Kendi Verimli Rutinim ve Günlüğüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

pandoraksk

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2012
462
394
Yapılması gereken çok işim var ama hiç enerjim yok dediğim bir dönemden geçiyorum. Burada daha öncede bu minvalde konular açmıştım, hepsi de üyeliğimi pasifize edip konuları yarım bırakmakla son bulmuştu. Bu sefer elimden geldiğince kendi konumu sürdürmeye çalışacağım. Burasını kendi alanım olarak göreceğim ve buradan kendimi ödevlendirerek görevlerimi yerine getireceğim.
Ailemden fiziken ve belki de biraz ruhen uzaktayım. Eşimin de kendine göre dertleri vs var. Benim ertelemelerimle, sorumluluklarımı aksatmalarımla bi yere kadar ilgileniyor, artık o da beni motive etmekten sanırım yoruldu. Yakın arkadaşım yok, ama bunu dert ettiğim de yok, böyle iyiyim.
Burası benim iç dökme yerim, kendi rutinime odaklanıp işlerimi takip edeceğim. Böylece hayatımı bi nebze düzene koymuş olurum. Hadi bakalım başlayalım:
İlk ödevim:
1. Bulaşık makinesini yerleştirmek ve mutfağı toplamak. Bunu bile yapmak için motiveye ihtiyacı olan biriyim, o derece yani:) Bitirdikçe gelir, dönüt verir, yeni ödevimi yazarım inşallah..

Her zamanki gibi yine uzattığım bi ara oldu.. Şimdi 2. Ödevim, çok uzun zamandır ortalarda duran alışveriş çantalarımı yıkayıp asmak, çünkü buna ihtiyaç var..

Ev hanımı mısın çalışan mı, çocuğun var mı, zamanı nasıl yönetiyosun, bana anlatır mısın?

Uuuuuu hemen anlatayım.

Ev hanımıyım, 1,5 yaş ikiz bebelerim var. Geceleri eşim bir bebekle yatar, ayda 1-2 kere de ütü yapar. Onun dışında her iş bende. Bazı günler dışarıdan söyleyip sadece bulaşık makinesi çalıştırabiliyorum. Onun dışında ajandama örnek veriyorum;

-taze fasülye pişir,
-banyoyu süpür, sil
-beyazları yıka
-çamaşırları katla

Şeklinde yazıyorum. Yaptıkça tikliyorum. Aksi durumda dikkat dağınıklığım olduğu için kafamı toplayıp yapamıyorum, her şeyi yarım yapıp eksik bırakıyorum.

Genelde işlerimi hallediyorum, ben 7-8 arası uyanıyorum sabah, gece 1’de yatıyorum.

Genelde yemeklerimi 2-3 günlük yaparım, her gün yemek pişirmem çünkü vaktim gerçekten yok.

Mesela bugün patlıcan közledim, onlar pişerken kızartma yaptım. aynı zamanda çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştırmıştım. Kızartmayı beklerken bulaşık makinesini boşalttım mesela, bulaşıkları yerleştirdim.

Uuuuuu hemen anlatayım.

Ev hanımıyım, 1,5 yaş ikiz bebelerim var. Geceleri eşim bir bebekle yatar, ayda 1-2 kere de ütü yapar. Onun dışında her iş bende. Bazı günler dışarıdan söyleyip sadece bulaşık makinesi çalıştırabiliyorum. Onun dışında ajandama örnek veriyorum;

-taze fasülye pişir,
-banyoyu süpür, sil
-beyazları yıka
-çamaşırları katla

Şeklinde yazıyorum. Yaptıkça tikliyorum. Aksi durumda dikkat dağınıklığım olduğu için kafamı toplayıp yapamıyorum, her şeyi yarım yapıp eksik bırakıyorum.

Genelde işlerimi hallediyorum, ben 7-8 arası uyanıyorum sabah, gece 1’de yatıyorum.

Genelde yemeklerimi 2-3 günlük yaparım, her gün yemek pişirmem çünkü vaktim gerçekten yok.

Mesela bugün patlıcan közledim, onlar pişerken kızartma yaptım. aynı zamanda çamaşır ve bulaşık makinesini çalıştırmıştım. Kızartmayı beklerken bulaşık makinesini boşalttım mesela, bulaşıkları yerleştirdim.
Teşekkür, paylaştığın için..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X