Komşumun oğlu?

Evdeyken de mi? Bana kahve yaparken gördüm bir dolap ağzına kadar kavanoz dolu.
Kavanoz mamalar ozellikle almanyada cok guvenilirler bence de. Ayrica eskiden anneleri en guvenilir beslemenin kavanoz mama olduguna dair de yonlendirmisler. Siz hangi sebze hamgi ayda verilir takip etmenize gerek yok ayina uygun mama alip verin gibi. O mamalarin icinde protein, sebze, karbonhidrat bebegin tum ihtiyavi oluyor. Cok da pratik. Ama kesinlikle katiliyorum 15 aylık çocugun tek beslenmesi bu olmamalı. Cehalet çok büyük.
Bence anne çok cahil. Banyoda olabilecek kötü şeyleri akıl edemiyor. 2 yaş altının ayağa kalkma refleksi yok. 10cm suda dahi boğulanilir kafasını çıkartmayı akıl edemediği için. Ben bu konuda muhakkak uyarırdım. Çocuğu aile hekimi takip etmiyor mu? Gelişimi geri mi?

Kavanoz mama olayını şöyle biliyorum ellisindeyken ben kayınvalidesi de kavanoz mamayı gelininden alıp sadece onu veriyor çocuğa sorunca da gelinim başka bir şey vermeme izin vermiyor diyor. Çocuğun kayınvalidedeyken uyumasına da izin vermiyor kayınvalide çocuğu uyutmuyor gelini izin vermediği için. Banyo olayında da kayınvalidesine sordum duşta oyun oynaması için kapıyı kapatıp içerde bilgisayarda lol oynuyormuş.
Bence siz elti ve KV ile fazla dedikodu yapmışsınız.

Yahu size ne ? Oturup eltiyle cekistirmissiniz kaynanaya yasiyor çok iyi eltim mı diyecek. kayınvalide etli sütlüye karismasa bana izin vermiyor diye konuşmaz. Emiyormus çocuk size ne bı samimiyet yok soylenilenlere göre bilenip çocuğu ailesiz mi birakacaksiniz bunu vebalini nasıl alcaksiniz Allah Allah. Gidin kitap okuyun dolaşın . Kendi yapamayacaklari şeyi Size yaptırmaya çalışıyorlar neyini anlamadiniz

Ayyy gerçekten konuyu ilk sayfadan beri okudum hayretler içerisindeyim. Konu sahibi durumun o kadar üzücü ki psikolojine mi üzüleyim evladına mı yoksa bu haldeyken bile başkalarında kusur aramana mı lütfen beni yanlış anlama ama yavrucuğuna odaklan ve o aileyle görüşme bence çık çocuğunla oyun grupları var anne grupları var oralara git farklı insanlarla konuş sohbet et bol bol dışarda aktivite yap. Sana yapmadığını söylemiyorum asla muhakkak yapıyosundur çünkü bir anne olarak ne kadar zor süreçlerden geçtiğini tahmin edebiliyorum.
Ama lütfen bırak o aileyi bak bunca kişi aynı görüşte belliki gelin kaynana bir olmuş diğer gelini kötülüyorlar. Bunu anlamamak mümkün değil.
Sen bence o aileyle mesafe koy çünkü bu kadarı iyi değil şuan dışardan nasıl göründüğünü bi bilsen hak verirsin bizlere.
Eğer evladınla ilgili durumu anlatmasaydın daha sert tepkiler alırdın emin ol.
O kadının hayatı gayet normal ama senin şuan içinde bulunduğun durum normal değil.
Kendi hayatına odaklan olurmu.

Ben herkesle aynı postu mu okudum acaba diye düşündüm yorumlara bakarken 🤔 o videoyu fikrine güvendiğiniz birisine izletin, eğer gerçekten tehlikeli olduğuna kanaat getirirseniz gerekli şeyler yapılmalı bence. Beslenme cart curt o kadar her şeye karışma hakkınız yok tabi.

Madem 2 defa evde gorustunuz her ogun kavonoz mama verdigini nerden biliyorsunuz ? Ben de Almanyadayim ozellikle disarida oyun gruplarinda ben yanimda cocuguma yemegini hazirlamis getirmisken yabanci annelerin nerdeyse tamami kavonoz mama getiriyor ya da patates kizartasi kizarmis tavuk soyluyor belki oda disaridayken oyle yapiyordur. Almanyada kavonoz mamalari oldukca yaygin biliyorsunuzdur.
ya bir şey soracagim, ben 18 yaşlarimdayken bir kuzenim almanyadan küçük çocuğuyla gelmişti biberonun icerisine bir sey koyup suyla calkaladi.
O ne diye sordugumda süt tozu demisti bebekler icin öyle birşey mi var orada?
Acaba bildigimiz bebek mamasiydida onami süt tozu demişti

Sordum diyorum ya her yazdığımı. Kapıda karşılaştığım insan. Evine 2 kere gittim sadece dışarda bir iki kere hep beraber gezdik yemeye gittik avmde gezdik ama bu kadına ben hep sordum. Neden kavanoz veriyorsun dedim çiğnemez yutmaz boğulur dedi. Hep mi veriyorsun dedim evet her öğün dedi. Evine gittiğimde neden oyun alanında ya da mama sandalyesinde dolansın dedim gerek yok dedi kestirip attı üstüne gitmedim. Evde yemek yaptı bana da ikram etti çocuk yemeğe atıldı alıp ağzına sokmaya çalıştı elinden aldı elini çekti. Düştüğünde sordum neden diye düştü 1 gece hastanede kaldı dedi. Neden dedim çok üzgünüm sonra konuşalım dedi ben de üstelemedim. Videoyu bana eltisi attı. Muhabbet etmeye çalıştım ama çocuk konusunda konuşmak istemedi. Hamileyken çocuğu istemediğini çocukları sevmediğini söylemişti bana.
çocukta sizin bilmediginiz bir saglik sorunu olabilir,çigneme bozukluğu vs.
Benim kizda uzun süre püre şeklinde yedi bu yuzden biraz buyuyunce dr tavsiyesi ile sakız vs cignemeye alistikca gelisti çene kaslari.
Detayli bilgiye sahip degilseniz çocuk hakkinda biraz daha izleyin derim ben.

