bambi ayakkabı dolandırıcılığı

monicatak

Nirvana
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
5.845
8.303
Kızlar merhaba,

aranızda başka mağdurlar varsa ortak bir yol bulmak adına, yoksa da bilgi verip uzak durmaları adına marka ismiyle başlık açtım umarım sorun yoktur.

Nisan'ın 2. haftası bunlardan iki tane ayakkabı almak gafletinde bulundum ama trendyol vs. aracılığıyla değil direkt kendi sitelerinden aldım çünkü sadece sitelerinde vardı o modeller. ayakkabılar geldi ama kalıpları çok kötüydü, iade koşullarını inceledim ve tarif ettikleri şekilde adreslerine iadeye yolladım. iade kodu uygulamaları olmaması beni tedirgin etti ama bilindik bir marka ve her şey yasal görünüyordu.

kargo birkaç gün içinde ellerine ulaştı, 3 gün bekledim ses çıkmayınca aradım 2 gün kimse telefonu açmadı, mailler attım kimse cevap vermedi, instagram ve twitter hesaplarına ulaştım oradan da hiçbir muhatap bulamadım. sonra başka şikayet var mı diye bakınca onlarca buşekilde şikayet olduğunu gördüm. twitter'da mesela yüzsüz gibi paylaşım yapıyorlar, insanlar da paylaşımların altına şikayetlerini yazmışlar, kiminin ayakkabısını kagolamamışlar aylardır, kiminin iaidesini yapmamışlar, kimine yırtık ayakkabı yollamışlar falan filan bir sürü şikayet ama kimsenin cevap verdiği yok öyle de rezil bir firmaymış öğrenmiş oldum.

ben şimdi bunlara ihtarname çekmek istiyorum. aranızda hukuk okuyan ya da avukat olan var mı? bir kez seneler önce mediamarkt'a çekmiştim ihtarnameyi kendim yazıp iadeli taahhütlü posta ile yollamıştım, 2 gün içinde sorunumu çözmüşlerdi ama şu an nasıl yaptığımı unuttum resmen basiretim bağlandı beceremedim :KK64:saatlerdir de bakıyorum hiç aradığım gibi bir örnek bulamadım. bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum yoksa da dediğim gibi ibret olsun bunlardan asla ama asla alışveriş yapmayın resmen dolandırıcı çirkef insanlarla dolu bir firma

Benim bilgim yok ama geçmiş olsun ya dolandırıcılar peyda olmuş baya bilindik marka olmasına rağmen 😳

X