Harem...............

Teşekkürler Kibela,

Ben de Prof.Dr.Ahmed Akgündüz'ün kitabında aynı şeyleri okumuş ve hayret etmiştim,

Şimdi ise insanlar hem de hemcinslerimiz acımasızca,sanki oradaymış da şahit olmuşlar gibi hemen

etiketi yapıştırıyolar,

Yok zevk sefa,karı kız düşkünü,içki içip eğlenen falan,:KK20:

Tamam aralarında hata yapan vardır,içkiye düşkün olan sonra tevbe eden bi

paadişah vardı sanırım,ama bikaç kişinin yaptığı hatayı tüm Osmanlıya mal etmek

ne kadar doğru yani?

Yahu bi insan düşünür,madem padişahlar sırf eğlence derdindelermiş,o kadar toprağı ülkeyi nasıl

fetetmişler,o zaman şimdiki gibi yollar kısa değil,araba uçak yok,teknoloji yok,yukardan bombalayıp

geçilmiyo ülkeler,

Hem de bunun dinde bi kaidesi var,olmasa onlar yaparlar mı böyle bişey,

İslam hukukunda köleleik cariyelik müessesesi diye bişey var,kurallar var,

Adamlar o odalarda karı kız derdine düşseler duvarlarına ayet yazdırırlar mı,bu kadar mı cahil ahlaksız

insanlar diye düşünmez mi insan?

Ayrıca elinde kanıtın olmadan,gözünle görmeden bi insanı nasıl kolayca yargılıyosun,bunun bi vebali

var hiç düşünüyo mu bunu insanlar acaba?

Bunları sorunca da hemen işi Cumhuriyetin kadınlara verdiği haklara geitirirler,

Tamam çok iyi oldu,kadınlar olarak birçok hakka sahip olduk ama bu öncekileri kötülemek için bi sebep

mi yani değil mi?

O zamanın şartları o şekildeymiş,şimdiki şartlarla o zamanı kıyaslamak ne kadar mantıklı,

Ayy ben dolmuşum sanırım baya,uzun oldu...:KK37: neyse devam edelim gerçekleri okumaya

arkadaşım...

çok güzel yazmışsın,teşekkür ederim,inş herkes okur:KK19:

çok güzel yazmışsın,teşekkür ederim,inş herkes okur:KK19:

Rica ederim,yani tamam bazı insanlar kanıtlara belgelere rağmen inanmıyo olabilirler ama bari yanlış

bildiklerinizle insanları yargılayıp vebal altına girmeyin de mi?

Hiçbirimiz tam olarak neler yaşandığını bilemeyiz tabiki,doğrudur,yanlıştır kimse bilemez,ama bu da

onları kıyasıya kötülememize sebep değil ve olamaz da öyle değil mi?
:nazar:

Teşekkürler mermaid,burda da hemfikiriz haaa..sevindim....:KK34:

bende canim:KK16:
bu harem hakkinda soylenilenler bana sacma geliyodu
seninde daha once belirttigin gibi, o zaman onca toprak nasil kazanildi dimi?
o zaman Fatih Sultan Mehmet hakkinda ""CONSTANTİN ELBET BİR GÜN FETH OLUNACAKTIR ONU FETH EDEN ASKER NE GÜZEL ASKER ONU FETH EDEN KOMUTAN NE GÜZEL KOMUTAN...(HZ.MUHAMMED MUSTAFA S.A.V) ...

sozu soylenirmiydi?
simdiki soylenilenler ve gecmiste yapilanlar cok celiskili , bu yuzden gercegi ogrenmek isteyenler icin
boyle yararli bilgiler iceren konulara ihtiyacimiz var...

bende canim:KK16:
bu harem hakkinda soylenilenler bana sacma geliyodu
seninde daha once belirttigin gibi, o zaman onca toprak nasil kazanildi dimi?
o zaman Fatih Sultan Mehmet hakkinda ""CONSTANTİN ELBET BİR GÜN FETH OLUNACAKTIR ONU FETH EDEN ASKER NE GÜZEL ASKER ONU FETH EDEN KOMUTAN NE GÜZEL KOMUTAN...(HZ.MUHAMMED MUSTAFA S.A.V) ...

sozu soylenirmiydi?
simdiki soylenilenler ve gecmiste yapilanlar cok celiskili , bu yuzden gercegi ogrenmek isteyenler icin
boyle yararli bilgiler iceren konulara ihtiyacimiz var...

