Bu bir cocuk doğuracak cıkmayan sorunu kalmadı dedi

normalde Türk kadının gebelik işini çok abarttığını düşünüyorum
+ epeyce bir drama queen hatun var topraklarımızda

çok sevmem yani ben böyle ay ay ay ben gebeyim diye gezen tipleri ve her kadının bir şehzade/prenses doğuruyor tavırlarını, bunu en baştan bi söyleyim

ama sizin durumunuzda had/usul bilmeyen arkadaşınız olmuş, yetişkin hayatın bir sınavı da bu. böyle büyük büyük şeyler yaşayınca insan anca biliyor kimin ne olduğunu.
Ben normalde biraz drama kralicesi olurum ama bu hamileligimde ay su olsun bu olsun diye naz yapmadim zaman öyle hizli gecti ki naz yapacak vakit kalmadi.Yasanmasi gerekiyormus ders oldu bana da hem ben zihin olarak büyüdüm hen de insanlarin gercek yüzünü gördüm

Merhaba benim hamileligim hep yatakta geçmişti. Hastanede de yattım. Doğmasın diye serklaj yapıldı vs. yani çok zordu. Sonuçta erken doğum yaptım. Uzun süre kuvezde kaldı.
Erken dogum yapmamın sebebi ise yaşadığım olumsuzluklar. Şimdiki aklım olsa inanin hic kimseyi takmam. Beni çok üzdüler ama bedelini bebeğim ödemiş oldu gibi hissediyorum.

Başlığı okuyunca bu lafları eşiniz dedi düşünüp konuyu açıp okudum. Arkadaşınızın dediğini görünce içim rahatladı. Kesinlikle iyi niyetli değil o arkadaşınız. Mesafe koyun. Birden kesmek mümkün olmasada umursamayın yok sayın.

Sizde kolay hamilelik geçirmiyorsunuz o nedenle lütfen o küçük minik tatlı bebisi düşünün.
Yok esim de ailem de beklemedigim sekilde esimin ailesi de hic zorluk cikarmadilar sagolsunlar.Hepimiz saglikla dogmasina odaklandik yakinlarim da destek zannediyordum arada bir cürük yumurta cikiyor iste böyle ne kadar takmayacagim desem de icime oturdu ya

Simdiye kadar hic modumu düsürmedim bu benim 3.hamileligim ilkini kaybedince ikinci hamileligimde kan sulandirici igneyle kavustum kızıma genital varis dışında sorunsuz bir hamilelikti diyebilirim.Bu hamileligim ise bastan beri daha zor oldu 20.haftamda su azligi farkedildi kalbinde aritmi sorunu görüldü bir doktor dedi her an ölebilir engelli olabilir amniyosentez yapalim 38 haftaya kadar bu su yetmez erken dogum olur vs. sonra baska doktora perinatologa gittim o da iğnemin yetersiz geldigini farketti coraspin basladi kalbindeki ritm sorunu da düzelir tablo o kadar kötü değil gayet saglikli ilk hedef 28 hafta sonraki hedef 35 hafta dedi.

