Kulağımdan burnumdan gelen çıt çıt sesler

Sizin ilk neden başladı peki sebebi var mı? Ben dış kulak enfeksiyonu geçirdim ondan sonra bole oldu. Bende çiğniyorum ama bir gelişme yok. Niye tekrar edio acaba
Benim çocukluğumdan beri kulak problemim var .en ufak üst solum yolu rahatsizlandiginda benim kulagim duymazdi 5-6yaslarindan beri bazısının hatırlıyorum her sene kulak testi yapılırdı bana..artık 30 yaşında sonra siklasmaya başladı

Alerjik burun tıkanıklığına bağlı kulağımda sıvı birikiyor burnumun tıkanıklığına cere bulmam lazımmış

Benim çocukluğumdan beri kulak problemim var .en ufak üst solum yolu rahatsizlandiginda benim kulagim duymazdi 5-6yaslarindan beri bazısının hatırlıyorum her sene kulak testi yapılırdı bana..artık 30 yaşında sonra siklasmaya başladı

Alerjik burun tıkanıklığına bağlı kulağımda sıvı birikiyor burnumun tıkanıklığına cere bulmam lazımmış
Sabah erken kalkınca mı tıkalı burnnunuz dolu mu oluyor?

Herkese merhaba.Aranıza bugün yeni katıldım. Belki benim yaşadıklarımı yaşayan nadir de olsa birileri vardır burda. Çünkü gitmiş olduğum KBB ve Nöroloji doktorları hiç bir tanı koyamadı.

Yaklaşık 2 yıl önce bir sabah uyandım ve konuşmamla eş zamanlı olarak çakmak çakma sesi gibi boğazımdan mı burnumdan mı kulağımdan mı nerden geldiğini anlamadığım sesler gelmeye başladı. Ben konuşurken çıt çıt ses geliyor ve bu sesler sadece ben değil yanımdakiler tarafından da duyuluyor inanamıyorlar. Tarif etmem gerekirse grip olduğumuzda çıt çıt sesler gelir ya burundan kulaktan onun gibi aynı..Sadece sıcak birşey içtiğimde ya da yatar pozisyonda o çıtlama sesi gelmiyor. Grip olup burnum delicesine aktığında bi 5 6 ay kadar hiç ses gelmedi. Şimdi yine başladı. İnternette östaki borusu disfonksiyonu gibi birşey çıkıyor benim sorunum ama kulaklarım tıkalı değil. Boğazımı açtığımda da boğaz tabanım bi aşağı bi yukarı iniyor ve çıtlama sesi geliyor. Myoklonus deniyor buna da. İstemsizce kas hareketi.Araştırmaktan helak oldum. Şimdi diyeceksiniz ki bize soracağına doktorlara sor. Özel hastaneye gittim beyin mr ıma kadar çekildi kbb ci baktı. Yaşadığım şeyin hiç karşılaşmadıkları birşey olduğunu söylediler fakat internette ben gibi sorun yaşayan insanların yorumlarını sorularını gördüm.Doktor bana sara hastalarının kullandığı istemsizce kasılmayı önleyen bir hap verdi o hap da beni mahvetti uykulu uykulu gezdim sorunum da çözülmedi. Sorunum kulağımda bence. Ya sivi birikiyor ya delik ya da östaki borumda sıkıntı var. Sadece bir şey yediğimde ve sıcak içtiğimde o sesin kesilmesi de ilginç Kafamı duvarlara vurucam lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın ne olabilir bu?

Çeneden geliyor o ses. Benim bazen çıkıyor çıt çıt sesi gibi. Kulakla alakalı değildir. Kulaktan o ses gelmez. Kulaktan gelse dışarıdan duyulmaz. Kulak kaynaklı olsa ciddi bir basınç hissi olur bu kadar uzun süre dayanamazsın. Nöroloji ile hiç alakası yok.

Geçmiş olsun peki çare yok mu? Acaba dış kulak enfeksiyonundan sonra olur mu durum canım çok sıkıldı

X