Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
30 görsem benden mutlusu yok inan ki canım unutma degilde ilk serklaj olduğum zamana göre ufaktan ayaklandim mecbur yemek çamaşır dün gecede biraz yerleri süpürüp sildim paspasla bugünde dışarı çıktım şeker yüklemesi için Perşembe durumumu ogrensem biraz da olsa rahatlicam ♥️
Ben de kontrole gidene kadar çok tedirgindim.Senin gibi ne durumda olduğumu bilmediğim için rahat edemiyordum.Kontrolde her şeyin yolunda olduğunu duyunca çok rahatladım. İnsallah sen de güzel haberler alırsın🙂

En en dikkat etmemiz gereken zamanlara geldik kızlar, bebişler büyüdükçe kiloları artıyor bu da bize tehdit kendi kilomuz bile. Sabırlı olmalıyız geçecek elbet bu günler 🙏🏻
Bebeğin kilosu na bişey diyemem ama bn kendimden eminim yemeği kendim yaptığım için 15 dk da ne çıkarsa öyle hafif bir yemek düşün 😂😂

23.haftamda serklaj oldum 26.haftada doğum yaptım bir bebeğimi kaybettim diğer bebeğim küvözde 45 gün oldu hala entübe doktor akciğer enfeksiyonu var diyor böyle bir durum yaşayan var mı aranızda

23.haftamda serklaj oldum 26.haftada doğum yaptım bir bebeğimi kaybettim diğer bebeğim küvözde 45 gün oldu hala entübe doktor akciğer enfeksiyonu var diyor böyle bir durum yaşayan var mı aranızda
Merhaba çok geçmiş olsun ben de daha önce sizinle aynı haftadalarda serklaj olup yine aynı haftada doğum yapmıştım.Enfeksiyon sebebiyle dikişim atmıştı.Bebegimde de enfeksiyon olmuş sonrasında ilaçlarla düşmüştü.18 gün entube şekilde yaşadı beslenmeye geçemedi.Baska sorunlar olduğu için kaybettik malesef ama crp ilaçlarla düşmüştü.İnsallah siz sağ salim kavusursunuz.Cok zor bir süreç güçlü olmaya çalışın görmeye gittiğiniz zaman bebeğinize dokunun sizi hissetsin.Doktorumuz benden özellikle bunu istemişti. İnşallah bu zor günleri saglikla atlatır ve bebeğinize kavuşursunuz.

Merhaba çok geçmiş olsun ben de daha önce sizinle aynı haftadalarda serklaj olup yine aynı haftada doğum yapmıştım.Enfeksiyon sebebiyle dikişim atmıştı.Bebegimde de enfeksiyon olmuş sonrasında ilaçlarla düşmüştü.18 gün entube şekilde yaşadı beslenmeye geçemedi.Baska sorunlar olduğu için kaybettik malesef ama crp ilaçlarla düşmüştü.İnsallah siz sağ salim kavusursunuz.Cok zor bir süreç güçlü olmaya çalışın görmeye gittiğiniz zaman bebeğinize dokunun sizi hissetsin.Doktorumuz benden özellikle bunu istemişti. İnşallah bu zor günleri saglikla atlatır ve bebeğinize kavuşursunuz.
Öncelikle sizinde başınız sağolsun 😞 Çok zor süreç gerçekten her görmeye gittiğimde izin verirlerse dokunuyorum inşallah sağlıklı şekilde kucağıma alırım .Rabbim size de en hayırlısını versin inşallah 🙏🏻

X