Doğum kontrol hapını bırakmak istiyorum

slainred

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
3
1
20
Merhabalar. İlk defa doğum kontrol hapı kullanmaya başladım. Sürekli olarak adet düzensizliği yaşadığım için doktorum Drospera yazdı. 5 gündür kullanıyorum ancak hapı bırakmak istiyorum. Reglimin 3. günü kullanmaya başladım hâlâ reglim bitmedi. Şu an fiziksel ve mental olarak çok kötü bir durumdayım. Hapın buna bir etkisi var mı bilmiyorum ancak hapı bırakmak istiyorum. Ama çok da korkuyorum reglim daha bitmedi bırakırsam yine devam eder düzeni iyice bozulur diye. Lütfen yardımcı olur musunuz ne yapmalıyım bilmiyorum.

Hapın öyle yan etkileri var psikolojik durumu etkileyebiliyor. Ama adet düzensizliği için doktorlar bunu öneriyor genelde. Yine de doktorunuza sormadan kafanıza göre ilacı kesmeyin derim sonucta hormon ve vücuda bir kere vermeye başladınız onu.

haklısınız ama şu an hem grip oldum hem de 2 hafta önce dişim çekilmişti hâlâ onunla uğraşıyorum. grip ilacı yazdırıp aynı anda kullanmaya korkuyorum hapla beraber bir yan etkisi olur diye. kendimi çok kötü hissediyorum ve özellikle midem çok bulanıyor her an kusacak gibiyim. hasta olduğum için de olabilir ama ilaç mideme çok dokunuyor diye düşünüyorum. dayanamadığım için bırakmak istiyorum ve şu anda da doktorumla görüşme fırsatım yok

haklısınız ama şu an hem grip oldum hem de 2 hafta önce dişim çekilmişti hâlâ onunla uğraşıyorum. grip ilacı yazdırıp aynı anda kullanmaya korkuyorum hapla beraber bir yan etkisi olur diye. kendimi çok kötü hissediyorum ve özellikle midem çok bulanıyor her an kusacak gibiyim. hasta olduğum için de olabilir ama ilaç mideme çok dokunuyor diye düşünüyorum. dayanamadığım için bırakmak istiyorum ve şu anda da doktorumla görüşme fırsatım yok
Ben de aynı ilacı 1 seneye yakın kullandım bu yan etkileri ilk 1 -2 ay olup geçti. Aynı anda grip ilacı kullanmanız da yan etki yapmaz ben kullanmıştım yine de siz bilirsiniz

X