Gebeliğe Hazırlık Düşük sonrası ..

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Nasıl geldim bu sayfaya bilmiyorum ama gelmişken yazmak istedim. Yaşım 42, şuan 4.hamileliğim. İlki boş kese, ikincisi 7 haftalıkken kalbi durdu, üçüncüde 3 ay sürekli kanamalar sonrası down sendromu olduğunu öğrendik ve 19 haftalıkken sonlandırmak zorunda kaldık. Kararımın hala arkasında olsam da vicdan azabı zaman zaman yokluyor.

Şu anki gebeliğim doktorların menopoza giriyorsun, artık tüp bebek için bile şansın çok az dedikleri bir zamanda oldu. Eşim tüp bebek istemiyordu, aslında yaşadıklarımızdan dolayı çocuktan korkuyordu.

Eğer gerçekten bir gen anomaliniz yoksa biliyoruz ki düşüklerin sebebi öyle ağır kaldırma falan değil, yumurta ve spermin kalitesizliği nedeniyle kromozom anomalisi olan embriyo oluşması. Doktorumun bana söylediği şuydu, eğer bu sağlıklı bir embriyo ise sana kene gibi yapışacak ve ağır kaldırmayla, yükseğe uzanmayla falan da düşmeyecek. Ama sağlam bir embriyo olmadıysa kromozom anomalisi varsa ben değil hiçbir doktor ve ilaç onu senin rahmine yapıştıramaz!

Yeniden çocuk düşünenler için bir tavsiyede bulunmak istedim. Yeniden düşük yaşamamak için yumurta kaliteniz ve tabi ki eşinizin sperm kalitesi yükseltilmeli. Benim eşimde sorun yoktu ama benim yumurtaların yaş, sigara, stres vb nedenlerle kalitesi düşmüştü. Bir yumurta yaklaşık 100 günde kullanılır hale geliyor ve spermler de yaklaşık aynı zamanda. Ben yumurta kalitemi arttırmak için kendime 3 ay süre tanıdım. Bunun için tüp bebek tedavisinde verilen Bioesteron DHEA, Teatrio Q10 ve Solgar Metil Folat (folik asit yerine onun doğalı) kullandım. Bir de her gün 1 tatlı kaşığı bal, arı sütü, polen, propolis karışımı. Tabi bunların fiyatı pek ucuz değil ama menopoza girerken şuan bunlar sayesinde doğal şekilde 13 haftalık hamileyim ve yaşıma rağmen 2'li testte riskim 1/3000 çıktı. Çok daha fazlasına değer bu.

Naçizane bir faydam olur umarım...
Merhaba , öncelikle tebrik ederim. Hamile olmanıza çok sevindim. Sağlıkla gelsin ❤️benzer yollardan geçmişiz. Yumurta kalitesi için yaptıklarınızı not aldım ve uygulayacağım. Sigarayı da bıraktınız mı? Evetse nasıl başardınız?

Merhaba , öncelikle tebrik ederim. Hamile olmanıza çok sevindim. Sağlıkla gelsin ❤️benzer yollardan geçmişiz. Yumurta kalitesi için yaptıklarınızı not aldım ve uygulayacağım. Sigarayı da bıraktınız mı? Evetse nasıl başardınız?
Merhaba allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bende teatrio kullanmayı düşünüyorum 3 düşük yaptım genetik sorun cıkmadı fayda görenler yumurta kalitesi için neler yaptınız başka bşilgi verirseniz cok sevinirim

Merhaba, ben doktorumun tavsiyesi ile provelit kullandım . Ayrıca bana çinko ve magnezyum hapı yazdı. Ağızdan da damla olarak d vitamini verdi. Bunlar hariç her akşam yürüyüşe çıkıyorum ve şaka gibi hem amh değerim yükseldi hem de e2 hormonum düzeldi. Ayrıca hormon dengesizliği olmuştun bende. Prolaktin biraz yüksekti. Şu anda her şeyim normal . Yürüyüş ve uyku düzeni ayrıca olabildiğince stresi yönetmek çok işe yaradı bende . Güzel haberler alırsınız umarım 🙏

Merhaba allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin bende teatrio kullanmayı düşünüyorum 3 düşük yaptım genetik sorun cıkmadı fayda görenler yumurta kalitesi için neler yaptınız başka bşilgi verirseniz cok sevinirim

Merhaba, ben doktorumun tavsiyesi ile provelit kullandım . Ayrıca bana çinko ve magnezyum hapı yazdı. Ağızdan da damla olarak d vitamini verdi. Bunlar hariç her akşam yürüyüşe çıkıyorum ve şaka gibi hem amh değerim yükseldi hem de e2 hormonum düzeldi. Ayrıca hormon dengesizliği olmuştun bende. Prolaktin biraz yüksekti. Şu anda her şeyim normal . Yürüyüş ve uyku düzeni ayrıca olabildiğince stresi yönetmek çok işe yaradı bende . Güzel haberler alırsınız umarım 🙏

Hep birlikte güzel haber alırız inşaallah ayrıca doktorunuz omega 3 önerdi mi? omega 3 fazlasıda düşüğe sebep oluyor mu? fazladan alınan vitaminlerde ters tepip kaliteyi olumusz etkilermi diye düşünmeye başladım

Hep birlikte güzel haber alırız inşaallah ayrıca doktorunuz omega 3 önerdi mi? omega 3 fazlasıda düşüğe sebep oluyor mu? fazladan alınan vitaminlerde ters tepip kaliteyi olumusz etkilermi diye düşünmeye başladım
Merhaba , hayır önermedi. Belki verdiği takviyenin içinde vardır. Ben şimdi bir takviye değil de ilaç olan letu ya başladım. Doktorum sabah akşam birer adet içmemi söyledi. Cuma günü kontrole gideceğim.
12 hafta ve öncesi düşükler Bebekle alakalı sorunlarmış. Genetik doktorum öyle demişti. Dilerim en kısa zamanda güzel haberlerimizi alırız 🙏

X