Kedi yavrusu...

Bizim de benzer bir hikaye bayramda başınıza geldi. Arefe günü 1,5 hafta önce doğum yapmıştı anne bebekleri bıraktı ölmek üzerelerdi. Bayram boyu kefirle, bebek mamasıyla besledik. Evde de biri misafir 2 tane daha kedi vardı. Sürekli o kapıyı kapat o ona saldırmasın bu buna saldırmasın diye kapıları kapattık. Sonrasında süt anne kedi bulduk. Bayramdan beri anne kendi bebeklerinin yanında gönderdiğimiz 2 kediye de bakıyormuş. Süt annelik mecrası böyle durumlarda inanılmaz kurtarıcı oluyor.
Süt annemiz var çok şükür, akşamları geliyor şuan evde yavru kediyle birlikte uyuyor.

Eklentiler

• 16827877863246943384119163677643.jpg
    16827877863246943384119163677643.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 60
İnanılmaz güzel bir bebek. Şapşik şey.
Kaç gün oldu eve alalı tam bilemiyorum ama genelde 1 hafta içinde alışıyorlar.

Arkadaşım suya norodol denen bir ilaç damlatırdı, kedisi sakinleşsin diye ama ben hiç kullanmadım.

Veterinerde de bazı sakinleştirici krem mamalar olduğunu biliyorum.

Kediniz dişiyse bebeği yakın tutun koklasın biraz.
Bebek iki gündür evde, akşamları sokak kedim gelip emziriyor ana onunda yavruları var gündüz gidiyor.Zaten anne kedimde yavru 6 7 aylık daha 😢 çok erken hamile kaldı çok küçük daha... ama köpüğe ilaç kulanamam istediği kadar tıslasın çizsin yine sarılıp öpüp kokluyorum. Tüm kedilerimi seviyorum ama köpüğüm bambaşka aşk... veterinerimize sorayım dediğinz gibi bi çözüm sunar belki...

Ya kurban olurum 😍 o anne kedinin kendi yavrularının koyma şansınız yok mu madem baktı yaladı uyuttu bebiş icinde sizin kediler içinde en iyisi o olurdu sizden Allah razı olsun 🙏🏻🧿🖤
Amin inşAllah Allah sizdende razı olsun .Anne kedi yavrularını kilitli bir depoda tutuyor arka taraftaki küçük pencereden girip çıkıyor. Ben depoya giremem kilitli... pencerenin önüne koyalım ordan taşısın diye düşündük ama pencere yüksek taşımazsa yavru hareketli düşer diye korktum kıyamadım.

Bende evime kedi getirmiştim sokakta bulmuştum kötü haldeydi maalesef evdeki kedim terör estirdi herkese saldirmaya başladı özellikle eşim yeni gelenle cok ilgileniyordu kucağına alıyordu bu sefer kedim eşime saldırmaya başladı sakinlestiremedik 🤦🏻‍♀️ diğer kediyi sahiplendirdigim halde kedim düzelmedi hala aynı 🤦🏻‍♀️ umarım alışır..
Bizde de durum tam tersi... eşimle oyunlar oynuyor bana tıslıyor elimi yüzümü çiziyor çünkü yavruyla ben ilgileniyorum.Çok hırçın ama zaten normalde de uysal değildir, cadılığıyla nam salmştr 😉 misafir sevmez çocuk sevmez huysuz ama tatlıdır... bakalım bi haftaya alışır diye umuyorum.Yorumlar biraz olsun içimi rahatlattı.

Amin inşAllah Allah sizdende razı olsun .Anne kedi yavrularını kilitli bir depoda tutuyor arka taraftaki küçük pencereden girip çıkıyor. Ben depoya giremem kilitli... pencerenin önüne koyalım ordan taşısın diye düşündük ama pencere yüksek taşımazsa yavru hareketli düşer diye korktum kıyamadım.
Biraz koyup bekleyebilirsiniz tasır bence :)

Bir yerde okumuştum kızın biri kedisine prozac vermiş. Yardım dileniyordu kedim iyi değildi araştırmaları sonucu vermiş miş kediye.
Yeter ki ceplerinden para çıkmasın veterinere gidip.

Bakamayacagin hayvanı niye sahipleniyosun
Küçücük el kadarlar insan kıyamaz, lokmani eksiltirsin de yine gidersin

Bibibella Bibibella iç kısma geçerse müdahale şansım olmaz yüksek içeri düşerse diye korkuyorum.Ama dış kısma koyup yanında bekleyebilirim anne beni yabancılamadığı için kaçmaz,taşımazsa geri eve getiririm. Denemeye değer 😉

Bir yerde okumuştum kızın biri kedisine prozac vermiş. Yardım dileniyordu kedim iyi değildi araştırmaları sonucu vermiş miş kediye.

