Güzel bir yutdışı alışveriş sitesi keşfettim buyrun hanımlar...

senem_12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2011
2
0
Arkadaşlar merhaba ,

Arkadaşlar şimdi size kendim alışveriş yaptığım bir yurtdışı alışveriş sitesi hakkında biraz bilgi vermek ve ne gibi avantajlar içerdiğini ve bu sitenin alışveriş yapmak için tercih edilme sebebi hakkındabiraz bilgi vereceğim.

Sitenin adı iherb.com binlerce ürün çeşidine sahip dünya çapında tanınmış bir online alışveriş sitesidir arkadaşlar. Site kendi alanında isim yapmış birçok kozmetik,vitamin,besleme takviyeleri,ev gereçleri,parfümeri,krem vs. gibi alanlarda isim yapmış firmaların ürünlerini bizlere uygun fiyata sunmaktadır.

Ülkemizdeki vitamin ve besin desteği ürünlerinin fiyatlarını ve çeşitliliğini(!) göz önüne alırsak iherb.com sitesinin önemini bir kez daha anlamış oluruz.Kendim genelde iherb.com dan diyetli beslenme ürünleri ve parfümeri-kozmetik ürünlerini alıyorum.Türkiyedeki çoğu sanal mağazaya göre çokta uygun fiyatlara ve promosyonlu alışverişler yapabilirsiniz.İşin en güzel yanı iherb.com alışveriş sitesinin Türkiye gibi 50’nin üzerinde ülkeye sipariş onayı vermesi ve bünyesinde 5.000 ne yakın farklı markayı barındırmasıdır.Şimdi bu siteden nasıl alışveriş yapılır ve hangi yol izlenir bunu resimlerle aşağıda anlatmaya çalısacağım.

Eğer siteyi ziyaret etmişseniz direk fark etmişsinizdir ki bu sanal site ABD menşei olduğu için sayfa
İngilizce.Ama kesinlikle telaşa düşmeyin.Her işin bir kolay yolu vardır.Tabi yabancı dil bilmeyenler yada az buçuk bilenler için diyorum.Bilen arkadaşlara bir şey dediğim yok.

Sayfaya girdiğimizde aşağıdaki resimdeki gibi arama bölümüne “skin cream” yazıp “search” butonuna tıklayın

14930.jpg

Arama işleminden sonra aşağıdaki sayfada görüldüğü gibi arattığımız cilt kremiyle ilgili tüm ürünler ekrana çıktı.Şimdi herhangi bir ürünü sepetimize nasıl eklediğimizi alttaki resme bakarak sizde yapın.

15162.jpg

Ürünümüzü sepete attıktan sonra aşağıdaki resimde görüldüğü gibi sepetimizin içini gösteren sayfa açılacak.

15308.jpg

Şimdi iherb.com sitesinin ilk kez alışveriş yapacak olan müşterilerin yaptığı avantajlarından bir tanesini size söyleyeceğim.Aşağıdaki resimde ok ile gösterdiğim yere "ADE506" kodunu yazdığınızda 5$ indirim kazanıyorsunuz.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi....

15465.jpg

"ADE506" kodunu yazıp "UPDATE" butonuna tıkladığınızda aşağıdaki resimdeki gibi 5$ indirim kazanmış oldunuz.ve böylece 8,28$ lık ürünümüz 3,28$ düştü.Ne kadar güzel değilmi.

15554.jpg

Şimdi alışverişimizi tamamlamaya doğru gidelim.Aşağıdaki resimdeki gibi "Proceed to Checkout" butonuna tıklayalım.

15632.jpg

"Proceed to Checkout" butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi üye olma ekranı çıkacaktır.İlk defa alışveriş yapacağınız için bir defaya üye olup siparişinizin geleceği adresi tanımlamanız lazım.

Resimdeki adımları tamamladıktan sonra "YES" yazan kutucuğu işaretlediğinizde iherb.com haftalık olarak belirtmiş olduğunuz mail adresinize indirim ürünlerini ve kampanyalar hakkında bilgi mailleri atacaktır.Eğer istemiyorsanız "NO" kutucuğunu seçip "Create an Account" butonuna tıklayın.

15742.jpg

Yukarıdaki işlemleri tamamlayıp "Create an Account" butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi kayıt formunu doldurun ve "Contunie" butonuna tıklayın.....

15978.jpg

Şimdiye kadar bahsettiğim işlemleri sorunsuz bir şekilde halledip aşağıda gördüğünüz ekrana geldikten sonra , şimdi iherb.com dan satın aldığımız ürünü hangi kargoyla adresimize gönderileceğiniseçeceğiz.Zaten Türkiyeye posta taşıyan sadece Airmail var.Onun için hiç durmadan ekrandaki "Select&Checkout" butonuna tıklayıp devam edelim.

16126.jpg

"Select&Checkout" butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi ödeme ekranı çıkacaktır.Genelde ödeme yapacağımız zaman tedirgin oluruz.Acaba param boşuna gidermi, fazlamı çekerler,şifrelerim çalınırmı vs. gibi.Başta bende sizin gibi düşündüysemde sonun da uzun araştırmalarım ve siteye atmış olduğum mailler sonucunda bu sitenin bu tip konularda müşterilerine karşı ve genel iş etiği gereği çok dikkat ettiğini öğrendim.Şuana kadar yaklaşık 20'e yakın sipariş geçtim ve hiçbirinde sorun yaşamadım.Sayfanın sonunda yapmış olduğum alışverişlerin bir kısmını paylaştım...Ayrıca site güvenlik sertfikalı bir sitedir.Sorun olmaz yani. Aşağıdaki resimdeki gibi kutucukları doldurduktan sonra "Contunie" butonuna tıklayın...

7.jpg

Geldik alışverişimizin en son bölümüne arkadaşlar.Aşağıdaki ekrandaki ürünleri yukarıdakinde farklı çünkü ben krem yerine yeşil çay ve soya proteini satın aldım.:):):)Aşağıda da gördüğünüz gibi siparişimizin özeti görülüyor.Ve 4$ kargo ücretide toplam ödemeye eklenecektir biglginiz olsun.Yani (3,28$ +4$= 7,28$) kadar bir ödeme yapacaksınız.

Siparişimizi tamamlayıp işleme alınmasını sağlamak için son olarak kutucuk içinde göstermiş olduğum butonu tıklayıp siparişi tamamlıyorsunuz.Bu işlemi yaptıktan sonra siteye kayıt olurken belirtmiş olduğunuz mail adresinize iherb.com tarafından siparişinizin kendilerine ulaştığını ve en kısa sürede işleme alınacağına dair bir mail göndereceklerdir.Siparişiniz kargoya verildiğinde de yine bir tane daha mail alacaksınız.Oda siparişiniz kargoya verildiğini söyleyen mail olacaktır.

268.jpg

Ve son olarak aşağıdaki resimdeki ekrandan siparişlerinizi görebilirsiniz.Bu ekrana ulaşmak için sayfanın sol üst köşesindeki "My Account" linkine tıklamanız yeterlidir.

377.jpg

Evet arkadaşlar siparişimizi verdik.Artık siparişimizin adresimize gelmesini bekleyeceğiz.Yaklaşık 1 hafta (7gün) içinde paketiniz posta görevlisi tarafından adresinize kadar gelecektir.Eğer elışveriş yapmak isteyip sorunlar yaşayanlar olursa bu başlık altında bana sorabilirsiniz.Keyifli alışverişler.....

Giriş için tıklayın >>>> www.iherb.com

Son düzenleme:
X