Lise Yorum ve Soruları Özel sağlık meslek lisesi hakkında

tekna

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
120
34
Merhabalar kızımın teog puanı düşüktü sağlık meslek istiyordu puanı yetmedi bizde özel sağlık meslek lisesine kayıt ettirdik.sizce iyimi ettik normalde sakarya merkezdeyiz sapancada imam hatip lisesi tutmuştu ilçede kızım istemedi orayı.Zaten başka seçenekte kalmamıştı.

Özel sağlık meslek liselerine çok rağbet var son yıllarda. Galiba liseden sonra hemşire olmak baya zorlaştırılmalı bı sebeple. Hemşire gibi sağlıkla ilgili meslekler . Yeğenim özel sağlık meslek lisesinde okuyor. Üniversite okumalıymış mutlaka. Eğer mesleğinin devamını üni olarak okursa iyi yerlere gelir inş.

Özel sağlık meslek liselerine çok rağbet var son yıllarda. Galiba liseden sonra hemşire olmak baya zorlaştırılmalı bı sebeple. Hemşire gibi sağlıkla ilgili meslekler . Yeğenim özel sağlık meslek lisesinde okuyor. Üniversite okumalıymış mutlaka. Eğer mesleğinin devamını üni olarak okursa iyi yerlere gelir inş.

O liselerden mezun olanlar yardımcı statüsünde mezun olacak.Mesela yardımcı hemşirelik bölümü gibi

İnşallah canm

Önceden direk geçiş hakları vardı ön lisans okuyabiliyorlardı . Şimdi oda kalkmış sanırım. Mutlaka lisans olarak okumalı KPSS daha kolay atar

Benim zamanımda liseyi bitirip önlisans okumasanda KPSS ye girip atanabiliyordun ,sonra sınavsız önlisans hakkı verildi ,yakın zamanda kaldırıldı .Sİmdi yardımcı olarak mezun olunca yuksek okul şart önlisans ya da lisans artık hangisi gelirse

Benim zamanımda liseyi bitirip önlisans okumasanda KPSS ye girip atanabiliyordun ,sonra sınavsız önlisans hakkı verildi ,yakın zamanda kaldırıldı .Sİmdi yardımcı olarak mezun olunca yuksek okul şart önlisans ya da lisans artık hangisi gelirse
Aynen aynen. Benim zamanımdA direk geçiş vardı işte. Okusunlar zaten üniversite şart

Iyi yapmissini.Daha iyisini kazanamiyorsa iyidir.

Eskidenmiş liseden sonra hemen meslek edinmek bencede üniversiteli daha tecrübeli hemşireler olsun

X