BETA HCG 3 GÜn ÖNCE 6792 İDİ GİTTİM SADECE KESEYİ GÖRDÜLER AMA BEBEK YOK dedi ERKEN DEDİ AMA BEN KIZIMDA 3500 İKEN KALP ATIŞINJ DUYMUŞTUM

hgfdk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
8
1
26
BETA HCG 3 GüN ÖNCE 6792 İDİ GİTTİM SADECE KESEYİ GÖRDÜLER AMA BEBEK YOK dedi ERKEN DEDİ AMA BEN KIZIMDA 3500 İKEN KALP ATIŞINJ DUYMUŞTUM
Yani ilk öğ emdiği m'de beta hCG 80 iken şuan 3 haftaya yakın zaman geçti güzel ilerledi ama kese var bebek yok başından görmek varsa çok sevinirim

betayla kalp atışı çok alakalı değil kalp atışı 7. 8. haftalarda duyuluyor genelde.

BETA HCG 3 GüN ÖNCE 6792 İDİ GİTTİM SADECE KESEYİ GÖRDÜLER AMA BEBEK YOK dedi ERKEN DEDİ AMA BEN KIZIMDA 3500 İKEN KALP ATIŞINJ DUYMUŞTUM
Yani ilk öğ emdiği m'de beta hCG 80 iken şuan 3 haftaya yakın zaman geçti güzel ilerledi ama kese var bebek yok başından görmek varsa çok sevinirim
Degerim 10 binlerdeydi bebegi goremedik

Ama şöyle benim değerim yüksek olduğu halde bebeğe 5 haftalık dediler doktorda anlam vermedi
Değerin yüksekliğiyle hesaplanmaz ki son adet tarihinden baz alınarak hesaplanır kaç haftalik olduğunu son adet tarihinden hesaplanıyor

Biliyorum evet ama gel döllenme olabilir dediler beta hcg 6 binler deyken 6 haftalık deniliyor benimki 5 hafta gözüküyor ultrasonda kese var bebek yok çok erken öğrendim bu yüzden başıma bunlar geliyor

betahcg değeri her hafta için çok geniş bir aralıkta olabiliyor ve bu kadından kadına ve hatta hamilelikten hamileliğe fark ediyor. Yani betahcg'si 400 olan da 7000 olan da 5 haftalık olabilir. Önemli olan son adet tarihinden itibaren hesaplamak.

Biliyorum evet ama gel döllenme olabilir dediler beta hcg 6 binler deyken 6 haftalık deniliyor benimki 5 hafta gözüküyor ultrasonda kese var bebek yok çok erken öğrendim bu yüzden başıma bunlar geliyor
bende de aynı durum var ilk öğrendiğimde adete neredeyse 10 gün vardı ilk beta hcg 20 çıktı iki gün sonra 70 dr a gittim 5 haftalık dedi haftaya kalp atışı duyulur dedi keseyi gördü ve bebek oluşumu var dedi bir hafta sonra memleketten dönüp bir kan vereyim dedim tiroitler yüksek çıktı zaten ilaç kullandığım halde bende dr a gittim doktor normal ultrasonda keseyi gördü bebeği göremedi alttan baktığında bebeğin oluşumunu gördü 10 gün sonra gel bakalım tekrar dedi ama ben çok endişeliyim ilk gebeliğim pcosluyum ilaçla bebek sahibi oldum beta hcg en son pazartesi baktırdım 10000 üstü çıktı. bebek için 6 haftalık diyorlar ama bence o kadar yoktur acaba ondan mı göremedi bebeğin oluşumunu diyorum

X