Kredi kartına haksız faiz

lepi

♥˙·٠•●♥ &#
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2008
7.932
35
Arkadaşlar bilen varsa yardım edebilir mi acaba?
biz fish kart almıştık hesap kesim tarihini de 15 inden sonra olsun diye blirtmiştik lakin bu
akıllılar 14 ü almışlar dolayısıyla bu ay 24 ü son ödeme tarihi oldu 27 si olacakken(bunu
da dün öğrendik bankaya gidince).
iki gündüe bankamatikler çalışmadığı için perşembe cuma btm den para yatırmadık.

bunun yabında bize eksterede gelmedi internetten kesim tarihini de öğrenemedik çünkü
internet bankacılığında da sorun var. olan bize oldu şimdi diğer aya muhtemelen faiz
ödetecekler bize.
bu konu ile ilgili tüketici haklarına mı başvurmak gerek sonuçta ne ekstre ne bir mail hiç
bir şey gelmedi bilgilendirme olmadı karttan bakılınca son ödeme tarihi çıkmıyor
herşekilde biz öğrenmeye çalıştık ama istediğimiz tarhi vermişlerdir diye de çok telaş
etmedik. şimdiye kadar kartta faize kalmış hiç borcumuz olmadı . biz hakkımızı nasıl
arayabiliriz acaba

şekerim hesap kesim tarihi 1-2 gün değişebilir.bu hafta sonu ,tatil vs gibi durumlarda olur..ödemen gereken tutar bazen 2 gün önce bazende sonra olabilir..o yüzden müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin her ay
son ödeme tarihi geçmiş bile olsa sen ödemen gereken miktarı yatır..yani son ödeme tarihi geçti,biz gelecek ay yatıralım deme..ayrıca asgarisini yatırırsan da faiz gelmez..
kredi kartları başa bela..ben yavaş yavaş iptal ettiriyorum
yine müşteri hizmetlerinde hesap kesim tarihini değiştirebilirsin

ama bu kez olan oldu bizim istediğimiz günü vermemişler ve hesapta asgariyi alacak kadar bile para yoktu yani faiz işledi sanırım müşteri hizmetlerini aricaz bakalım ne diyecekler biz borcumuzu dün yatırdık ama durumu bilmiyorum ne gibi bir prosedür var bizim haklarımız neler

X