15 te bir kontrol olarak ilerliyoruz suyunda artıs var su an 27 haftalik olmak üzereyim erken dogum riskinin azaldigini soyledi perinatolog.Ama iki hafta önce gebelik sekeri farkedildi diyete basladim evde ölcüm yaptim diyetle düsmeyince insulin başladık neyse buralari kisa kesiyorum ben biraz drama quen biriyim bilenler bilir ama bunca olumsuzluklar yasamama ragmen benden daha zor durumda olanlar var dedim bir kez bile cocugumu kaybetme korkusu dısında aglamadım bir kez neden ben demedim olumlu düsünmeye calistim.Dün arkadas grubumuzla toplandık havadan sudan konusurken samimi olduguna inandigim, öyle sandığım bir arkadasım ilk cocugumun da alerjik olmasından 3 yıl alerjiyle mücadele etmemizden yola cıkarak beni eliyle isaret ederek "bu da bir cocuk doguracak her sey bunu buluyor hadi dogurunca gecse neyse sonrasında da hep degisik degisik sorunlari oluyor anaları da cins danalari da sen en iyisi bir daha hamile kalma" dedi gülerek.
Basta anlamadim zorlandigimi kastediyor beni anliyor kendince espri yapti falan dedim ortamda herkesin surati düsünce farkettim ki beni yermek icin söyledi.
Ben de istemem böyle durumların icine girmeyi inanci saglam biriyim vardir bir hayir sikayet etmiyorum daha kötü seyler de olabilirdi ayaga kalkmasi dahi yasak olan hamileler varken ben cok sansliyim bence dedim.Yanimdaki arkadaslar da bana katıldı.Sonra modum düstü cok durmadim kalktim geldim benden sonra dağılmışlar zaten sonra telefonuma mesaj geldi kanki yanlış anlamadin dimi yazan kahkaha emojili mesaj.. Engellesem 15 yillik arkadas engellemesem zoruma gitti salak yerine mi koyuldum halime mi üzüldü anlamadim bu nasil bir olay yorumlamaktır kendisi de 2 cocuklu bu arada bekar olsa anlayacagım hadi ama basindan iki hamilelik gecmis biri nasil böyle konusur ki.Modum düstü ay ben mi abartiyorum ya alinmakta haksiz mıyim ? Hani saatlerce derdimi anlatip bıktırmıs falan da degilim sorulursa cevap veririm kankilerini arayip saatlerce dert anlatan yapım hic yoktur zaten vaktim bile yok anlatarak bıktırdim da laf soktu desem

Nekadar yıllık olması önemli değil. Yaptığı büyük saygısızlık. Keşke o an sessiz kalmak yerine ağzının payını verseydiniz. Ben olsam o an onun ağzının payını verip hayatımdan def ederim.

İnsanlar yaşamadığı şeyi bilmedikleri için böyle diyorlar. Mesela bir arkadaşım var ilk çocuğunu bir doktorda doğurdu şimdi o da hamile, aynı doktora gidiyoruz o çok rahat ama ben çok zorluk çekiyorum doğup bir elime alsam diye doktor bekle normal doğum için dedi ama korkuyorum bir an önce doğsun istiyorum kocası bana diyor ki sürekli sacmaliyorsun abartıyorsun çocuğu erken doğuracaksın 38.haftada doğum istiyorum bu arada o kadar saçma yorumlar yapıyor ki tamam diyorum ne diyeyim yine kendi bildiğimden gideceğim elbette.
Ağızlar torba değil buzemiyoruz ku
Ben de bilmezdim riskli gebelik nasildir yasayanlar ne hissediyordur ama hic aman bu da ne nazli demezdim empati yapmak söyle dursun insan en azından saglikla kavusursun insallah duasini edebilmeli insan olarak.Her hamilelik kendi icinde riskler barindirir illa ki

Nekadar yıllık olması önemli değil. Yaptığı büyük saygısızlık. Keşke o an sessiz kalmak yerine ağzının payını verseydiniz. Ben olsam o an onun ağzının payını verip hayatımdan def ederim.
Dedigim gibi o an anlamadım sonradan farkettim şok oldum beklemiyordum cünkü beynim durdu sanki

Bu insan sizin arkadaşınız değilmiş ki sizden baya rahatsız oluyor hatta başınıza gelenlere de sevinmiş. 30 yıllık arkadaş da olabilir ne var ki bunda muhabbeti kesmeniz lazım çok mu sizin sıkıntınıza sevinen insan anneniz olsa da silmeniz lazım. 30 yaştan sonra anlama kısmı da o insanlar hep aynıdır da siz olgunlasiyorsunuz bence, drama Queen de olabilirsiniz herkesin huyu farklı hastalık, dert sizin başınıza gelmiş istediğiniz gibi tepkinizi verirsiniz kime ne siz niye ben birsey mi yaptım diye sorguluyorsunuz engelleyin geçin.

