Rahime çizik atılması yaptıranlar

Gulcngl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2022
35
18
44
Arkadaşlar merhaba rahime çizik attırdıktan sonra denemelerinizi nasıl yaptınız? Dondurulmuş mu,taze transfer mi? Ben mart ayında histereskopi ve çizik attırıp nisanda baştan hazırlanacağım.bu doğru bir uygulama mı

Arkadaşlar merhaba rahime çizik attırdıktan sonra denemelerinizi nasıl yaptınız? Dondurulmuş mu,taze transfer mi? Ben mart ayında histereskopi ve çizik attırıp nisanda baştan hazırlanacağım.bu doğru bir uygulama mı
Ocak ayinda yaptirdim, histeroskopi yapilacakti hocam cizik de atti ayni zamanda. Bir sonraki regl donemin ile beraber transfer yapacagiz demisti. Oyle de oldu, transferim yapildi suan 11. gundeyim. Suana kadar hersey yolunda, umarim boyle de devam eder. Tutunmayi arttirdigi gozlemlenmis. Ben acikcasi doktoruma cok guvendigim ve ayni zamanda yasimdan dolayi acik kapi birakmak istemedigim icin yaptirdim. Donmus, ngsli embriyo transferi yapildi.

Önce yumurtalar toplandı döllendi donduruldu sonraki ay rahim dinlenmeye alındı o ara histeroskopi yapıldı ve çizik atıldı bir sonraki adet döneminde transfer yapıldı dondurulmuşlar

1. denemem kimyasal oldu. 2. deneme için hazırlık yaparken rahim kalınlaşmadı. iki deneme arasında yaklaşık 2 ay bekledik ilacın etkisi geçmiştir diye tahmin ediyorum ama kalınlaşmadı. doktor da histeroskopi yapmak istedi. tedirginim. sizce yaptırmamın herhangi bir sıkıntısı olur mu? yoksa bir ay daha deneyip öyle mi yaptırayım?

Evet aynı işlemi bende yaptırıyorum 15 martta histereskopi ve çizik atılma işlemim yapıldı nisan başı adetim geldi. Şimdi transfer gününü bekliyorum.

Evet aynı işlemi bende yaptırıyorum 15 martta histereskopi ve çizik atılma işlemim yapıldı nisan başı adetim geldi. Şimdi transfer gününü bekliyorum.
merhaba,
benıme cumartesı gunu histereskopi ve rahım genişletme yapıldı.
bır sonrakı reglınden sonra 16.gün gelbakalım dedi.
transfer hazıranda olur dedı.
ee ne kadar gecerlı kı bu işlem.
yani bana hemen transfer yapılmıyor 2 regl sonra gibi olacak

merhaba,
benıme cumartesı gunu histereskopi ve rahım genişletme yapıldı.
bır sonrakı reglınden sonra 16.gün gelbakalım dedi.
transfer hazıranda olur dedı.
ee ne kadar gecerlı kı bu işlem.
yani bana hemen transfer yapılmıyor 2 regl sonra gibi olacak
Her doktorun tekniği farklı o yüzden ben sorgulamıyorum bu konularda doktoruma çok güveniyorum açıkcası. Transfer sonucuna göre yeniden haber veririm ☺️

Slm cnm çizik atirdinmi durumun nedir bende 2 olumsuz deneme çizik atilicak 1 ay sonrada tramsfer

Çizik ne diye soranlar olmuş hsg adi yani histereskopi

Cizik atilmasi histeroskopi esnasinda koter denen bir alet ile izler yapilmasi belki baska birseylede yapiliyordur ama gercekten cizikler atilmasi yani rehim icinin kendini yenilemesi daha aktif calismasi icin yapiliyor basit hali ile ben yaptirdim uyutuyorlar uyaninca hafif agri bir kacgun kanama oluyor dr duzenlemesine bagli olarak genelde transfer yapilmadan bir sure once yapiliyor surec dr a bagli yani

Hsg kateter ile rahme girip ilac vererek rontgen cekilmesi rahim ve yumurtalik kanallari ni tikaniklik varmi diye bakmak icin röntgen yani

histereskopi de rahime ozel aletlerle girip orada var olan rahimde olmasinin istenmedigi parcalarin alinmasini saglayan yada rahim icinde islem yapilmasini saglayan bir operasyon adi

X