HPV NEGATİF HİKAYEMMMM KURTULDUM

Delirmekuzereyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2023
907
1.713
17158425314646240057334641356745.jpg

Umut olsun sizlere 4 sene önce bu illete eski eşim yüzünden yakalandim 3 tane. Yüksek riskli olmak uzere bende tam 11tane hpv turu vardi 5 aylık hamileyim sevinçten gözlerim dolu dolu oldu hikayem o kadar uzundu ki psikolojim alt üst olmuştu boşandım okudum calistim çay şekerini özellikle hayatimdan tamamen çıkardım zaten sigara alkol kesinlikle kullanmiyordum spor ve stressiz hayat ile kurtuldum lütfen konumu taşımayın yalvarırım bu dertle o kadar psikolojisini bozmuş kadin var ki onlara umut olsun istiyorum ayni yollardan bende geçtim 🥹

Çok çok geçmiş olsun Rabbim birdaha yaşatmasın hiçkimseye..
Geçen senin eski konunu görmüştüm bende bi kaç gündür bu hastalığı araştırıyorum kafayı yemek üzereyim
6 aylık hamileyim şuan eşimde siğillerin çıktığını fark ettim dün hastaneye gittim ama sadece elle muayene yaptı doktor test alamayız üniversitesi hastanesine gitmen gerek dedi ama temiz görünüyor dedi
Çok korkuyorum bebeğime bişey olucak diye eşimde randevu aldı oda gidicek
Sana soru sormak istiyorum bende de varsa eğer ne gibi belirtiler olur siğil falan yok bende lütfen bilgilendirirmisin benide 🥺

Çok çok geçmiş olsun Rabbim birdaha yaşatmasın hiçkimseye..
Geçen senin eski konunu görmüştüm bende bi kaç gündür bu hastalığı araştırıyorum kafayı yemek üzereyim
6 aylık hamileyim şuan eşimde siğillerin çıktığını fark ettim dün hastaneye gittim ama sadece elle muayene yaptı doktor test alamayız üniversitesi hastanesine gitmen gerek dedi ama temiz görünüyor dedi
Çok korkuyorum bebeğime bişey olucak diye eşimde randevu aldı oda gidicek
Sana soru sormak istiyorum bende de varsa eğer ne gibi belirtiler olur siğil falan yok bende lütfen bilgilendirirmisin benide 🥺
Korkulacak birsey yok aslında semear testi alınır bende iki hafta önce verdim sadece rahim agzindan bir çubukla sürüntü alınıyor korkulacak birsey yok sonuclar negatif se çok iyi ama pozitif se rahim agzinda lezyon varsa cin1 cin2 ve cin3 diye cikar cin bir ve iki basit kendi kendine gecebiliyor misal ben de cin2 idi kendiliginden geçti ve dedigim gibi turu cok fazlaydi eger sigilin yoksa zaten panik yapma hpv nin zararli turleri oldugu kadar zararsizlari da var ve inan öğrenmen senin açından çok iyi çünkü toplumun %87sinde var ve çoğu kisi bunun farkında bile degil düzenli olarak semear verirsiniz ve vucuttan 2 sene içinde kendiliginden temizleniyor zaten bebege gelince aktif sigiliniz varsa pozitif sonuc normal doğum yaptırmazlar sezeryan derler en fazla bebege gecme ihtimali yok denecek kadar az lutfen korkmayin çünkü yasadiginiz duygulardan bende gectim en önemlisi sağlıklı beslenmek bağışıklıgi güçlendirmek ve stresten uzak durmak eger rahim agzinda lezyon varsa kansere dönüşmeden temzileniyor yani şöyle ki hpv bulunduğunu kendinde öğrenen insanlar şanslı genelde hiç smear vermeyip kanser olmadan anlamiyorlar

Merhaba çok çok geçmiş olsun🙏🌸

Size bir şey sormak istiyorum, ilk testinizi 4 yıl önce mi yaptırmıştınız ve 4 yıl önce mi pozitif gelmişti?

Ve bu süreçte cın1 aşamasına kadar hiç geldi mi peki yoksa smear ve kolposkopileriniz temiz olarak mı ilerlediniz?

