Bebeğim 7 aylık istahsiz kilo alamıyor

92asto

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2022
4
1
31
Merhaba anneler 7 ay 5 günluk kız bebeğim var bugün sağlık ocağına gttim geçen ayda 200 gram almıştı geçen ay 6800 Du bugün gttim boyu 3 aydır aynı boyda 68 cm kilosu 7300 dedi az almış ne veriyorsun dedi anlattım ise başladım yeni izne çıkmıştım döndüm yeni işe anneme bırakıyorum annem ben yokken mama ve ek gıda veriyor ama kızım geçen ay 200 gram almıştı bu ayda 400 gram almış sağlık ocağındaki bayan az almış dedi dedi 3 aydır boyu aynı sık sık besle dedi iştahsızlık yaşıyorum yoğurt peynir yumurta çok sever di şimdi sadece beni emmek istiyor formül mama da verdim önceden yerdi onuda yemiyor pekmez koydum az önce 1 ss içti sadece normalde ben yokken 7 8 ölçek içerdi sağlık ocağındaki doktor muane etti sağlığı yerinde dedi alerjik olmuş dedi ilaç verdi bu aralar burnu çok tıkanıklık sürekli açmaya çalışıyoruz 2 tane dişi var ilk bebemiz ne yapicagimi bilmiyorum herkes çok zayıf diyo şimdi ise başladım psikolojik olarak yetmiyormuş gibi hissediyorum çalışmak zorundayım bir yandan lütfen Bi akıl verin ne verebilirim iştahı için şimdiden teşekkür ederim 🙏

Anne sütü alıyorsa alsın. Emsin sizi. Daha çok bebek. Bir yaşa kadar ana besin kaynağı anne sütüdür veya formül süttür. Ek gıdayı aldığı kadar sakın zorlamayın.

Merhaba anneler 7 ay 5 günluk kız bebeğim var bugün sağlık ocağına gttim geçen ayda 200 gram almıştı geçen ay 6800 Du bugün gttim boyu 3 aydır aynı boyda 68 cm kilosu 7300 dedi az almış ne veriyorsun dedi anlattım ise başladım yeni izne çıkmıştım döndüm yeni işe anneme bırakıyorum annem ben yokken mama ve ek gıda veriyor ama kızım geçen ay 200 gram almıştı bu ayda 400 gram almış sağlık ocağındaki bayan az almış dedi dedi 3 aydır boyu aynı sık sık besle dedi iştahsızlık yaşıyorum yoğurt peynir yumurta çok sever di şimdi sadece beni emmek istiyor formül mama da verdim önceden yerdi onuda yemiyor pekmez koydum az önce 1 ss içti sadece normalde ben yokken 7 8 ölçek içerdi sağlık ocağındaki doktor muane etti sağlığı yerinde dedi alerjik olmuş dedi ilaç verdi bu aralar burnu çok tıkanıklık sürekli açmaya çalışıyoruz 2 tane dişi var ilk bebemiz ne yapicagimi bilmiyorum herkes çok zayıf diyo şimdi ise başladım psikolojik olarak yetmiyormuş gibi hissediyorum çalışmak zorundayım bir yandan lütfen Bi akıl verin ne verebilirim iştahı için şimdiden teşekkür ederim 🙏
Sağlık sorunu yoksa (doyduğunu biliyorsa yani) problem yok. Her çocuk aynı şekilde kilo almaz veya zayıflamaz. Burnu tıkanıyor demişsiniz bu da etken elbette iştahsızlık oluyordur. Önceliği emzirmeye verin mümkünse işe gitmeden önce sağın gün içinde versinler, ben mamadan yana değilim eğer ki alerjisi yoksa (doktora danışarak elbette) arı sütü veya propolis verin.

400 gr az mı? Hatırladığım kadarıyla kilo alımı bu aylardan itibaren yavaşlıyordu zaten. Ben Kanada’da yaşıyorum ve buranın standartlarına göre kilosu da, boyu da normal görünüyor bebeğinin. Belki de diğer dişleri çıkacak. O da iştahını kesiyor olabilir. Ayrıca bool boll emzir. Benim doktorum bana çocuk istedikçe emzir demişti. Su ve süt içmeyi de ihmal etme. Ceviz, badem, hurma yemeye özen göster. Sütün kalitesini arttırıyormuş. Ben faydasını görmüştüm. Milletin dediğine de kafanı çok takma. İçinde herhangi bir kuşkun varsa kendi doktoruna danışmanı tavsiye ederim. Sağlıkla büyüsün yavrucuğun.

Çok teşekkür ederim kendimi o kadar üzüyorum ki asla kiloya takılan biri olmadim ayına göre gitsin sağlıklı olsun diyorum ama doktorda az almış diyince yetemiyirm sanıyorum 5 yıldır bebeğim olmuyordu herseyi takar oldum dediklerinizo yapıcam ama Allah razı olsun 🙏❤️

X