Berfin Özek, asitli saldırganı affetti!

ince bilek

💔
Pro Üye
16 Temmuz 2010
19.695
55.164
Berfin Özek, asitli saldırganı affetti!

Eski erkek arkadaşı tarafından yüzü asitle yakılan Berfin Özerk, herkesi şaşkına çeviren bir karar aldı ve asitli saldırganı affetti. Özek'in saldırganı affetme gerekçesi ise henüz öğrenilemedi. Kararı duyuran Özek'in avukatlarından Mehtap Sert, "Öldüren sevgi istemiyoruz şiarımıza ters düştüğünden, Berfin Özek’le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz" açıklamasında bulundu.
Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Buluttepe Mahallesi'nde 15 Ocak 2019’da erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek, asitli saldırganı affetti. Af sebebi ile ilgili Berfin Özek’ten henüz bir açıklama gelmedi.

AVUKATI DUYURDU

Berfin'in Çeltik'i affettiğini Özek'in avukatlığını üstelenen isimlerden olan Mehtap Sert açıkladı.

Sert açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

* Bizler İskenderun Kadın Platformu olarak kurulduğumuz günden beri birçok kadın ve çocuk davasının takipçisi olduk, olmaya devam edeceğiz.

* Kadına yönelik şiddet asla kabul görülemeyecek seviyeye gelmişken bu mücadelemize ket vurulmasına da asla müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz.

BERFİN’E HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERDİK

* Hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden itibaren her türlü desteği verdik. Birçok kadın örgütüyle birlikte dayanışma içerisinde olduk.

* Berfin’i asla yalnız bırakmayarak her koşulda yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yaptığımız kamuoyunca bilinmektedir.

ÖLDÜREN SEVGİ OLMAZ, YOLLARI AYIRDIK”

Açıklamasının devamında davadan neden vazgeçtikleri konusuna da açıklık getiren Sert sözlerine şöyle devam etti:

* Ancak gelinen süreçte Berfin’in kendi iradesiyle şikâyetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine açıkladık.

* Buna rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ‘'Öldüren sevgi istemiyoruz'' şiarımıza ters düştüğünden ilkelerimizden asla taviz vermeyerek, bu saatten sonra Berfin Özek'le ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.
s-3de0f88c2e07541656a6e303a08ca1cb38434a71.jpg

korkunç. gerçekten korkunç bir şey.
acaba bir tehdit mi vardı?
yoksa nasıl affedilir bu..

Çok şaşırdım. Neden böyle yaptı acaba?
Affetmek demek dava ve şikayetinden vazgeçmek demektir. Sanırım tehdit edildi.
Umarım Cumhuriyet savcısı kamu davası olarak davayı sürdürür. Çünkü insan bedenine yapılan saldırılar, yaralama öldürme gibi cürümler kamu davasına girer.

Dün üzülerek okuduğum bir haber.
Ya tehdit unsuru var işin içinde ya da bu olaylardan sonra hayatıma biri olmayacak, mecburum psikolojisi.
Her türlü sağlıklı bir karar değil ve suç duyurusundan vazgeçse de kamu davasına dönüşmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla.
Hiç mi annesi babası dostu yakını yok bu genç kadının da, böyle bir caniliğe boyun eğmemenin ne olduğunu gösteremiyor, aklım almadı.

Dün üzülerek okuduğum bir haber.
Ya tehdit unsuru var işin içinde ya da bu olaylardan sonra hayatıma biri olmayacak, mecburum psikolojisi.
Her türlü sağlıklı bir karar değil ve suç duyurusundan vazgeçse de kamu davasına dönüşmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla.
Hiç mi annesi babası dostu yakını yok bu genç kadının da, böyle bir caniliğe boyun eğmemenin ne olduğunu gösteremiyor, aklım almadı.
Berfin i davadan vazgeçirerek 2-3 yıl eksik ceza alacak ve af yasasından faydalanacak sanırım.

Tehdit diye düşünüyorum kamu davası olarak devam eder ve çıkmaz diye de ummaya çalışıyorum

çok şaşkın ve üzgünüm. ya tehdit yada kadınsı içgüdüler ile beğenilmeme psikoloji olduğunu düşünüyorum. ancak süreçte eminim berfin'e psikologlar da destek vermiştir. acaba yol katedemedi mi ? yada başka bir aile ferdi ile mi tehdit edildi.
yardımdan çekilen kişiler için kafam karışık. bir yanım hak veriyor aslında. çünkü bu yaptığı ile berfin bence bir bakıma, bu zalimlikleri yaşayan ve yardım bekleyen kadınların umutlarını söndürdü. şimdi eminim çoğu "yüzü yanan bir kadın bile affediyor" diye düşünüyordur.
öte yandan belli ki çok daha zor bir süreçte, yalnız bırakmak daha kötü değil mi ?

Yazık olmuş güzelim kıza, insan bir kere dünyaya geliyor hayatı kararmış kızın.Allah yardımcısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elden.Enistesi tarafından yine kezzapla kör edilen üç yaşında bir çocuk daha vardı haberi okuduğumda üzüntüden uyuyamamistım gece . o küçücük çocuk o acıya nasıl dayandı diye

Avukatlarından biri haberlerde açıklama yaptı kesinlikle tehdit yok öyle bişey olsa şikayetçi olurdum demiş Berfin avukatıyla mesajlaşırken de bana büyü mi yapıldı acaba seviyorum vazgeçemiyorum gibi bişeyler demiş .çok üzücü nasıl geri çekebilir şikayeti aklım almıyor ya hayatını mahvetmiş adamı nasıl olurda sevebilir .

Yastıkta büyü buldum demiş. Kızın zaten durumu iyi değil ama bu durumdayken oğlanın anasının onunla konuşmasına izin verilmesi, kızın saf olduğunu düşündürüyor. Nasıl bir ruh hali ise kimse bilemez. Ben yaş alıyorum diye aynaya bakıp bakıp iç geçiriyorum, kız sokağa çıkamıyor. Allah yardımcısı olsun. Umarım yanlış bir karar vermez. Bir mangalın ve manyağı yetiştiren insanların insafına kalmaz.

Şikayetçi olmuyorum demek,başıma gelecek olan her şeyi kabul ediyorum demek. Seviyorum, evlenmek istiyorum ne demek ya? Bu olanlardan sonra insanda sevgi mi kalır? Hem bir insan sevdiğini incitir mi,zarar verir mi? Belki bunun bir daha ki adımı ölümü olacak ?
Berfin çok yanlış yaptı çok!

Kezzabı atan insafsız bu kızla evlenmez bence.Yaptigi yanına kâr kalıcak gibi duruyor.Kız yalnız kalmaktan korkuyor gibi geldi bana ama çare o adam da değil üç gün sonra terk eder o kızı Allah bilir de.Cok ağır bir imtihan güzelim kiz ne hale gelmiş.

X