Kronik Vajinal Mantarı Nasıl Yendim

suenosu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2024
1
0
27
Merhaba arkadaşlar,

8 ay süren ayda iki bazen üç kere tekrarlayan kronik vajinal mantardan kurtuldum.. Öncelikle sakin olup derin bir nefes alın.. Bundan kurtulamayacakmısız gibi sansak da bitiyor emin olun bir sonu var. Size yardımcı olması açısından burada detaylıca anlatacağım ama en önemli şeyin de stres yapmamak ve inanmak olduğunu belirtmek istiyorum..

Ben bu illet şeyi yaz tatili sonrasında kaptım ve sürekli doktor değiştirerek çözüm aradım. Sayısız fitil, ilaç, duş vs kullandım. 3 kere yanlış ilaçlarla yanlış tedavi yapıldı.. :KK43: Candida diyeti denemeye çalıştım fakat yapamadım. Sadece tedavi süresince şekeri ve karbonhidratı mümkün olduğu kadar azalttım. Bu önemli bir etken çünkü mantar bunlardan beslenerek çoğalıyor.

Son tedavimin detaylarını paylaşıyorum.. Her mantar olan kişiye verilen Flucan'dan bilmem kaçıncı kutuyu kullandığım sırada ''Etoile Mon Feminine Ultra Cleansing Douche'' kullandım. Bu duş diğer duşlara oranla oldukça iyi etkenlere sahip. İki gün şeklinde uyguluyorsunuz. Bu sırada her gün bir kere ''BİODER intim Jel'' ile duşta yıkama yaptım. Tedavinin en önemli kısmı ise ''Duobalance BV Cran'' adında bir probiyotik oldu. Direkt doğal yöntemle oranın florasını düzenledi. 2-3 kutu bitirdikten sonra işe yarıyor. O sırada lütfen umutsuz olmayın.. Birinci kutu esnasında benim de tekrarlamıştı. Biraz maliyetli ama emin olun bu çözüme değer.

Bu probiyotiği alırken BV Cran olmasına dikkat edin lütfen. Ben ilk kutuyu sabah ve yatmadan olarak günde iki kere içtim. İkinci kutuyu ise günde bir olarak bitirdim. Bitmesinin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen hala bu probiyotiği 2-3 güne bir bir kere alıyorum. Yaklaşık 5-6 kutu bitirmiş olabilirim. İntim yıkama jelini mutlaka kullanıyorum. Özellikle cinsel birliktelik sonrası flora dengelensin diye kesin o jel ile yıkıyorum.

Mantar varken sıcak suyla çok duş almayın, külotlarınızı mutlaka ütülyerek giyin, dar kıyafet giymekten kaçının, günde 3-4 kere külot değiştirin ve lütfen geçeceğine inanın stres yapmayın..

Sevgiler,

Son düzenleme:
X