Devlet anaokulları yardım edinnn

angel3424

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2022
34
15
26
Kızlar selam
Kızım 37 aylık eylülde devlet anaokuluna başlatacaktım görüşmeye gittik tuvalet eğitimi için kendilerinin tuvalete gidip altını temizlemelerini söylediler mahremiyet açısından çocuğa başkasının dokunmasını istemeyiz dediler de bu çocuk bu Yalta kendisini nasıl temizliycek devlet kreşine gönderen var mı çocuğunu tuvalet eğitimi nasıl oluyor bilgi verir misiniz ben başlamamdan önce evde öğretiyorum da kıyafetini indirip çekebiliyor klozete de kendi oturabiliyor ama büyük dışkısından sonra arkayı nasıl temizliycek

Ben öğretmenim öğretmenin özbakımla ilgilenme zorunluluğu yok. En azından devlet okulundaki öğretmenin yok. Ama benim gördüğüm çocuklar(öğrenciler) sorun yaşamıyordu. Zaten yarım günse büyük tuvaletlerini yapmıyorlar pek. Ama küçükse bilemicem nasıl oluyor. Yardımcı ablalar var üstlerini değiştirmek için yardım ediyorlar. Ama alt temizlemiyorlar.

Kimse sizin çocuğunuzun bakımıyla yükümlü değil. Öğretmenler bakıcı değildir. Yanlarında yardımcı abla oluyor bazı okullarda, onlar ilgilenebiliyorlar. Öz bakım kazandıramadığınız çocuklarınızı yollamayın perişan olurlar.

Yani bir zahmet öğretmen çocuğun özel bölgesine dokunmasın. En fazla ıslak mendil verir eline, sizde eve gelince iç çamaşırı değiştirin.

X