Kürtajdan sonra parça kalması

filizim

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2007
4.706
17
40
Arkadaşlar 1 ay önce kürtaj olmuştum özel bir yerde,son günlerde ağrım çoktu oturduğum zaman sanki içerden bişiler batıyodu karnıma bugün idrar vermek için gittim alttan ultrasona aldılar ve meğerse içerde parça kalmış yarın tekrar kürtaja gidicem neden oluyor acaba böle bişi?Doktorun iyi olmadığındanmı?Aranızda varmı böle bir durum yaşan lütfen yazın moralim çok kötü.....

Öncelikle çok geçmiş olsun bende 45 gün önce gelişme geriliği nedeniyle kürtaj olmak zorunda kaldım . Doktor kürtaj olduktan sonra eğer parça kalırsa tekrar kürtaj olman gerekicek dedi ben buna bi anlam verememiştim ve çok korkmuştum parça falan kalırmı diye 1 hafta sonra kontrole çağırmıştı gittim bi sorun gözükmediğini söyledi ama ben hala adet olmadım . ........

Canım bana öyle bir şey dememişti doktorum bende mecburen aldırdım kalp atışları yoktu gelişmemişti.Bende 1 hafta sonra gittim kontrole çok güsel hiç bir sorun yok dedi bende hala adet olmadım ama bazen çok ağrım oluyordu kramp şeklinde oturduğum zaman fln sanki içerden bişiler batıyordu idrar yollarım iltihaplı sandım tesadüf gittim bu çıktı yarın gidicem bakalım...
Bu neden oluyor acaba anlamadım sanada geçmiş olsun bence tekrar git sende canım ihmale gelmiyor..

cnm çok geçmiş olsun kafanı takma buna olağan şeyler benimde 3 cü kürtajımda parça kalmıştı tekrar oldum iyikide farkettiler yoksa birdaha hamile kalamazdın dediler dr lar ve şimdi tekrar hamileyim.ALLAH sanada kolaylık versin inş en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın.

Saol canım ya o kadar etkiliyormuymuş bu.....Peki sen olduğun doktoramı gittin demedinmi nie böle oldu nie bıraktınız die?Parçamı kan toplanmasımı bilmiyorum ama bayağı büyüktü ultrasonda gördüm bende kese kadar vardı...

kürtajı kaç haftalıkken yaptrıdın çünkü 5 haftadan küçük kürtajlarda daha yeterli kadar büyümediği için parça kalabiliyormuş yada büyük gebeliklerde.

8 haftalıkken yaptırdım canım ama parça kalmamış zaten devlet hastanesi bana parça var kürtaj olucaksın dedi ben kendi doktoruma gittim rahimde yapışma olmuş onu açtı...........

merhaba arkadaşlar ben aranıza yenı katıldım..1yıllık evlıyım ve henüz bebegım yok..bi süre önce talıhsız bı olay yasadım.dr gıttım 7haftalık gebeydım çok mutlu oldum.birkaç gün sonra kanamam oldu dr gıttım korkulacak bişi yok bebegın kalp atışları normal dedı.12.haftada gel ense kalınlıgına bakıcaz dedı.ertesı gün kanamam geçtı.bebegım 11haftalık oldu 1hafta sonra ilk hareketlerını görücez dıye heyecanla beklerken aşırı bı kanamam oldu dr gıttım ve bebegımın 8.haftada kalp atışının,gelışımının durdugunu söyledı.yıkıldım..o gece hastanede bebegım kendılıgınden düştü.temızlemek için kürtaj oldum.bir hafta soora kontrolde parça kaldıgını fakat bi sorun olmadıgını 1ay sonra tekrar kontrole gıtmemı söyledı dr.kafam karışık moralım bozuk.böyle bişi yasayan varsa paylaşırsanız çok sevınırım..:çok üzgünüm:

canım kalan parçayı almadılarmı?anlamadım..geçmiş olsun bu arada..

hayır kalan parçayı almadılar.bende anlamadım.ultrason sonucunda parca var dedıler ama dr bı problem olursa gel yoksa 1ay sonra gel temız çıktı dedı..ne düşüneyım bılemedım şu an bı sorun yok agrım falan yok sonra ne olur bılmıyorum:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım bence sakın ihmal etme başka bir doktora daha görün ve aldır o parçayı....

cnm çok geçmiş olsun kafanı takma buna olağan şeyler benimde 3 cü kürtajımda parça kalmıştı tekrar oldum iyikide farkettiler yoksa birdaha hamile kalamazdın dediler dr lar ve şimdi tekrar hamileyim.ALLAH sanada kolaylık versin inş en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın.
Kac ay sonra hamile kaldınız peki

X