Simdiye kadar hic modumu düsürmedim bu benim 3.hamileligim ilkini kaybedince ikinci hamileligimde kan sulandirici igneyle kavustum kızıma genital varis dışında sorunsuz bir hamilelikti diyebilirim.Bu hamileligim ise bastan beri daha zor oldu 20.haftamda su azligi farkedildi kalbinde aritmi sorunu görüldü bir doktor dedi her an ölebilir engelli olabilir amniyosentez yapalim 38 haftaya kadar bu su yetmez erken dogum olur vs. sonra baska doktora perinatologa gittim o da iğnemin yetersiz geldigini farketti coraspin basladi kalbindeki ritm sorunu da düzelir tablo o kadar kötü değil gayet saglikli ilk hedef 28 hafta sonraki hedef 35 hafta dedi.

15 te bir kontrol olarak ilerliyoruz suyunda artıs var su an 27 haftalik olmak üzereyim erken dogum riskinin azaldigini soyledi perinatolog.Ama iki hafta önce gebelik sekeri farkedildi diyete basladim evde ölcüm yaptim diyetle düsmeyince insulin başladık neyse buralari kisa kesiyorum ben biraz drama quen biriyim bilenler bilir ama bunca olumsuzluklar yasamama ragmen benden daha zor durumda olanlar var dedim bir kez bile cocugumu kaybetme korkusu dısında aglamadım bir kez neden ben demedim olumlu düsünmeye calistim.Dün arkadas grubumuzla toplandık havadan sudan konusurken samimi olduguna inandigim, öyle sandığım bir arkadasım ilk cocugumun da alerjik olmasından 3 yıl alerjiyle mücadele etmemizden yola cıkarak beni eliyle isaret ederek "bu da bir cocuk doguracak her sey bunu buluyor hadi dogurunca gecse neyse sonrasında da hep degisik degisik sorunlari oluyor anaları da cins danalari da sen en iyisi bir daha hamile kalma" dedi gülerek.
Basta anlamadim zorlandigimi kastediyor beni anliyor kendince espri yapti falan dedim ortamda herkesin surati düsünce farkettim ki beni yermek icin söyledi.
Ben de istemem böyle durumların icine girmeyi inanci saglam biriyim vardir bir hayir sikayet etmiyorum daha kötü seyler de olabilirdi ayaga kalkmasi dahi yasak olan hamileler varken ben cok sansliyim bence dedim.Yanimdaki arkadaslar da bana katıldı.Sonra modum düstü cok durmadim kalktim geldim benden sonra dağılmışlar zaten sonra telefonuma mesaj geldi kanki yanlış anlamadin dimi yazan kahkaha emojili mesaj.. Engellesem 15 yillik arkadas engellemesem zoruma gitti salak yerine mi koyuldum halime mi üzüldü anlamadim bu nasil bir olay yorumlamaktır kendisi de 2 cocuklu bu arada bekar olsa anlayacagım hadi ama basindan iki hamilelik gecmis biri nasil böyle konusur ki.Modum düstü ay ben mi abartiyorum ya alinmakta haksiz mıyim ? Hani saatlerce derdimi anlatip bıktırmıs falan da degilim sorulursa cevap veririm kankilerini arayip saatlerce dert anlatan yapım hic yoktur zaten vaktim bile yok anlatarak bıktırdim da laf soktu desem
Gorusmemelisin
Hele sen bu kadar risk altındayken senı sevenin ıncıtmeyım aman bısey olur.
Ya da bısey olmaz ama zaten zor durumlardan gecıyor bıde ben densizlik etmeyeyim diye her konustuguna dikkat ediyor olması lazım.

Hadi bosbogazlik etti saçmaladı diyelim ki böyle bir konuda anne olmuş bir kadın sizi daha iyi anlaybilirdi.Cok yersiz ve saçma konuşmuş.Bir de siz oradayken bu diye konuşması da cabası.Hadi diyelim bu anlık.Ama ya özrü.Özur bile değil.Aramamis mesaj atmis.Uzgun hiç değil.Kahkalali emoji atmak ta nesi.Ben olsam cevap bile yazmam.Hadsiz

Yok esim de ailem de beklemedigim sekilde esimin ailesi de hic zorluk cikarmadilar sagolsunlar.Hepimiz saglikla dogmasina odaklandik yakinlarim da destek zannediyordum arada bir cürük yumurta cikiyor iste böyle ne kadar takmayacagim desem de icime oturdu ya
15 yıllık arkadaşlık mutlaka üzmüştür. Ailenizin destek olmasına çok sevindim. Ben destek de görmemiştim. Sonradan haklı olduğum anlaşıldı özürler dilendi ama kıymeti olmadı. Önemli olan aile.
Arkadaşla bugün görüşmeyi kesseniz sizin için yabancı biri olur. Düşünmemeye çalışın, kafanızı dağıtın.

