Evinin mobilyasını yaptırırken sıkıntı yaşayan var mı?

Nomad Daughter

CAHİLLER YAZMASIN!
Pro Üye
23 Temmuz 2014
5.902
15.734
Ya ne hayallerle çizdirdik o mutfağın yatak odasının mobilyalarını ama çizimle yakından uzaktan alakası yoktu. Hayır 6 yıl kadar önce de bi mobilya travmamız oldu resmen kendi kafalarına göre yaptılar biz buzdolabı büyük olacak ileri de alanı büyük bırakın dememize rağmen 2' abla bize bırakın siz standart oluyor zaten hallederiz '' dedi cidden halletmiş içine etmişti raylar takılmamış kapaklar yamuktu e tabi kavga oldu yapmadılar da şimdi o kadar mobilyacı aradım konuştum yaşadığımız olayı anlattım hepsi sadece kendini övüyor gel gör ki ölçüler yanlış. Annem çok üzüldü tabi eskiden fiyatlar yine o kadar yoktu şimdi dünyanın parası gidiyor mobilyaya ev yaptırdığımıza bile sevinemez olduk. Bu da aynı standart oluyor nereye gitseniz hep aynı olacak diye tutturdu ya ben standart istiyor muyum acaba söyledim de geniş olsun diye asla dediğini yapmıyorlar. Annem yüz kere dedi çekmece derin olsun diye gitmiş resmen çorap koysan kapanmayacak incelikte yapmış hadi onu düzelttirdik hani mutfakta ölü alanlar olur ya onları hiç değerlendirmediği gibi daha da boşluk yaratmış. Bi biz mi yaşıyoruz bu sorunu gerçekten bir de bu çamaşır bulaşık makinesinin olduğu yerin ölçüsü sizin de tam oturuyor mu yoksa boşluk kalıyor mu? bugün de onun tartışması oldu annem boşluk kalsın demişti mobilyacı da kalmaz olmaz öyle kötü görünür toz olur diye tutturdu hayır sanki evi o kullanacak beni sinirden deli eden bu zaten isterse bok götürsün ortalığı arkadaş sanane :KK70: yeni nesil çalışanlarda mı var bu eskiden ne istersen oydu. Tamam makineler tam oturunca güzel şık duruyor ama bizim mesela çamaşır makinesi su akıtıp duruyor e nasıl çıkaracağım onu ben çizilecek çarpacak çünkü hiç boşluk yok onun yaptığında. Üşenmeyecek olan varsa çamaşır bulaşık makinesinin orasını ölçüp söyleyebilir mi gerçekten standart ölçüler bu mu? çok moralimiz bozuldu hiç hayal ettiğimiz gibi olmadı :KK43:

2.kez sifirdan ev yaptim (temel betonundan baslayarak insaat) mutfagindan kilerine, banyosuna, calisma odasi, camasir ve giyinme odalarina kadar her odayi ben tasarladim. 5.evimde oturuyorum onceki evlerimde de bir suru dolaplar yaptirdim hic boyle bir sorunum olmadi. Kafanizdaki kolaji getirirsiniz, 3D cizilir, materyal secersiniz, butceye gore aksesuar secersiniz ve biter. Ölu alanlar, bosluklar cizimde iken halledilir. Ustalarinizda is yokmus bence, bir kere "genis" diye bir dolap olcusu yok, kafanizdaki cihaz olcusunu verirsiniz ayarlanir, bunun gardrop tipi var, XXL dolabi var, uzunu var, genisi var var da var...

