Gebelikte stres,kaygi,korku://

Tdrgnd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
8
3
37
Içimde hep bi ağırlık.. 8 haftam bugün bitti.hamileligimi öğrendiğim 2.gün depresyona girdim. Biseyler güvensizliğin var biseyler eksik gibi. Saçma düşünceler beynimi kemiriyor, saçma diyorum ama önüne geçemiyorum.. stres bebeğimi etkilerse düşüncesi beni mahvetti, hiç normal düşünemiyorum uyumak istiyorum hep belki o zaman stresten uzak olurum bebeğim etkilenmez diyorum.hamilelginde stres aşırı yaşayıp, bebeği sağlıklı doğan, büyüyen var mı? Ya da çok etkileniyorlar mi? Lütfen beni biraz olsun rahatlatın yaşayanlar?

Son düzenleme:
Allah anneye merhamet duygusunu vermiş direk hamile kalınca bu kaygılar başlıor... bende senin gibiyim ama çok bunaldığımda yine Allaha sığınıyorum.. Efendimiz diyor ya bir anne evladına dua ettiğinde etrafında oluşan kalkanı görseydi hep dua ederdi.. Dua etmek rahatlatıyor inan bana :)

Benim kuzenimin neler yasadı hamileyken, aldaltı, iflas etti eşi, kandıdırıldı, daha 3 ayşık evliyken yaşadı bunları ve hamileydi, şimdi sağlıklı 6 yaşında bir oğlu var , sen bide bunları düşünüp stres olma, tavsiyem annelikle , gebelikle, ve bebeklerle ilgili olumlu güzel şeyler izle ,

şükür et baka ben bebeğim olsun diye etmediğim dua, denemediğim rituel, olmadığım tedavi kalmadı, hayat depresyona giremeyecek kadar kısa, bunlarla vakit harcama, hamileliğin tadını çıkar, ve sürekli şükür et ,

tabi bu stresnin ve depresyonun bir temeli, kaynağı ve sebebi var ise onun içinde psikologa gitmen çok faydalı olur

Gelen şöyle stresli olur böyle depresyon olur, buna şöyle oldu, bana böyle oldu yorumlarını okumayın bile.. Duygu duygudur. Eğer ben bunu niye böyle hissediyorum demeye devam ederseniz hissetmekten hoşlanmadığınız duygulardan kaçamazsınız çünkü hassasiyetiniz artar. O yüzden relax olun.. Bugün böyle hissetmeniz gerekiyormuş böyle hissediyorsunuz kendinizi böyle rahatlatın.

Içimde hep bi ağırlık.. 8 haftam bugün bitti.hamileligimi öğrendiğim 2.gün depresyona girdim. Biseyler güvensizliğin var biseyler eksik gibi. Saçma düşünceler beynimi kemiriyor, saçma diyorum ama önüne geçemiyorum.. stres bebeğimi etkilerse düşüncesi beni mahvetti, hiç normal düşünemiyorum uyumak istiyorum hep belki o zaman stresten uzak olurum bebeğim etkilenmez diyorum.hamilelginde stres aşırı yaşayıp, bebeği sağlıklı doğan, büyüyen var mı? Ya da çok etkileniyorlar mi? Lütfen beni biraz olsun rahatlatın yaşayanlar?
Bebeginiz doğdu mu sagligi nasil ben de hamileyim ayni durumdayim cok merak ediyorum

Bebeginiz doğdu mu sagligi nasil ben de hamileyim ayni durumdayim cok merak ediyorum
Hamile olup stres yapmayan var mı ki bnde 16 Hf 4. Hamileliğim ölüm korkusu kötü rüyalar ne ararsan var ama düşünmemeye çalışacağız hep Allah'a tevekkül edeceğiz inseallah

X