Elektronik Ev Aletleri Philips 3d tv hakkında yardım

gulceayyuzlum

Guru
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2012
2.671
1.269
Arkadaşlar eşim dün 3d ekranı olan ve arka panelinde sürekli renkli ışıkları olan bir tv almış :KK43:
Keşke bana sorsaydı.şuan tv hakkında çok mutsuzluk duyuyorum
1-bu tv bir kaç saat izleyince mide bulantısı yapıyor acaba psikolojimi
2.kanal araması ve geçişleri hemen olmuyor çünki içindeki uydu yavaşmış sorduk diyorlar ek uydu lazım:KK43: Buda sorun.
3.yok efendim 6 YAŞ altı izlemesi uygun değilmiş.tamm da çocuklara bunu nasıl anlatacağız
Yani anlayacağınız çok morelimbozuldu altı üstü bir tv ihtiyacımız vardı
Evinde veya yakınlarında 3d tv olan arkadaşlar siz ne diyorsunuz kullanışı nasıl?
Sürekli yanan ışıklar radyasyon veriyormu?

Son düzenleme:
sürekli 3d film mi izliyorsunuz? eğer o özelliği kullanmıyorsanız normal yayınlarda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Benimde tv im philips 3d özelliği var ancak normal yayınlar hd olarak geçiyor.Çocukların izlemesinde bir sakınca olacağını düşünmüyorum.Ama evet kanallar çook yavaş geçiyor

Nereden estiyse eski konulara bir goz atayim derken bu konuya bir duzenleme yapmak istedim
Bu konuyu tv yi aldiğimiz ilk gunler acmistim.tabi tv yi cozene anlsyana kadar biraz zaman gecti:)
Olurda bu tv merak edip arastiran biri olursa diye kucuk bir sey yazmak istedim

Tv masallah alindigi yildan beri bir sıkinti cikartmadi
Led lambalari sondurulebiliyor
Ekstra bir uydu sagliyicisiyla gayet hizli
Yani tv den gayet memnunum

Eger her zaman 3d filmler seyretmeseniz bile 3d bir televizyon guzel bir secim olmush. Ihtiyac halinde gerekli teknoljinin el altinda bulundurmasi ve ihtiyac olmadigi hallerde kapatila bilme ozelligi ile hem goz zevkinizi hem de elektrik faturaniza tasarruf edeceksinizdir. Uydu gecitlerini hizlandirmak icin erisim noktalarini ayarlamak gereklidir. Eger internetle degil de kendi arsivinizle kullaniyorsaniz, mesela icinde yuzlerle kurulu halda hazir olan filmler arsivi, o zaman hizli ve keyifli bir performans icin plex media serveri tavsiye ede bilerim. Yuksek hafizali media dosyalari icin guzel bir cozum ve ayni zamanda farkli aygitlardan da erisiminizi saglaya biliyor. Performans>fiyat canavari adeta.