Bana garip geliyor. İşe yarıyorlar mı acaba. İnsanların kullandığı ilaçlar olması bir yana ilaç dozları insan kilosuna göre de ayarlanıyor ya.
Allah korusun bir şey olur hayvancıklara. Ben korkarım.

Bana garip geliyor. İşe yarıyorlar mı acaba. İnsanların kullandığı ilaçlar olması bir yana ilaç dozları insan kilosuna göre de ayarlanıyor ya.
Allah korusun bir şey olur hayvancıklara. Ben korkarım.
Siz korkarsınız, ben korkarım ama cahil korkmaz. Ben farklı bir mama vereceğim zaman bile veterinere danışmadan asla vermiyorum.

İyi günler arkadaşlar...
Dün öğleden sonra kızım kapımızda yaklaşık 3 haftalık bir kedi yavrusu buldu. Araştırdık anneyi bulamadık.Henüz gözleri yeni açılmış kendisinin gelmesi imkansız bu yüzden kedi baktığım bilindiği için birilerinin kapıma bıraktığını düşünüyorum. Dün hemen süt tozu ve biberon aldım beslemeye başladık. Güzel bi yuva yaptık altına sıcak su torbası ve polar battaniye koydum. 2 saatte bir mamasını verip tuvaletini masajla yaptırıyorum. Hatta dün sokak kedilerimden biri (yeni anne olmuştu)mama için geldiğinde yavrunun yanına koydum yaladı emzirdi bi kaç saat beraber uyudular ama nihayetinde kendi yavrularına gitti.
Biz bu minnoşu bi şekilde besleyip büyütücez buraya kadar sorun yok ama bizim birde 3 yaşında bir evcilimiz var. Evcilimiz dışında 3 yaşnda 1 anne kedimiz 2 yaşında 2tane de yarı evcilimiz var. (4üde kısır)Bu yarı evcillerimize hiç sıkıntı çıkarmayan evcilimiz "köpük ,)"bu yavru geldiğinden beri terör estiriyor. Her tarafımız çizik oldu ve sürekli tıslıyor,saldırıyor. Köpük açısından süreci yönetemiyorum.Ayrı odaya da koysam kokuyu alıyor ve kıyamet kopuyor. Deneyimli pati anneleri bana bir yol gösterin nolur. Köpüğümü sakinleştirmem lazım alışması lazım çünkü bu minnoş toparlayana kadar da hiç bi yere gönderemem...
merhaba, son durumunuz nedir. Nasıl oldu , minnoş:)

merhaba, son durumunuz nedir. Nasıl oldu , minnoş:)
Merhaba ... Minnoş iyi çok şükür süt annemiz gerçek annesi çıktı. Sanırım diğer yavrularını kaybetmiş depoya baktık ama bulamadık ya da zaten tekti güvenli alan olarak benim kapıma taşıdı bilmiyoruz işin aslını malesef... Biz depo sahibine ulaşıp depoyu açtrdık anne kedi depoya gitmediği için varsa diğer yavruları da alalım biz bakalım diye düşündük ama başka yavru yoktu. Anne kedi gündüzleri dışarda gece binaya giriyor ama takip ediyorum depoya ya da başka yere gitmiyor hep evin etrafnda dış kapı açıldığı an hemen binaya giriyor.Kısacası artık beraberiz durumu iyi çok şükür... iki aylık olunca @benimsesimol sayfası aracılığıyla sahiplendirmeyi düşünüyorum.Bu arada adı @Minnoş oldu...
fotoğraf anne&kızın son hali 😉

Eklentiler

• 16836261551886749124258248368860.jpg
    16836261551886749124258248368860.jpg
    144,7 KB · Görüntüleme: 48
Merhaba ... Minnoş iyi çok şükür süt annemiz gerçek annesi çıktı. Sanırım diğer yavrularını kaybetmiş depoya baktık ama bulamadık ya da zaten tekti güvenli alan olarak benim kapıma taşıdı bilmiyoruz işin aslını malesef... Biz depo sahibine ulaşıp depoyu açtrdık anne kedi depoya gitmediği için varsa diğer yavruları da alalım biz bakalım diye düşündük ama başka yavru yoktu. Anne kedi gündüzleri dışarda gece binaya giriyor ama takip ediyorum depoya ya da başka yere gitmiyor hep evin etrafnda dış kapı açıldığı an hemen binaya giriyor.Kısacası artık beraberiz durumu iyi çok şükür... iki aylık olunca @benimsesimol sayfası aracılığıyla sahiplendirmeyi düşünüyorum.Bu arada adı @Minnoş oldu...
fotoğraf anne&kızın son hali 😉
ya öperim ben bu aşkları, maşaAllah, emeklerinize sağlık:)

X