İlköğretim Yorum ve Soruları Fikir istiyorum

AUIl

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2020
59
19
31
Merhaba arkadaslar 6 ve 5 yasinda iki cocugum var buyuk olanda alerjik astim var ilk basta kayit otamatik olarak okula yapildi diye kardeside anaokuluna yazdirdik fakat sonra gitmeme hakki oldugunu ogrendik 1.sinif icin ve rapor dilekceyle geri cekip kardesinde kaydini iptal ettirdik ben evde calistirmaya basladim fakat dun ogretmenimiz aradi seneye direk 2.siniftan baslayacagini okuma yazma ogrenmeden gelirse tek basina ozel olarak ilgilenemeyecegini 38 kisilik siniftan sadece iki ogrencinin gelmedigini soyledi biri bizmisiz seneye cok sorun yasar ama karar yinede sizin dedi ben ne yapacagimi sasirdim siz olsaniz ne yapardiniz fikirlerinizi bekliyorum

Merhaba arkadaslar 6 ve 5 yasinda iki cocugum var buyuk olanda alerjik astim var ilk basta kayit otamatik olarak okula yapildi diye kardeside anaokuluna yazdirdik fakat sonra gitmeme hakki oldugunu ogrendik 1.sinif icin ve rapor dilekceyle geri cekip kardesinde kaydini iptal ettirdik ben evde calistirmaya basladim fakat dun ogretmenimiz aradi seneye direk 2.siniftan baslayacagini okuma yazma ogrenmeden gelirse tek basina ozel olarak ilgilenemeyecegini 38 kisilik siniftan sadece iki ogrencinin gelmedigini soyledi biri bizmisiz seneye cok sorun yasar ama karar yinede sizin dedi ben ne yapacagimi sasirdim siz olsaniz ne yapardiniz fikirlerinizi bekliyorum
38 kisilik sinif mi? Bu sekilde nasil guvende olur cocuklar?

38 kisilik sinif mi? Bu sekilde nasil guvende olur cocuklar?
Evet hatta 40 a kadar cikar bu donem sonuna kadar dediler iki ye bolmusler iki grup var 19 kisi kesinlikle guvenli bulmadim

6 yaşındaki çocuğunuz eylül ayı itibariyle 72 ayı doldurmuşsa 1.sınıf zorunludur.sadece özel çocuklar ram raporu ile erteletir.

Evde siz okuma yazma öğreteceksiniz mecburen. Yada yollayacaksiniz
Ogretmeye calisiyorum fakat diger konularda geri kalir endisem var ben sinif tekrari yapmasini cok istedim direk seneye 2 den baslatiyorlar okadar zor bir durumki anlatamam

6 yaşındaki çocuğunuz eylül ayı itibariyle 72 ayı doldurmuşsa 1.sınıf zorunludur.sadece özel çocuklar ram raporu ile erteletir.
Raporumuzu verdik zaten kronik astim hastasi fakat seneye 2.den baslatacaklarini soyluyorlar bu sorun asil benim icin

Raporumuzu verdik zaten kronik astim hastasi fakat seneye 2.den baslatacaklarini soyluyorlar bu sorun asil benim icin
okul müdürlüğü yanlış işlem yaptı yönetmelikte sağlık raporu ile erteletme gibi bir şey ne yazık ki yok.ayrıca seneye 2.sınıftan başlatılma gibi bir durumda olamaz öğretmen neden böyle gereksiz konuşmuş anlayamadım.sizden böyle bir şey isterseler dilekçe ile çocuğunuzun sınıf tekrarı yapmasını talep edersiniz.

size önerim asla okula göndererek risk almayın

benim kızım için aldığım.. Morpa-okulistik-vitamin gibi online eğitim sistemleri var animasyonlı anlatımlar, çalışmalar vsss var ben çok memnunum bunlardan birini alın 1 yıl boyunca öğrenmesi gereken tüm dersler var bu sistemlerde zaten benim kız büyük ama onunda ilk gördüğü konular ve oda bu sistemlerden öğreniyor ben sadece disiplini için destek oluyorum.. inceleyin lütfen.

Sizin kızınızda düzenli çalışırsa çok güzel öğrenir okuma yazmayı hayat bilgisini ..ve seneyede sorunsuz başlar 2.sınıfa

diğer çocuklar hergün mü gidiyor okula ben haftada 1 gün diye duymuştum.. onlar nasıl öğrenecek ki okuma yazmayı ..

Son düzenleme:
Google playden "okuma yazma öğreniyorum" uygulaması veya başka benzer bir program indirin.
Haftada 3-5 harf takip edin. Programdaki sıraya göre düzenle tamamlasın.
2 ayda hem okur hem yazar.

Zaten 3 günde okumanın mantığını çözer.

Bende gönderip göndermeme konusunda çok kararsız kaldım, ancak 3 hafta boyunca gidecek çocuklar zaten.
Ben gönderiyorum, verimli bir şekilde internet üzerinden canlı derslere de muntazam katılıyoruz.
Oğlumda gelişme var, zaten daha önce kreş deneyimi de vardı, o yüzden aşırı bir sorun yaşamadık.
Ancak çocuğunuzda kreş eğitimi de yoksa, gerçekten zorlanır.

Dilekçenizi vermiş olmanız, çocuğu asla okula göndermeyeceksiniz anlamına gelmiyor tabii ki.
Pandemi süreci inşallah bitecek, bir noktada bu hastalıkta gelip geçmiş olacak hayatımızdan.
Atıyorum 1. dönem böyle geçti, 2. dönem pandemi dönemi bitti diyelim, o zaman gönderme imkanınız var.