Korkulacak birsey yok aslında semear testi alınır bende iki hafta önce verdim sadece rahim agzindan bir çubukla sürüntü alınıyor korkulacak birsey yok sonuclar negatif se çok iyi ama pozitif se rahim agzinda lezyon varsa cin1 cin2 ve cin3 diye cikar cin bir ve iki basit kendi kendine gecebiliyor misal ben de cin2 idi kendiliginden geçti ve dedigim gibi turu cok fazlaydi eger sigilin yoksa zaten panik yapma hpv nin zararli turleri oldugu kadar zararsizlari da var ve inan öğrenmen senin açından çok iyi çünkü toplumun %87sinde var ve çoğu kisi bunun farkında bile degil düzenli olarak semear verirsiniz ve vucuttan 2 sene içinde kendiliginden temizleniyor zaten bebege gelince aktif sigiliniz varsa pozitif sonuc normal doğum yaptırmazlar sezeryan derler en fazla bebege gecme ihtimali yok denecek kadar az lutfen korkmayin çünkü yasadiginiz duygulardan bende gectim en önemlisi sağlıklı beslenmek bağışıklıgi güçlendirmek ve stresten uzak durmak eger rahim agzinda lezyon varsa kansere dönüşmeden temzileniyor yani şöyle ki hpv bulunduğunu kendinde öğrenen insanlar şanslı genelde hiç smear vermeyip kanser olmadan anlamiyorlar
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için canım inşallah seninde gelmiş geçmiş olsun Rabbim birdaha yaşatmasın 🤲
Aslında her yıl düzenli simear testi veriyodum en son geçen yıl vermiştim ve hep temiz gelmişti tabi yeni de olmuş olabilir üniversite hastanesine randevu bulmaya çalışıyoruz hemen gidip test yaptırıcam ama dediğim gibi herhangi bir belirti yok doktorda dün alttan muayene etti ve temiz görünüyor dedi test için üniversite hastanesine yönlendirdi hemen önlemimi alıcam eşimde randevu aldı cinsel ilişkiyi zaten kestik eğer varsa böyle bişey tedavi olmadanda istemiyorum zaten dualarını eksik etmezsen sevinirim canım benim hakkını helal et 🤲

Cooook mutlu oldum gerçekten 🥰🥰🥰 KK'da gordum bu hastalığın ne kadar yaygin olduğunu ve sağlıklı beslenerek hastaliktan kurtulanlar olduğunu. Sen de onlardan biri olmuşsun, tebrik ederim💕💕💕
Peki başka dikkat ettiğin şeyler var mıydı? Yeşil çay diyorlar mesela , ya da yararlı olduğunu düşündüğün başka bir şey

Cooook mutlu oldum gerçekten 🥰🥰🥰 KK'da gordum bu hastalığın ne kadar yaygin olduğunu ve sağlıklı beslenerek hastaliktan kurtulanlar olduğunu. Sen de onlardan biri olmuşsun, tebrik ederim💕💕💕
Peki başka dikkat ettiğin şeyler var mıydı? Yeşil çay diyorlar mesela , ya da yararlı olduğunu düşündüğün başka bir şey
Var evet vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren peygamber efendimizin de ovgusune mashar olmus bir baharat ağaç çeşiti iduhindi diye bir bitki cektirip balla karistirip bir tatli kaşığı yemistim her gün ve kesinlikle çay sekeri kanseri besleyen birsey kesinlikle cay sekerinden uzak durulmali caya atilmamali

Merhaba çok çok geçmiş olsun🙏🌸

Size bir şey sormak istiyorum, ilk testinizi 4 yıl önce mi yaptırmıştınız ve 4 yıl önce mi pozitif gelmişti?

Ve bu süreçte cın1 aşamasına kadar hiç geldi mi peki yoksa smear ve kolposkopileriniz temiz olarak mı ilerlediniz?
Cin 2 geldi aslinda ve 11 turu vardi iki sene icersinde atmisim vücuttan iki sene önce ki smear testimde negatif geldi ben bu sene hamile kalip mantar akıntım başlayınca korkudan kosarak doktora gittim hpv sandim test verdim yine negatif cok şükür cin 1 zaten kendi kendine geriliyor benim cin 2 kendi kendine gerileyip gitmis

X