2.kez sifirdan ev yaptim (temel betonundan baslayarak insaat) mutfagindan kilerine, banyosuna, calisma odasi, camasir ve giyinme odalarina kadar her odayi ben tasarladim. 5.evimde oturuyorum onceki evlerimde de bir suru dolaplar yaptirdim hic boyle bir sorunum olmadi. Kafanizdaki kolaji getirirsiniz, 3D cizilir, materyal secersiniz, butceye gore aksesuar secersiniz ve biter. Ölu alanlar, bosluklar cizimde iken halledilir. Ustalarinizda is yokmus bence, bir kere "genis" diye bir dolap olcusu yok, kafanizdaki cihaz olcusunu verirsiniz ayarlanir, bunun gardrop tipi var, XXL dolabi var, uzunu var, genisi var var da var...
Evet kesinlikle öyle biz de bilmediğimiz için zaten ölçü sorup durduk oda sonra gönderirim diye diye erteledi zaten babası da annemin çalıştığı yerde memurdu birazda ona güvenildi açıkçası tabi ki geniş diyip geçmedikte yine gösterdi annem eliyle şu uzunlukta olsun gibi cm olarak bilemiyor ama bu da fazla küçük yapmış zaten bazı yerleri kabul etti kendi hatası olduğunu değiştiriyor ama tabi lake kapaklar gelmedi daha onlar da değişmek zorunda kalacak diğerlerini değiştirirse hem biz çok bekliycez hem onlar masrafı kabul etmiyor. Ya sınanıyoruz resmen mobilyacıyla elbet boş kalan yerler olur evin modelinden vs. ama bu işi de yıllarca yapıyorsun sonuçta hiç fikirde vermiyor o an bizim de aklımıza gelmiyor bende pinterestten falan bakardım hatta nereyi nasıl kullanabiliriz diye. Bizim hatamız da şu tezgahı çok büyük yaptırdık ona pişman olduk kiler olmadığı mutfakta dolap çok olsun dedik bu sefer mutfak biraz daraldı. Zaten ev yaptıranlar ikinci defa yaptırınca iyi oluyormuş bizim ilk müstakile hiç bakmadık bile babam kendi yaptırmıştı ama 15 yıl önce tabi şimdi özendik bu seferde hayal kırıklığı oldu :/

Evet kesinlikle öyle biz de bilmediğimiz için zaten ölçü sorup durduk oda sonra gönderirim diye diye erteledi zaten babası da annemin çalıştığı yerde memurdu birazda ona güvenildi açıkçası tabi ki geniş diyip geçmedikte yine gösterdi annem eliyle şu uzunlukta olsun gibi cm olarak bilemiyor ama bu da fazla küçük yapmış zaten bazı yerleri kabul etti kendi hatası olduğunu değiştiriyor ama tabi lake kapaklar gelmedi daha onlar da değişmek zorunda kalacak diğerlerini değiştirirse hem biz çok bekliycez hem onlar masrafı kabul etmiyor. Ya sınanıyoruz resmen mobilyacıyla elbet boş kalan yerler olur evin modelinden vs. ama bu işi de yıllarca yapıyorsun sonuçta hiç fikirde vermiyor o an bizim de aklımıza gelmiyor bende pinterestten falan bakardım hatta nereyi nasıl kullanabiliriz diye. Bizim hatamız da şu tezgahı çok büyük yaptırdık ona pişman olduk kiler olmadığı mutfakta dolap çok olsun dedik bu sefer mutfak biraz daraldı. Zaten ev yaptıranlar ikinci defa yaptırınca iyi oluyormuş bizim ilk müstakile hiç bakmadık bile babam kendi yaptırmıştı ama 15 yıl önce tabi şimdi özendik bu seferde hayal kırıklığı oldu :/

Kesinlikle katılıyorum, ikinci defa ev yaptıranlar daha tecrübeli oluyor. Bir evin neye ihtiyacı olup olmadığını daha iyi anlıyor ve ona göre bir yerler yaptırılıyor. Evi yeniden dekore etmek de ayrı bir sorun tabi. Allah kolaylık versin canım. :KK66:

Kesinlikle katılıyorum, ikinci defa ev yaptıranlar daha tecrübeli oluyor. Bir evin neye ihtiyacı olup olmadığını daha iyi anlıyor ve ona göre bir yerler yaptırılıyor. Evi yeniden dekore etmek de ayrı bir sorun tabi. Allah kolaylık versin canım. :KK66:
Evet tecrübeli oluyorsun hatta bir inşaat mühendisinden daha bilgili oluyorsun :KK70: Ama ikinci defa ev yaptırmam paramda olsa çünkü en büyük sorunu çileyi işçilerden çektim asla dinlemiyorlar seni sanki evde onlar yaşayacakmış gibi keyiflerine göre yapıyorlar sözleşmenin dışına çıkıyorlar ya resmen asla korkmuyor adamlar şikayet eder diye çünkü etmiyorsun biliyorlar :KK70: Bizim mobilyanın kulplarını yanlış taktı bunlar doğal olarak kapak komple değişecek bu hatalarından dolayı bana resim atıyor diyor ki '' abla sizin seçtiğiniz kulplar bu kapağa hiç yakışmamış zaten biz de bunu taktık '' asdfghj yanlış yaptık demiyorda benimkini beğenmemiş beyfendi :KK70: Benim psikolojimi inanılmaz bozdular bir daha tövbe ettim zenginde olsam hazırını alırım :KK70: Teşekkür ederim canım sağol Allah herkesin gönlüne göre versin ve hayırlısını versin :)

X