Sınıf 38 kişilik olabilir, maalesef okullar böyle, bizim sınıfımızın da mevcudiyeti aşağı yukarı bu kadar.
Ancak ilk hafta 3 gruba böldüler.
Bu hafta 2 gruba böldüler.
Her sırada 1 çocuk oturacak şekilde ve çapraz oturacak şekilde düzen sağladılar.
Sıfır temas, öğretmenleri de sürekli yanlarında zaten.
Dezenfektan da sürekli kullandılar, siz zaten çocuğunuzu bilinçlendirdiğiniz sürece, öğretmen desteği ile de çocuk o düzene alışıyor bir şekilde.
Nitekim hamd olsun biz sorunsuz geçiriyoruz bu süreci.
Yakın zamanda da sanırım, okullar kapanacaktır diye düşünüyorum.
Havalar daha kötüye gidip, vakalar artış göstermeye başlarsa, ben de göndermeyi düşünmüyorum.

Ogretmeye calisiyorum fakat diger konularda geri kalir endisem var ben sinif tekrari yapmasini cok istedim direk seneye 2 den baslatiyorlar okadar zor bir durumki anlatamam

Halam (okul öncesi öğretmeni), birinci sınıfa geçen bir öğrencisi okuma yazma bilmiyor, sıkıntılı bir çocuk. öğretmeni tekrar etsin demiş, müdür izin vermemiş. Sınıfta bırakmak sadece öğretmene bağlı değil malesef.

Benim kızım bire basladi. Online dersler Morpa üzerinden isleniyor. Morpa, Okulistik gibi bir sisteme üye olun. Zaten birinci sınıflar haftada iki gün ile çok çok birşey ogrenmezler. Anca okul kuraları, okuma yazma, okuduğunu anlama. Bence çok stres yapmayın.

Birde birinci sınıflar da online ders yok mu? Benim kızım özelde, devlet sistemini bilmiyorum.

okul müdürlüğü yanlış işlem yaptı yönetmelikte sağlık raporu ile erteletme gibi bir şey ne yazık ki yok.ayrıca seneye 2.sınıftan başlatılma gibi bir durumda olamaz öğretmen neden böyle gereksiz konuşmuş anlayamadım.sizden böyle bir şey isterseler dilekçe ile çocuğunuzun sınıf tekrarı yapmasını talep edersiniz.
Ettiler hatta bizim gibi 60 ogrenci oldugunu hepsinin ayni talepte seneye 1.siniftan baslamak istediklerini eger hepimizinkini busekilde kabul ederlerse seneye 1.siniflarda yogunluk olacagini asla kabul edemeyeceklerini soylediler siz tamamlama yapmazsaniz ogretmende tek tek ilgilenemz karar sizin diyip ciktilar malesef durum bu

Google playden "okuma yazma öğreniyorum" uygulaması veya başka benzer bir program indirin.
Haftada 3-5 harf takip edin. Programdaki sıraya göre düzenle tamamlasın.
2 ayda hem okur hem yazar.

Zaten 3 günde okumanın mantığını çözer.
[/QUOTEtesekkur ederim su an boyle devam ediyorum zaten ama egitimci degilimki 😐 ya eksik kalirsa ya egitim hayatini etkilerse diye icim hic rahat etmedi ama gondermemeye karar verdik eşim zaten gondermeye hic taraftar degildi

size önerim asla okula göndererek risk almayın

benim kızım için aldığım.. Morpa-okulistik-vitamin gibi online eğitim sistemleri var animasyonlı anlatımlar, çalışmalar vsss var ben çok memnunum bunlardan birini alın 1 yıl boyunca öğrenmesi gereken tüm dersler var bu sistemlerde zaten benim kız büyük ama onunda ilk gördüğü konular ve oda bu sistemlerden öğreniyor ben sadece disiplini için destek oluyorum.. inceleyin lütfen.

Sizin kızınızda düzenli çalışırsa çok güzel öğrenir okuma yazmayı hayat bilgisini ..ve seneyede sorunsuz başlar 2.sınıfa

diğer çocuklar hergün mü gidiyor okula ben haftada 1 gün diye duymuştum.. onlar nasıl öğrenecek ki okuma yazmayı ..
2 gun gidiyorlar katiliyorum size

Halam (okul öncesi öğretmeni), birinci sınıfa geçen bir öğrencisi okuma yazma bilmiyor, sıkıntılı bir çocuk. öğretmeni tekrar etsin demiş, müdür izin vermemiş. Sınıfta bırakmak sadece öğretmene bağlı değil malesef.

Benim kızım bire basladi. Online dersler Morpa üzerinden isleniyor. Morpa, Okulistik gibi bir sisteme üye olun. Zaten birinci sınıflar haftada iki gün ile çok çok birşey ogrenmezler. Anca okul kuraları, okuma yazma, okuduğunu anlama. Bence çok stres yapmayın.

Birde birinci sınıflar da online ders yok mu? Benim kızım özelde, devlet sistemini bilmiyorum.
Tesekkur ederim ama elde degil iste strese girmemek bizde var fakat okula gelmezse canli derslere katilamayacagini soylediler eba tv kendi yukledigim bir kac programla devam ediyorum bende

Birde internette sınıf öğretmenliği ÖABT ilk okuma videoları var. En azindan mantık kavrama adina, yöntem adına yardımcı olur. Tavsiye ederim izleyin. Ben izledim, çünkü sistem bizim öğrendiğimiz gibi değil.

Tesekkur ederim evet cok farkli ozellikle ses cikişlari vs.

X