Panik bozukluk anksiyete

Bende de aynı durum var. 4 defa nefes darlığı ve yüksek düzeyde kalp çarpıntısı (nabız 173 -168 ve 155- 150 gibi) şikayetiyle hastaneye kaldırıldım. Tüm branş ve doktorlara gittim. Ama çarpıntı eskisi olmasa da nefes darlığı devam ediyor. Parmak nabız ölçer sürekli elimde. Beynim sürekli kalbimi dinlemek istiyor. Gerçeği bende bunların yanı sıra midemde bakteri çıktı. Onun tedavisi bitti. İnşallah ondan kurtulurum. Ama nefes darlığı devam ediyor. Belki helikobakteri mikrobu için kullandığım ilaçlardandir. Nabız ölçer sürekli elimde.
Bende nefes darlığı çekiyorum ve çarpıntılarım vardı canım acaba midedeki bakteri yapıyor olabilir mi nefes darlığını yada tamamen psikolojik mi çünkü benimki de 2 haftadır çıktı nefes problem i aşırı kötü

Benim çarpıntı olduğu vakit maksimum 120 vs oluyor holterde de 24 saat kayıt altında ya ortada maksimum 130-140 olmuş benimde öyle sorunlarım yok kalbimde aklım sürekli çarpıntı olunca ehvam yapıyorum korkuyorum kafam dağnıkken iyide sorun yok ama düşünce beni mahvediyor
Bak bben kafamı nefesime odaklandım çarpıntı larım resmen hafifledi hemen hemen bitmek üzre yeni bir rahatsızlığın kilidi açıldı şimdide level level gidiyorum 🫡

Aynen ben. Nefes darlığından yuzum sarardı resmen. Kime sormussam bakteri yapmıyor diyor. Tek tük yapıyor diyen oldum Benim o ciktigindan ve tedavi olduğumdan bu yana nefes daralması daha da artmış ve hiç durmamış.😥😥😥😥

Bende nefes darlığı çekiyorum ve çarpıntılarım vardı canım acaba midedeki bakteri yapıyor olabilir mi nefes darlığını yada tamamen psikolojik mi çünkü benimki de 2 haftadır çıktı nefes problem i aşırı kötü
Kalp ve akciğer temiz mi acaba? Solunum testi yaptırdın mi? Bunları ben yaptım. Temiz çıktı ama her ne hikmetse 4 aydır nefes darlığım geçmedi. Bakteri ilacını kullandıktan ve ilaçları kestikten sonra sanki daha da arttı. Bugün gastroenteroloji bölümüne gideceğim.Gitmedigim branş ve doktor kalmadı vallahi. Hepsine en az 3 defa gitmişim. Kardiyoloji sadece 1 kere. Vallahi kafayı yiyeceğim.
Sanki doktor, bakteri nefes darlığı yapmaz diyordu.Öyle hatırlıyorum.Şikayetlerin nedir senin? Reflü ve gastrit varsa o yapabilir diyordu o da o kadar şiddetli değil.

Kalp ve akciğer temiz mi acaba? Solunum testi yaptırdın mi? Bunları ben yaptım. Temiz çıktı ama her ne hikmetse 4 aydır nefes darlığım geçmedi. Bakteri ilacını kullandıktan ve ilaçları kestikten sonra sanki daha da arttı. Bugün gastroenteroloji bölümüne gideceğim.Gitmedigim branş ve doktor kalmadı vallahi. Hepsine en az 3 defa gitmişim. Kardiyoloji sadece 1 kere. Vallahi kafayı yiyeceğim.
Sanki doktor, bakteri nefes darlığı yapmaz diyordu.Öyle hatırlıyorum.Şikayetlerin nedir senin? Reflü ve gastrit varsa o yapabilir diyordu o da o kadar şiddetli değil.
Tamamen psikolojik benimde kalbim ve akciğer temiz solunum testi yapmadım henüz iki haftadır böyleyim midem de herhangi bir sorunum da yok yani ben kendim psikolojik oldugunu biliyorum bu yeter bana çünkü bir belirti bitmeden yenisi başlıyor seninde öyle oldugunu düşünüyorum

İnşallah öyledir. Birşey olmasın da. Ama ben hakikaten nefes almada zorluk yaşıyorum. Ağızdan alıyorum. Dün mesela çok kotuydum. Kullanıp da bıraktığım helikobakteri ilaçlarınin etkisinden mi anlamadım boğazım sürekli kuru kaşıntı ve öksürük var.

Ayy bende zihnimi nasıl odaklasam bilemedim napsam azalıyor bazen hiç yok bazen geliyor en iyisi bence terapi ya galiba

İnşallah öyledir. Birşey olmasın da. Ama ben hakikaten nefes almada zorluk yaşıyorum. Ağızdan alıyorum. Dün mesela çok kotuydum. Kullanıp da bıraktığım helikobakteri ilaçlarınin etkisinden mi anlamadım boğazım sürekli kuru kaşıntı ve öksürük var.
Evet benimde bogazımda kuru ama bazen benide tutuyor bırakmıyor bende dün çok kötüydüm Malesef neyse iyi olmaya çalışıyoruz Allah büyük

Bak bben kafamı nefesime odaklandım çarpıntı larım resmen hafifledi hemen hemen bitmek üzre yeni bir rahatsızlığın kilidi açıldı şimdide level level gidiyorum 🫡
Aynen öyle vallahi. İlaçları kestiğimden bu yana kulak çınlamam bir dakika durmamış. Çarpıntı bitti , nefes başladı. Gerçeği daha nefes darlığım bitmedi ama bu sefer yaklaşık 4 gündür çınlamama özellikle gece gündüz demeden devam ediyor.

Evet evet bende gezerken iyiyim misafir geliyor gidiyor iyiyim ama genel olarak evde tek ve ailemle kalınca eşim ve çocık kötüleşiyorum

X