . İmkanınız varsa kullanın. Bir akrabamız da evini kapattı ve gitti şuan çok mutlu sesinde huzur vardı resmen kadının. Çok taşra küçük bir şehir hissi de vermiyor bana orası. Gayet herşey ulaşılabilir kıvamda istediğiniz şeyler bulunabilir . İstanbuldan sonra göze küçük geliyor ama inanın o küçüklük sonradan çok iyi gelecek .

Balikesirde deprem bölgesi diye biliyorum. Kaldiki istanbuldan iyidir az katli ise ve saglamlilik icin testten gecireblrsiniz evinizi. Biz oraya tatile gideriz surekli mutevazi bir ilce burhaniye ve yazin deniz kenarinda hep konserler olur denizi biraz soguk oluyor ama genelde cok guzel ve bogulma tehlikesiz. yalniz araba olmassa gezen biri icin cok sıkıcı olabilir ama gezmeyi sevmiyorsaniz guzel sevimli yer boyle kasaba gibi herkes kendi halinde hic gittigimde bir aksilik yasamadim eve gece donduk hep heryer sakin ve guvenli gibi yani pek gezmeyi sevmeyen biri orayi sever. Sdce bn havasina alisamadm biraz bogucu gokyuzu cok yakin gibi belkide hava temizligindendir bilemedim :))

Son düzenleme:
Merhabaa merak ettim acaba tasindinizmi? Tasindiysaniz nasil oralar istanbuldan sonra?

Bizde esimle yeni bir sayfa acicaz gibi, istanbulda yasamak istemiyor artik cok kalabalik diye

Merhaba burhanıyeye yerleştiniz mi nasıl memnun musunuz bizde düşünüyoruz da

X