Fikirlerinize ihtiyacım var 🍀

Love Queen

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2023
42
17
30
Benim oğluşum 5 yaşında kızlar. Şu an anaokuluna başladı çokta güzel uyum sağladı ağlama krizleri falan hiç yaşamadık. Sorun şu oğlum 6.5 aylık doğdu 2ay küvözde kaldi beyin kanaması geçirmişti şu an gayet iyi ama öğretmeni benim oğlum da dahil sınıfın geneli olarak çocuklar kalem tutamıyor dedi. Biz oğlumla etkinlik yaparken benim yönlendirmem ile boyama yapıyor. Kalem tutmak için emek harcıyor. Öğretmenimiz 1 ve 2 rakamını öğrenecekler diye tutturdu. Oğlum biraz zorlandı yaparken kabul ediyorum ince kas becerileri tam gelişmemiş olabilir ama sınıfta tek benim oğlum değil sınıfın geneli öyleymiş. Öğretmene önce eğik çizgi çalışması falan yapsanız çocukların kaleme eli alişsa dedim ama alındı falan. Çocuklara bir anda hadi 1 yaz 2 yaz demek çok saçma geldi bana kafama takıldı 5 yaşında tam kalem tutmaması normalmi aslında tutuyor boyama falan yapıyor çabuk öğrenen bir çocuk anneler bir akıl verir misiniz

İki özellikle çocuklar için yazması zor bir rakam kuzenim beni çıldırtmıştı🤭🤤velhasıl önce çizgi vs gibi temel yaptırması gerekiyor zaten ilkokul çağına gelince biraz zaman sonra kendisi kolaylıkla yazar benim kuzenim de birinci sınıfa 5 yaşındayken başlamıştı öyle bir kural mı ne çıkmıştı o sene o da bayağı bir zorlanmıştı sonrası kendiliğinden geldi alıştı yani sizinki de zamanla alışır merak etmeyin 🩵

İki özellikle çocuklar için yazması zor bir rakam kuzenim beni çıldırtmıştı🤭🤤velhasıl önce çizgi vs gibi temel yaptırması gerekiyor zaten ilkokul çağına gelince biraz zaman sonra kendisi kolaylıkla yazar benim kuzenim de birinci sınıfa 5 yaşındayken başlamıştı öyle bir kural mı ne çıkmıştı o sene o da bayağı bir zorlanmıştı sonrası kendiliğinden geldi alıştı yani sizinki de zamanla alışır merak etmeyi

İki özellikle çocuklar için yazması zor bir rakam kuzenim beni çıldırtmıştı🤭🤤velhasıl önce çizgi vs gibi temel yaptırması gerekiyor zaten ilkokul çağına gelince biraz zaman sonra kendisi kolaylıkla yazar benim kuzenim de birinci sınıfa 5 yaşındayken başlamıştı öyle bir kural mı ne çıkmıştı o sene o da bayağı bir zorlanmıştı sonrası kendiliğinden geldi alıştı yani sizinki de zamanla alışır merak etmeyin 🩵
İnşallah alışır aslında dediğiniz gibi çizgi çalışması yapılsa daha çabuk alışır ben yaptırıyorum desteklemeye çalışıyorum. Teşekkürler yorumunuz için 🍀

İnşallah alışır aslında dediğiniz gibi çizgi çalışması yapılsa daha çabuk alışır ben yaptırıyorum desteklemeye çalışıyorum. Teşekkürler yorumunuz için 🍀
Şu aşamada Ağlamaması ortama alışması daha önemli,bir iki yazması şimdilik tam net olmaz kaldı ki ilkokul çağındaki çocuklar bile zorlanıyor benim kuzenim iki yerine bak yazdım diye kare çizerdi :))) siz aynen çizgi çalışması yaptırmaya devam edin tek sizinki değil birçoğu da zorlanıyormuş zaten,öğretmen zahmet almak istemiyor gibi alt çalışma yaptırmadan direkt sayı çizdirmek istemesi sıkıntı öğretmenden de kaynaklanır öğrenme öğernememe durumları

Şu aşamada Ağlamaması ortama alışması daha önemli,bir iki yazması şimdilik tam net olmaz kaldı ki ilkokul çağındaki çocuklar bile zorlanıyor benim kuzenim iki yerine bak yazdım diye kare çizerdi :))) siz aynen çizgi çalışması yaptırmaya devam edin tek sizinki değil birçoğu da zorlanıyormuş zaten,öğretmen zahmet almak istemiyor gibi alt çalışma yaptırmadan direkt sayı çizdirmek istemesi sıkıntı öğretmenden de kaynaklanır öğrenme öğernememe durumları
Aynen katılıyorum yine bir sürü 4 sayfa iki yazma çalışması vermiş okulda ne yaptınız diye soruyorum yazı çalışması yaptınız mı diyorum hayır anne oyuncak oynadık yemek yedik dans ettik yanıtını alıyorum zaten bir etkinlik yapınca öğretmen gruptan fotoğraf atıyor ya boyama ya meslek tanıma etkinliği oluyor geçen toplanti yaptı kalem tutamıyor diye şikayet ediyor şu an 5 yaşında boyama falan zevkle yapıyor ama küçücük yazılar nokta birleştirme belli bile olmuyor kağıtta çocuğa ödev diye vermiş

X