Ayyy gerçekten konuyu ilk sayfadan beri okudum hayretler içerisindeyim. Konu sahibi durumun o kadar üzücü ki psikolojine mi üzüleyim evladına mı yoksa bu haldeyken bile başkalarında kusur aramana mı lütfen beni yanlış anlama ama yavrucuğuna odaklan ve o aileyle görüşme bence çık çocuğunla oyun grupları var anne grupları var oralara git farklı insanlarla konuş sohbet et bol bol dışarda aktivite yap. Sana yapmadığını söylemiyorum asla muhakkak yapıyosundur çünkü bir anne olarak ne kadar zor süreçlerden geçtiğini tahmin edebiliyorum.
Ama lütfen bırak o aileyi bak bunca kişi aynı görüşte belliki gelin kaynana bir olmuş diğer gelini kötülüyorlar. Bunu anlamamak mümkün değil.
Sen bence o aileyle mesafe koy çünkü bu kadarı iyi değil şuan dışardan nasıl göründüğünü bi bilsen hak verirsin bizlere.
Eğer evladınla ilgili durumu anlatmasaydın daha sert tepkiler alırdın emin ol.
O kadının hayatı gayet normal ama senin şuan içinde bulunduğun durum normal değil.
Kendi hayatına odaklan olurmu.
Emin olun bu sabahtan itibaren görüşmeme kararı aldık eşim ve ben hiç biri ile görüşmeyeceğiz kötü etkilendiğimize karar verdik.

ya bir şey soracagim, ben 18 yaşlarimdayken bir kuzenim almanyadan küçük çocuğuyla gelmişti biberonun icerisine bir sey koyup suyla calkaladi.
O ne diye sordugumda süt tozu demisti bebekler icin öyle birşey mi var orada?
Acaba bildigimiz bebek mamasiydida onami süt tozu demişti
Formül mamadır bilemiyorum.

Düştüğünü biliyorum sordum neden düştüğünü söylemediler tekrar okuyun yazdığımı. Düştüğü için hastanede kaldı çocuk.
yapmayın Allah aşkına yaa benim kızım, pusetin tuttuğumuz yeri kırıldı ve yere yapıştı resmen :KK43: nasıl olduğunu bilmeden günah almayın bizi de alet etmeyin günahınıza

yapmayın Allah aşkına yaa benim kızım, pusetin tuttuğumuz yeri kırıldı ve yere yapıştı resmen :KK43: nasıl olduğunu bilmeden günah almayın bizi de alet etmeyin günahınıza
Günah almıyorum buraya bildiklerimi yazdım sordum ama bu saatten sonra açıkçası ne kendisi eltisi bilmem ne hiçbiri ile görüşmeyeceğim umrumda değil beni kötü etkiliyorlar hepsi.

Valla benimde oğlumun kolu alçıdan yeni çıktı daha 15 aylıkken dolaba tırmanmaya çalışıyodu gözüm sürekli üstünde olmasına rağmen sadece bir saniyelik bi anda düştü ve kolu kırıldı çocuk bu ne kadar dikkat te etsek kazalar olabiliyor. Zaten çocuğumuza bişey olduğunda yine en çok bizim canımız yanıyor sabahlara kadar uykusuz biz başında bekliyoruz herkes vah vah diyip köşesine çekilirken ceremesini biz çekiyoruz o yüzden bilmeden yargılamamak lazım.

Emin olun bu sabahtan itibaren görüşmeme kararı aldık eşim ve ben hiç biri ile görüşmeyeceğiz kötü etkilendiğimize karar verdik.
Kesinlikle kötü etkilenmişsiniz ama ben o eltinin ve kv nin sizin çocuk konusunda hassasiyetinizi bilerek hep o konudan girmişler. Madem torunu o kadar kötü durumda kv şikayet edebilir sonuçta torunu yada o elti onunda çocukları var madem bu böyle kötü bir anneyse eşine söyleyebilir eşi de amca sonuçta bi çözüm bulabilir.
Ama böyle yapmak yerine çok akıllıca davranıp sizi kışkırtmışlar zaten psikolojinizde bu durumdayken yani siz hassasken kabak size patlasın istemişler.
Biraz uyanık olun mesafe falan koymayın direk iletişimi kesin böyle insanlar Allah korusun sizin çocuğunuzun durumuna bile seviniyor olabilir. Uzak durmak en iyisi

Almanya diyorsunuz. Kesin emin olmadan yapmayın. O çocuğu alıp Müslüman olmayan Bi aileye verebilirler... Ayrıca çocuk duşta video var ama videoyu nasıl çekti anne...

Beslenme konusuna birşey diyemiyorum. Arkadaşım 3 yaşındaki çocuğu sadece püre ile besleniyor demişti. Üzülüyor vazgeçiremiyordu. Kocaman oldu alışmıştır artık.... Yargılayamam... Bana düşmez.

Eziyet çektiğine eminseniz, şikayet edersiniz.

X