HELİKOBAKTERİ TEDAVİSİ OLANLAR

Yalniz tedavi bittikten 1 2 hafta sonra bakiliyormus buna gectimi diye negatif gelirse 2 ay sonra tekrsr bakiliyorms mideden atildimi tamamen diye nefes testi en garatisi yapan bir yer bulup gitmenizi öneririm tedavi edilmezse ülserin baş sebebi bu bakteri çnkü sizde erken yakalamissiniz en azindan cogu insanda 10 seneden önce belirti vermiyorms veya hc vermyorms
Doktor da daha erkendir diye bir şey demedi ki. Olmazsa haftaya yine veririz testi. üre Nefes testi için bakalım burada bir yer bulursam iyi olur. Onu da haftaya inşallah halledeceğiz.

Yalniz tedavi bittikten 1 2 hafta sonra bakiliyormus buna gectimi diye negatif gelirse 2 ay sonra tekrsr bakiliyorms mideden atildimi tamamen diye nefes testi en garatisi yapan bir yer bulup gitmenizi öneririm tedavi edilmezse ülserin baş sebebi bu bakteri çnkü sizde erken yakalamissiniz en azindan cogu insanda 10 seneden önce belirti vermiyorms veya hc vermyorms
Testi mide koruyucu ilaç almadan vermem gerekiyormuş. Test de boşuna gitti. Doktor da sağolsun hiç de bilgi vermiyor ki. Artık mide koruyucu almadan 10 gün sonra tekrar test veririz artık.

Testi mide koruyucu ilaç almadan vermem gerekiyormuş. Test de boşuna gitti. Doktor da sağolsun hiç de bilgi vermiyor ki. Artık mide koruyucu almadan 10 gün sonra tekrar test veririz artık.
Malesef öyleler bende annemden dolayı bildigim icin öyle yapacaktım. Bizede ilaclar bitince gel diye mesaj göndermis asistanı gidip sonrada test çöp olacak

Kullanıyorum kullandımda kimse demediki bulantım şimdi aşırı derece yok ama yaramayan bişey oldumu kusuyorum yemek yemeye korktum baya bir süre atlatmdm ta çarşamba günü randevum var yine gidecm kontrol için bklm
Sonucun ne oldu? Umarım iyi haberler almışsın.
Ben bu helikobakteri ilaçlarını bıraktıktan sonra şiddetli olmasa da bel ve özellikle sağ karın ağrısı yaşıyorum.Karında sürekli bir huzursuzluk. Arabaya binip indiğimde ve cenin pozisyonunda yatıp kalktığımda ağrı oluyor. Afedersiniz idrar koyu olmaya başladı.

Sizde de öyle oluyor muydu? Mide koruyucu alarak geita testi verdim. Sonuç NEGATİF. Doktor testin Güvenirliğinde bir sıkıntı yok. Zaten sende aşırı derecede helikobakteri olsaydı , geita da mide koruyucu alsan bile belli olurdu.Ne demekse artık?
Neyse ultrasona girdik. Sonuç "mide antrepilorik bölge ödemli görünümdedir. Koledok belirgin olarak izlenmekte olup çapı 7 mm olarak ölçülmüştür. Karaciğer normal görünümde olup parankim ekosu grade 1 hepatistatoz lehine diffüz artmıştır"
Bunlar hakkında bilgisi olan var mı?
Doktor sonuçların normal deyip midende ödemin devam ettiğini , mide koruyucu almaya devam etmem gerektiğini ve 2 ay sonra tekrar konrole gelmem gerektiğini söyledi.