15 sene az bir süre değil.Simdi onu tanıyan sizsiniz.Hep böyle saçma mi konuşur yoksa e...saatine mi denk geldi.Eğer kendi içinde komik bulup o an kendince bunu espri diye düşünmeden patlattı ise milletin içinde sonra pişman oldu ve gönlümü gerçekten mahcup olarak aldı ise burası çok önemli gerçek mahcubiyet varsa ben bitirmem arkadaşlığımi.Ben onu tanıyorsam o hep böyle değilse.Bende sevmem hamilelik askerlik hikayelerini doğuran kendine doğuruyor sonuçta orası ayrı mevzu.15 yılda elbet değişebilir hoşunuza gitmez silersiniz oda ayrı....Bazen dusunemeyebiliriz insanız ya kusurluyuz bu bir anlık bir gafmi gercekten kötü niyetlimi bunu ben bilemem bunu yorumlayamam sizce öyle ise görüşmeyin yok dediğim gibi oda pişman oldu yaptı bı saçmalık birdaha tekrarlamaz üzgün diyorsanız orası ayrı 15 sene hiç açık etmedimi niyetini

Az insan öz insan. Ben olsam cevap bile vermezdim ki yaptığı patsvazsızlığın farkında ki sizi yokluyor. Sadece yanlış anlamadın dimi yazsa derdim ki hatasını anlamış ama yani üste çıkar gibi emoji nedir. Engellemek bence çok çiğ bir hareket. Görmezden gelin. Öyle çok insan sildim. Çünkü açıklasanız da anlamaz. Bir noktadan sonra yeni insan bile tanımak istemezsiniz ya o hesap.

Ay arkadaşınız Deccal herhalde. Hamile kadına öyle söz söylenir mi. Sağlıklı hamilelik olsa bile kötü bisey denmez hele ki siz neler yasamissiniz. Üst üste gelmiş ama siz kendiniz mi istediniz sanki hastaliklari yada çocuğun sağlık durumu hangi annenin elinde. Engelli doğanlarda var. Ne demek anası da danasida diye. Saçına yapismalik arkadasiniz da arkadaş denmez gerçi. Sizde "ağzından neler dökülüyorsa benimle ilgili fazlası seni bulsun arkadaşım,bende seni buluyor bunlarda derim o zaman"deseydiniz. Bence kesinlikle ilişkinizi kesin. Ben öyle arkadaşlık olaylarına da çok güvenmem inanmam zaten. Vakit geçirirsin bi kahvelik bitti gitti. Öyle yok şu kadar yıllık arkadaşım olaylarına da inanmam hersey olabilir herkes çıkar ilişkisine düşmüş çoğu insan kıskanç olmuş şaşırılası

Düşüdndüm de hamilelik dönemini şöyle gözden geçirdim. Arkadaşlarım hiç ihmal etmedi asla kırmadılar beni. Bi arkadaşım beklenmedik hamileydi ben üzülmiyim diye yanımda ağlamamaya çalışıyodu. Neler oldu bi kere kalbimi kırmadılar.
Arkadaşlık budur hele yıllardır devam edense. Bizimki öyle bile değildi.
Zaten sağlık sorunları yaşarken stresten uzak durmanız gerekirken size kötü gelen bu insanla aynı ortamda bulunmak istememek sonuna ksdar hakkınız. He kırıldığını alındığınızı ifade edin. Yanlış yaptığını bilsin. Ama ben olsam ilişkimi devam ettirmezdim. Yazık günah hem size hem karnınızdakine bu stres bile fazla bu kritik durumda.
Gördünüz gerçek yüzünü bence mesafenizi koruyun.

X