Diyetle ilgili bir kaç önemli not ve kendi oluşturduğum diyetim

dilek_88

ayaklı astroloji kitabı
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
381
37
35
mrb arkdşlar.ben burada size hangi hataları yaparak kilo aldığımı ve nsl diyet yaptığmı anlatacağım.
burada salatalık karpuz vs.. diyetleri var bazıları çoğunlukla aç kalmayı gerektiriyor bazılarıda tuhaf meyveler ve sebze yemekleri gerektiriyor.bnm gibi öğrenci yada yemek yapma imkanı olamyanlar için zor oluyr yani.bende buradaki bilgiler ve kendi diyet bilgilerimi harmalnayıp kendimce bir diyet yapmaya başladım.ve 2 haftada regl dönemide olduğu halde 3 kilo verdim.hemde göbekten!1beden inceldim şuan.hata cm olarak bel çevresi 96 cm iken 92 cm oldu.ve ben dahada kilo vereceğimi düşünüyorum.çünkü bu diyet planıma çok güveniyorum bnm için çok uygun olduğunu düşünüyorum ve inanıyorum coksekeriremsu

şimdiii ben lisedeyken 51 kiloydum.(çünkü acayip hareketli ve günde 3lt su içerdim)
ama ah bu üniversite .ta karşı yakada.(asya yakası)
ve ben sabahları kahvaltı yapmadığım için naptım! gittim 2 yağlı poğça yerdim sabah sabah.sonra akşam yemeği vaktinde yolda olduğum için ancak akşam 9da eve geldikten sonra yemek yerdim ve size sonucu söyleleyim.ve 3yılda ama özellikle şu son 1 yılda 15 kilo aldım,69a fırladım.sonra bir silkindim.diyet yapmasam bile bol bol su içtim.akşamları yoğrt yedim.otobüsten inecekken 2-3 durak önce inip yürüdüm.aşağı yukarı 3-4 ayda 64e indim.ayda bir kilo yani.

vee finallerr.öğrenci arkdşlarımız ve yaşayan ablalarım çok iyi belirler final dönemi arka arkaya tam 15gün sınav vardır ve gerekirse günde 7-8 saat oturup ders çalışırız.sürekli birşeyler atışrırırız.sınava girmeden önce zihnimiz çalışsın diye çikolta atarız.(ki ben coco star hastasıyım final boyunca hergün yemiştim :eek:

vee bu final döneminde bile15günde miss gibi 2 klioyu alıp 66 oldum.sonra kapanınca yine toparadım ama ne toparlamak kızlar.

bence bir diyette en önemli sonuç beyaz ekmeki kesmek, yağsız salata ve yemekler yemek ve bol bol yoğurt yemek.zaten yaz mevsimindeyiz.canımız öyle yağlı sulu yiyecek falan istemiyor.ve ben 2 haftadır diyetteyim.
sabahları önce bir 2 bardak soğuk su yada limonlu su.
sonra; nane şekeri çünkü nane iştah merkezini bastıran çok önemli bir etken yerimseniben

vee doğru spora.ben 7ye doğru uyanıp saat 10a kadar sporda kalıyorum.bizim burada rami parkı var.20dk yürüyerek oraya varıyorum.bir 19 tur arıyotum parkın çevresinde sonra yavaş yavaş sakin mekik bisiklet bacak açma vs.. hareketleri yapıyorum.ama sakın sakın kendinizi zorlamayın ben ilk gün öyle yaptım.tam 305 mekik çektim!:eek:
ve bacak kaslarım yandı yandı....
spor yaparken arada bol bol suyumu içiyorum.tabi ağzımızda naneli sakız yoksa o kadar süre kahvaltısız dayanamazyız sırnaşık şey

sonrada yürüyerek eve geliyorum.ve çok önemli bir not: spordan hemen sonra dışa girin sıcak su vücudu gevşetiyor.yoksa vücud gergin olur.

ve yemek vakti :icecream:
bol salata ve domates doğranmış 100 gr peynir konulmuş,yeşil zeytin ve ufacık ton balığı ilave edilmiş bir salata.ama ben bu saydıklarımın kalorisi az olduğu için şöyle 300-400gr yapıyorum.doya doya yiyiorum.ve benide tok tutuyor yani.ama asla şeker yok kahvaltıda

öğle yemeği için bnm süper bi fikrim var.bir kase yoğurt ama içinde bir yemek kaşığı keten tohumu koyun,tohum yada toz olması farketmiyor.fakat toz hali daha ucuz olduğu için ben onu kullanıyorum.sonra sevdiğimiz bir meyve mesala ben 5tane çilek doğruyorum içinebazende şeftali.isteyenler böğürtlen kayısı erik falan koyabilirler.sonra bu yoğrtu yedikten sonra isterseniz sabahki bir salata yiyebilirsiniz yada direk bir meyve 2 şeftali gibi.

akşam içinse normalde diyet listelerinde sebzeli falan fıstık yemeği diyor ama ben akşamları yemek yemiyorm.öğlenki gibi yoğurt yiyorum.yada evde bu dia sada satılan hatta şuan indirimli olan dia kahvlatılık gevreklerinden 1 kase yiyorum.yada bir 2 dilim karpuz yiyorum.

ama kesinlikle beyaz ekmek yasak

gün içinde yeşil çay yada ıhlamur çayı için ben ıhlamur çayı içiyrum çünkü ıhlamur selülite iyi gelirmişve ayrıca gün içinde hareketli olamaya çalışın.en basiti evde iş yoksa apartmanda merdivenleri inin çıkın süper bacak sıkılaştırıyor sırnaşık şey

sonuca gelirsek hafif ve zahmetsiz şeylerle beslenmeye çalışın,ve gerçekten inanın.çünkü bu birazda inanç işi.ve azimli olun.bazen çok acıkıyoruz ufak bir atıtırmalık şeyler yiyin mesala bu eti formn bisküvileri gibi.
yada morelimiz bozuk buzdolabına saldırıyoruz.bende çok yaptım zaten bu 15 kiloyu almamın bir sebebide okuduğum bölümü sevmemem ve ailevi sorunlarımdı.bu durumlarda kendimizi o an dizginleyecek bir şey bir nane sakızı bir arkdş bir tv dizisi falan bulmaya çalışın.

ve bir bilgi regl döneminde kilo vermekle ilgili bir dip not.çoğunuz farketmişisinizdir zaten.
bir makalede okumuştum.vücud regl döenmi su topladığı için normalden 1 -2 kilo daha fazla olurmuşuz.yani diyetteyken bir anda kilo alırsanız bu yüzden ve sakın diyete ara vermeyin çünkü bu dönemde metobolizma daha hızlı imiş.yani sürekli yürüyüş yapıyormuş gibi olurmuş vücud.ve bu su toplaması en fazla 48 saat sonra geçiyor ve tartıda gerçek kilomuzu görebiliyormuşuz sengözlerimebaksanab
gerçek kilooo demişkeeen.genelde ne zaman tartlıyoruz?belli bir satimiz varmı?diyetisyen taylan kümelinin bir makalesinde vücüdun gerçek kilosunun ancak sabah büyük tuvaleti yaptıktan sonra tartılmak olduğunu söylüyor.çünkü vücuttaki dışkı ve fazla üre(çiş yani) gittikten sonra gerçek kilomuzu bulurmuşuz yerimseniben

umarım bu yazımla sizlere yardımcı olabilirim.
umudunuzu kesmeyin biz kilolardan değil kilolar bizler korksun :teytey:

Son düzenleme:
X