Sizde de öyle oluyor muydu? Mide koruyucu alarak geita testi verdim. Sonuç NEGATİF. Doktor testin Güvenirliğinde bir sıkıntı yok ama mide koruyucu almadan gelseydin daha iyi olurdu ama zaten sende aşırı derecede helikobakteri olsaydı , geita da mide koruyucu alsan bile belli olurdu.Rahat ol. Ne demekse artık? Neyse ultrasona girdik. Sonuç "mide antrepilorik bölge ödemli görünümdedir. Koledok belirgin olarak izlenmekte olup çapı 7 mm olarak ölçülmüştür. Karaciğer normal görünümde olup parankim ekoau grade 1 hepatistatoz lehine diffüz artmıştır"
Doktor sonuçların normal deyip midende ödemin devam ettiğini , mide koruyucu almaya devam etmem gerektiğini ve 2 ay sonra tekrar konrole gelmem gerektiğini söyledi.

Sizde de öyle oluyor muydu? Mide koruyucu alarak geita testi verdim. Sonuç NEGATİF. Doktor testin Güvenirliğinde bir sıkıntı yok. Zaten sende aşırı derecede helikobakteri olsaydı , geita da mide koruyucu alsan bile belli olurdu.Ne demekse artık? Neyse ultrasona girdik. Sonuç "mide antrepilorik bölge ödemli görünümdedir. Koledok belirgin olarak izlenmekte olup çapı 7 mm olarak ölçülmüştür. Karaciğer normal görünümde olup parankim ekoau grade 1 hepatistatoz lehine diffüz artmıştır"
Doktor sonuçların normal deyip midende ödemin devam ettiğini ,mide koruyucu almaya devam etmem gerektiğini ve 2 ay sonra tekrar konrole gelmem gerektiğini söyledi.

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle gitmediğim doktor ve branş kalmadı. Gastroenteroloji bölümü de ultrasonda bişey yok dedi fakat ne olur olmaz endoskopi ile mideme baktı ve yapılan Biyopsi sonucu kronik Gastrit ve helikobakteri çıktı. Sizde ne gibi fiziki belirtiler oluyordu?
benim eşim için 1 mayısta gittik. ısrar kıyamet götürdüm doktora. mide şikinliği yanma her yediği dokunur hazımsızlık geceleri özellikle yanma vs vardı. endoskopi sonucu helicobakter çıktı. 2antibiyotik ve mide koruyucu verdi.bol su iç dedi.2ay sonra kontrole çağırdı. 10 gün ilaçları kullandı baş ağrısı başladı ensede daha doğrusu. doktor ilaöları kes dedi. sadece mide koruyucu devam ediyorşuan .tek yan etki o oldu.
benim bi doktorum var bütüncül tıp uzmanı. (onun tedavisiyle hamile kaldım) ona kontrole gittiğimizde eşim mide probleminden bahsetti.direkt kudretnarı yağı iç günde 2kere dedi.aldık ama başlamadı daha. ama antibiyoriklerden sonra karnındaki şişlik gitti (aslında göbeği yokmuş:)) yedikleri dokunmuyor artık.ve daha rahat nefes alıyor. kendisi de dedi gerçekten bi sorunum varmış benim dedi:)) bana dua etsin:)))

benim eşim için 1 mayısta gittik. ısrar kıyamet götürdüm doktora. mide şikinliği yanma her yediği dokunur hazımsızlık geceleri özellikle yanma vs vardı. endoskopi sonucu helicobakter çıktı. 2antibiyotik ve mide koruyucu verdi.bol su iç dedi.2ay sonra kontrole çağırdı. 10 gün ilaçları kullandı baş ağrısı başladı ensede daha doğrusu. doktor ilaöları kes dedi. sadece mide koruyucu devam ediyorşuan .tek yan etki o oldu.
benim bi doktorum var bütüncül tıp uzmanı. (onun tedavisiyle hamile kaldım) ona kontrole gittiğimizde eşim mide probleminden bahsetti.direkt kudretnarı yağı iç günde 2kere dedi.aldık ama başlamadı daha. ama antibiyoriklerden sonra karnındaki şişlik gitti (aslında göbeği yokmuş:)) yedikleri dokunmuyor artık.ve daha rahat nefes alıyor. kendisi de dedi gerçekten bi sorunum varmış benim dedi:)) bana dua etsin:)))
Ben de nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle doktora gittim. Bakteri var. 13 gün kullanabildim. Mahvoldum. Nefes darlığı daha da arttı. Her yerde ağrı. Neyse bir şekilde tamamladık. Bende göbek vardı. Şimdi 0 göbek. 10 kilo verdim. 76 dan 66 ya kadar düştüm. İştah sıfır. Akşama kadar yemek yemesem aklıma gelmez.
Ama şuan bel ve özellikle sağ karın bölgesinde dediğim öyle şiddetli değil ama yine de ağrı var. Ben şimdi bir dahiliye doktoruna gideyim. Bakalım ne diyecek?
Kudret narını ben de bir deneyeyim.

