Çene Dolgusu Sorunu

Dolgu yapıldığında neyse aşağı yukarı öyle kalır. Ertesi gün dokular hasar gördüğünden ödem oluşur, şiler. Ödem inince ilk yapılana oranla hacim kaybında biraz azalma olur. Dolayısıyla ilk yapılana göre artma değil dolguda azalma oluyor

Hepsini yaptı mı bilemem ama ben dudak dolgusu yaptırdığımda doktorumdan 1 ml istemiştim, ne kadarını yaptı bilmiyorum 🤦‍♀️1 ay sonra rutuşa gittiğimde üst dudağa tekrar ypmıştı. İlk başta üst dudak hayli dolgunken 1 ay sonra hacimsiz görünüyordu. Ben de hiç sormadım da dikkat de etmedim açıkçası ne kadarını yaptığını. Zaten o kadar para veriyoruz, aklı başında doktor hastasını memnun etmeden göndermez. 1 ml en iyi dolgunun bile maliyeti onlara bin tl.
Dogru haklisin.
Bakalim 12 gun sonra gideyim anlayacagim durumu.bu arada sadece ceneme degil yuzume de baya yaptirdim dolgu.o yuzden tolere eder herhalde rotusu

bende 1ml yaptırdım ama doktor en az 4ml olmalı dedi , maliyeti cok yüksek geldiği için yaptıramadım, 1ml de cok farketmedi aslında, ilk hafta hep hissettim taş gibiydi, sonrasında geçti, siz ne kadara yaptırdınız acaba ?

Dolgu yapıldığında neyse aşağı yukarı öyle kalır. Ertesi gün dokular hasar gördüğünden ödem oluşur, şiler. Ödem inince ilk yapılana oranla hacim kaybında biraz azalma olur. Dolayısıyla ilk yapılana göre artma değil dolguda azalma oluyor

Hepsini yaptı mı bilemem ama ben dudak dolgusu yaptırdığımda doktorumdan 1 ml istemiştim, ne kadarını yaptı bilmiyorum 🤦‍♀️1 ay sonra rutuşa gittiğimde üst dudağa tekrar ypmıştı. İlk başta üst dudak hayli dolgunken 1 ay sonra hacimsiz görünüyordu. Ben de hiç sormadım da dikkat de etmedim açıkçası ne kadarını yaptığını. Zaten o kadar para veriyoruz, aklı başında doktor hastasını memnun etmeden göndermez. 1 ml en iyi dolgunun bile maliyeti onlara bin tl.
ben de dudak dolgusu yaptırdım juvaderm 3 marka. 10gün boyunca aşırı morluk oluştu. doktora sorduğumda ise sürekli normal normal diye geçiştirdi ama zor sabrettim süreç boyunca. işe gitmek de zorundayım, inanın kapatıcı ile bile kapanmadı. rotus işlemi 14-21 gün sonra dendi bana 1 ay sonra da rotus oluyormu acaba?
bir de benim o kadar morardı ki tekrar düzelttirme yaptırmak istemiyorum. tekrar o şekilde bir morluğu izah edemem çünkü. acaba kalan dolgu çene ucuna vb. kullanılabiliyor mu, bilgisi olanlar paylaşabilir mi acaba?

Benim de çeneme botoks yaptığında benzer sorun yaşamıştım, neyse ki 2 ayda botoksun etkisi geçti de kurtuldum.
Ama sert dolguların kalıcılığı daha iyiymiş. Dolayısıyla kolayca erimemesi bi avantaj. En az 2-2.5 sene kalır.
çeneye botox ne kısma oluyor acaba, uç kısma mı yoksa gamzeli orta kısma mı dudağa yakın bölgeye? bu bölgeye botox hangi amaçla tercih ediliyor? bir de burun ucundaki düşük görüntüyü engellemek için oraya da botoks yapılıyor mu acaba?

X