Pcos ve doktorla mücadelem

annelik yolunda

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2024
140
174
26
Merhaba ben 25 yaşındayım. Polikistik over hastasıyım evlendikten sonra yurtdışına taşındım. Pkos olduğum için direk doktor kontrolüne girmek istedim. Doktorum ilk görüşmede adetli olduğum için ultrasona bakamayacağını sonra gelmemi söyledi önceki kan sonuçlarımı da götürmüştüm ama bakmadı. Her neyse 2.gidişte pkos dedi ve 500mg metformin reçete etti. Ben omega 3,multivitamin, inositol kullandığımı ve keto diyet uygulamaya çalıştığımı ve yumurta takip testi (lh kiti) kullandığımı söyledim. İyi dedi ve kilo vermemi tavsiye etti bu arada 162 boy 59 kiloyum. Yani kilolu değilim ama evlilik sürecinde stresten de aldım neyse. Ekstra bir tavsiyede bulunmadı. 1.5 ay sonra tekrar kontrole gittim ve bu kadar çok gitmeme gerek olmadığını yaşım genç olduğunu ve 6 ay daha denemem gerektiğini söyledi. Ben de eşimin yaşı büyük olduğunu söyledim. O da sorun yok dedi. Anlamadığım nokta eşime bir tetkik yapılmadan nasıl sorun yok diyor, 5.ayı tamamladım hala 6 ay dene diyor. Bildiğim kadarıyla bu 1 yıl deneme sorunu olmayan çiftler için tavsiye ediliyor ve umursamaz tavırları ve terslemesi sebebiyle doktoru değiştirmek istiyorum. Eşim de değiştirirsen yeni doktor ondan geçtiğini görür gibi saçma bir şey söyledi yani ne olacak görürse anlamadım. Bu süreçte de çok destekçi olmuyor ben sağlıklı yemeye çalıştığım halde önümde sağlıksız yiyip bana da teklif ediyor dikkat ettiğimi bildiği halde. Yani bir yandan pkos bir yandan doktor bir yandan kocam. Bana tavsiye verirseniz sevinirim.

Hangi ilkedesin ? Bende bir tane Türk doktora gidiyordum ama başka bi konu için fakat salak çıktı doktorumu değiştirdim alman bi doktora gittim yani değiştirdim hiç bir sıkıntı olmuyor görseler bile onları ilgilendiren bişey değil. Ayrıca doktor kontrolünde bebek sahibi olmak istiyorum dersen takip ediyorlar. Bence sende salağa denk gelmişsin. Ve ayrıca ben regl iken muayene ettiler o zaman daha iyi demişti alman doktorum.

Başka bir doktordan sonuçlar bakmazlar. Onlar kendileri yapıyorlar en baştan. Başka yere gidersen sonuçlarını götürme. Bebek sahibi olamıyorum de hormon vs kontrol istiyorum de pkosunu da söyle onlar bakarlar. Benden 3 günde bir Lh için kan aldılar sonra yumurtladın değerlendir dediler değerlendirdim ama tutmadı orası ayrı. Bir de ilaç vermişlerdi bana hatırlamıyorum şuan. D vitamini önermişti doktorum. Bende de pkos var

Hangi ilkedesin ? Bende bir tane Türk doktora gidiyordum ama başka bi konu için fakat salak çıktı doktorumu değiştirdim alman bi doktora gittim yani değiştirdim hiç bir sıkıntı olmuyor görseler bile onları ilgilendiren bişey değil. Ayrıca doktor kontrolünde bebek sahibi olmak istiyorum dersen takip ediyorlar. Bence sende salağa denk gelmişsin. Ve ayrıca ben regl iken muayene ettiler o zaman daha iyi demişti alman doktorum.
Evet ben de Türkiye deyken regl iken ultrason bakılmıştı ve o zaman pcos olduğumu öğrenmiştim

X