Evet çok doğru,ne mutlu bize ki böyle şanlı ataların torunlarıyız,

Hem Fatihin,hem Mustafa Kemalin torunlarıyız işte,ayırt edenlerin niyetlerini de

anlamıyorum ben zaten,

Böyle konular açınca hemen lafı oraya getiriyolar da...
En Büyük TÜRKİYE

Son düzenleme:
Evet çok doğru,ne mutlu bize ki böyle şanlı ataların torunlarıyız,

Hem Fatihin,hem Mustafa Kemalin torunlarıyız işte,ayırt edenlerin niyetlerini de

anlamıyorum ben zaten,

Böyle konular açınca hemen lafı oraya getiriyolar da...
En Büyük TÜRKİYE

aynenn:KK19: En Büyük TÜRKİYE

Rica ederim,yani tamam bazı insanlar kanıtlara belgelere rağmen inanmıyo olabilirler ama bari yanlış

bildiklerinizle insanları yargılayıp vebal altına girmeyin de mi?

Hiçbirimiz tam olarak neler yaşandığını bilemeyiz tabiki,doğrudur,yanlıştır kimse bilemez,ama bu da

onları kıyasıya kötülememize sebep değil ve olamaz da öyle değil mi?
:nazar:

zaten yanlış olduğunu kabul edip,vebal altına girdiklerinin farkına varsalar bi problem kalmayacak ama.....:KK34:

cok tesskkur ederim,
gercekten ozellikle
bu gunlerde aydinlatilmaya
cok ihtiyaci olan bir konu idi,
hepsini okuyamadim henuz,
ama en kisa zamanda okuyacagim.

hiç değilse tarihe dair yanlış bilinen birşeylerin ucundan tutulupta doğrubir şekilde anlatılması için umut vericibir konu. ülke yöneten adamların omuzlarında o kadar çok yük vardıki hem ülke yönetmenin hem islam sancağını taşımanın gerektirdiği titizlikle bir padişah 46 sene bunu anlının akıyla yapmışsa bunu yanlış tanıtılan harem içinde yatarak yapmış olamaz değil mi?.güzelkonu bu tür konulara devam :KK9::KK9:

Son düzenleme:
hiç değilse tarihe dair yanlış bilinen birşeylerin ucundan tutulupta doğrubir şekilde anlatılması için umut vericibir konu. ülke yöneten adamların omuzlarında o kadar çok yük vardıki hem ülke yönetmenin hem islam sancağını taşımanın gerektirdiği titizlikle bir padişah 46 sene bunu anlının akıyla yapmışsa bunu yanlış tanıtılan harem içinde yatarak yapmış olamaz değil mi?.güzelkonu bu tür konulara devam :KK9::KK9:

Teşekkür ederım begenmenıze okumanıza sevındım

Teşekkürler Kibela,

Ben de Prof.Dr.Ahmed Akgündüz'ün kitabında aynı şeyleri okumuş ve hayret etmiştim,

Şimdi ise insanlar hem de hemcinslerimiz acımasızca,sanki oradaymış da şahit olmuşlar gibi hemen

etiketi yapıştırıyolar,

Yok zevk sefa,karı kız düşkünü,içki içip eğlenen falan,:KK20:

Tamam aralarında hata yapan vardır,içkiye düşkün olan sonra tevbe eden bi

paadişah vardı sanırım,ama bikaç kişinin yaptığı hatayı tüm Osmanlıya mal etmek

ne kadar doğru yani?

Yahu bi insan düşünür,madem padişahlar sırf eğlence derdindelermiş,o kadar toprağı ülkeyi nasıl

fetetmişler,o zaman şimdiki gibi yollar kısa değil,araba uçak yok,teknoloji yok,yukardan bombalayıp

geçilmiyo ülkeler,

Hem de bunun dinde bi kaidesi var,olmasa onlar yaparlar mı böyle bişey,

İslam hukukunda köleleik cariyelik müessesesi diye bişey var,kurallar var,

Adamlar o odalarda karı kız derdine düşseler duvarlarına ayet yazdırırlar mı,bu kadar mı cahil ahlaksız

insanlar diye düşünmez mi insan?

Ayrıca elinde kanıtın olmadan,gözünle görmeden bi insanı nasıl kolayca yargılıyosun,bunun bi vebali

var hiç düşünüyo mu bunu insanlar acaba?

Bunları sorunca da hemen işi Cumhuriyetin kadınlara verdiği haklara geitirirler,

Tamam çok iyi oldu,kadınlar olarak birçok hakka sahip olduk ama bu öncekileri kötülemek için bi sebep

mi yani değil mi?

O zamanın şartları o şekildeymiş,şimdiki şartlarla o zamanı kıyaslamak ne kadar mantıklı,

Ayy ben dolmuşum sanırım baya,uzun oldu...:KK37: neyse devam edelim gerçekleri okumaya

arkadaşım...

Çok doğru yazmışsın.

X