Kızlık soyadımı kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

dirim

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2008
12.037
1.183
kızlar kızlık soyadımı kullanmak istiyorum.ne yapmam gerekiyor.gerekli evrakları toplayıp,belediyeye teslim ederken mi form dolduracağım.bana sorarlar mı??????????*

Anlayamadım?

Evlisin ve kızlık soyadını DA kullanmak mı istiyosun?

:uhm:

canım ben hem kızlık soyadımı hem de eşiminkini kullanıyorum..nikah işlemleri için başwururken özellikle belirtiyosun..onun hazır bi dilekçesi war onu doldurup sen de müstakbel eşin de imzalıyosunuz..ikinizin de imzası gerekli..sonra nikahta tekrar bi evrak imzalatıyolar ikinize de we kimliğinde soyadı hanende 2 soyisim birden yazıyo..

canım ben nikah işlemleri ne başvurmuştum.soyadımı söylemeyi unutmuşum sonradan tekrar gittim ama ikimizin kimlik bilgilerini aldılar ve sadece benim imzamı bi sorun olur mu.eşimin imzası yok diye

hayır olmaz...
belirtmeniz yeterli..
yani ben öyle yaptım ve sorun çıkmadı...
formu doldurun imzalayın yeter.

sağolun kızlaar,hazır bir dilekçe var doldurdum,altına sadece kendi imzamı attım.nişanlımın imzasını istemediler.

canım evlendırme daıresıne gıdınce orda soyluyorsun bı form doldurtuyorlar tamam bısey yapman gerkemıyor baska

15ay evlendirme memurlugunda çalışmış biri olarak ;nikah günü işlemler yapılırken belirtirseniz evlilik cüzdanında da yer alır matbu evraka eşten imza alınmasının nedeni ilerde eşler arasında sorunlar oldugunda sorumlu tutulma ihtimalini ortadan kaldırmaktır yok orda unuttunuz belirtmeyi nüfus cüzdanınızı yenilemeye gittiginizde nüfus müdürlügünde de talep edebilirsiniz nüfus cüzdanınızda yazar sadece evlilik cüzdanında geçmez

daylight sağlık raporu,nüfus kayıt örneği vs toparlayıp bide hazır bir dilekçe var kızlık soyadı için onu doldurdum .bu evraklarla belediyeye başvurduk.nikah için gün aldık.nikah günü geldiğinde bi daha mı söylüyorum kızlık soyd.kullnmak istiyorum diye.bide belediyede doldurduğum dilekçeye kendim imza attım.nişanlım atmadı.çalışan memurlada bişey söylemedi.

dirim hangi belediyeye başvurdunuz
bizde yarın keçiörene başvurazcaz ama nikah kocatepe salonunda olacak acaba nasıl bir işlem yapamamz gerekiyor
bende hem kızlık soy adımı hem eşimin soy adını kullanmak istiyorum o dilekçe işini duymuşdum
yarın görecez artık

dirim hangi belediyeye başvurdunuz
bizde yarın keçiörene başvurazcaz ama nikah kocatepe salonunda olacak acaba nasıl bir işlem yapamamz gerekiyor
bende hem kızlık soy adımı hem eşimin soy adını kullanmak istiyorum o dilekçe işini duymuşdum
yarın görecez artık
infanta çankayaya başvurduk.sevkle sağlık ocağına gittik.(sabah 8.30 da sağlık ocağında olun)ordan bize kağıt verdiler.para vermedik(sevkle gidersen ücretsiz).sonra belediyeden nüfus kayıt örneği aldık(sistemde bu aralar arza varmış 2 saat bekledik).nüfus cüzdanlarının fotokopisini çektik.ordan çankaya evlendirme dairesine gittik.nikah için bir form var.ondan 2 tane dolduruyosun.resimde yapıştırıyosun.hatırlamıyorum ama 7-8 tane resim bulundur yanında.birde ben kızlık soyadımı kullanmak istiyorum dedim.hazıe bir dilekçe var.2tane veriyolar.ikisinide dolduruyosun.okadar.bide ücret yatırıyosun.oda nikahı=45ytl.çankaya bel.sitesinde neler isteniyor açık bir şekilde var.aynıdır nasıl olsa.bak istersen

daylight sağlık raporu,nüfus kayıt örneği vs toparlayıp bide hazır bir dilekçe var kızlık soyadı için onu doldurdum .bu evraklarla belediyeye başvurduk.nikah için gün aldık.nikah günü geldiğinde bi daha mı söylüyorum kızlık soyd.kullnmak istiyorum diye.bide belediyede doldurduğum dilekçeye kendim imza attım.nişanlım atmadı.çalışan memurlada bişey söylemedi.

her kurumda küçük farklılıklar olabiliyo sen gereken işlemi yapmışsın yani orda ilk müracatta almışlar imzanı nişanlılın imzasını almak memurun insiyatifinde olan bir durumdur ordaki gerek görmüyormuş demek ki şimdiden kutluyorum hayırlı olsun:1hug:

X