Ben de nefes darlığı ve çarpıntı şikayetiyle doktora gittim. Bakteri var. 13 gün kullanabildim. Mahvoldum. Nefes darlığı daha da arttı. Her yerde ağrı. Neyse bir şekilde tamamladık. Bende göbek vardı. Şimdi 0 göbek. 10 kilo verdim. 76 dan 66 ya kadar düştüm. İştah sıfır. Akşama kadar yemek yemesem aklıma gelmez.
Ama şuan bel ve özellikle sağ karın bölgesinde dediğim öyle şiddetli değil ama yine de ağrı var. Ben şimdi bir dahiliye doktoruna gideyim. Bakalım ne diyecek?
Kudret narını ben de bir deneyeyim.
antibiyotikler bağırsakları kötü etkiliyor, belki o yüzden ağrınız vardır. inşallah bi sorun yoktur başka

antibiyotikler bağırsakları kötü etkiliyor, belki o yüzden ağrınız vardır. inşallah bi sorun yoktur başka
Ben 1 hafta oldu ilaçları keseli. Dediğim gibi sağ karın tarafı , sırt ortası alt tarafı ve belim ağrımaya başladı. Hayırlısı diyelim. İnşallah ilaçların etkisindendir. Bir hafta oldu gerçeği.

Sonucun ne oldu? Umarım iyi haberler almışsın.
Ben bu helikobakteri ilaçlarını bıraktıktan sonra şiddetli olmasa da bel ve özellikle sağ karın ağrısı yaşıyorum.Karında sürekli bir huzursuzluk. Arabaya binip indiğimde ve cenin pozisyonunda yatıp kalktığımda ağrı oluyor. Afedersiniz idrar koyu olmaya başladı.
Dahiliye gtm vitamin değerlime baktı bağırsaklrmda bi ishal bi kabız degsknlk var aniden ishal yasadm yazın üç ay işte onun icin baklsn istiodm ama kolonoskopi dsnda bişey goremyz dedi bnde zaten hem endoskopi hem kolonoskopi için gtmstm 7, mart gününe randevu verdlr seneye eğitim araştırma hastanesi die bekliorm napm iyi doktor var die

Dahiliye gtm vitamin değerlime baktı bağırsaklrmda bi ishal bi kabız degsknlk var aniden ishal yasadm yazın üç ay işte onun icin baklsn istiodm ama kolonoskopi dsnda bişey goremyz dedi bnde zaten hem endoskopi hem kolonoskopi için gtmstm 7, mart gününe randevu verdlr seneye eğitim araştırma hastanesi die bekliorm napm iyi doktor var die
1 Mart mi? Ben mi yanlış görüyorum. Bunlar insanları öldürür yaw. 😡

Bana da ferritun ve b12 eksikliği için kolonskopi yap dedi. Ben b12 ve ferritun yukseltmek doğal yöntemlere başvurmayi düşünüyorum..

1 Mart mi? Ben mi yanlış görüyorum. Bunlar insanları öldürür yaw. 😡

Bana da ferritun ve b12 eksikliği için kolonskopi yap dedi. Ben b12 ve ferritun yukseltmek doğal yöntemlere başvurmayi düşünüyorum..
Doğru maalesef 7 mart 2025 doğal yöntemler le daha güzel tabiki kolonoskopi den korkuyorum ben biraz yaparken bağırsak gelinmesi vakalar duydum ondan endoskopi den korkmuyorumda hayırlısi ya ne deym

X