Resiprokal Translokasyon taşıyıcısı olanlar

Merhabalar, yaptığımız karyotip genetik analiz sonucu eşimde dengeli resiprokal translokasyon (2 ve 9 kromozomları arasında) bulundu. Bir senedir evliyiz doğal gebelik oluşmadı. 2 kere tüp bebek denememiz oldu; fakat iyi kalite embriyo elde edemedik. Yapılan iki transfer sonucu gebelik oluşmadı. 1 tane dondurulmuş embriyom mevcut 4bb. Bu olumsuz denemeler sonucu kendim insiyatif alarak, doktorumun önerisi ile değil, karyotip genetik analiz yaptırdık, eşimin kromozom anomalisi çıktı. Doktorumu bilgilendirdiğimde bundan sonra yapılacak tüm ivf süreçlerimde 5.güne kalan tüm embriyolara ve bu dondurulmuş tek embriyoya PGT yapılması gerektiğini söyledi.
Bu şekilde eşinde taşıyıcılık olup PGT sonucu sağlıklı gebelik elde eden var mı? Doktorun verdiği oran 8 embriyoda 1, yanı yüzde 12.5 sağlıklı gebelik. Zaten amh değerim düşük o kadar yumurta toplanamıyor.

Merhaba, sizin yazınızı okuyunca yazmak istedim, daha beteri var. Eşimde de bende de resiprokal translokasyon var. Ben birkaç deneme yaptıktan sonra vazgeçtim. (En son doktorum yumurta donasyonundan bahsediyordu) Umarım siz iyi bir sonuca ulaşırsınız…

Merhaba, sizin yazınızı okuyunca yazmak istedim, daha beteri var. Eşimde de bende de resiprokal translokasyon var. Ben birkaç deneme yaptıktan sonra vazgeçtim. (En son doktorum yumurta donasyonundan bahsediyordu) Umarım siz iyi bir sonuca ulaşırsınız…
Üzüldüm ne denir bilmiyorum :KK43:
Peki embriyolara mutlaka genetik analiz yaptırmışsınızdır sonuç hep kötü mü geliyordu? Doktorların ikinizinde böyle olması durumuna yorumları ne oldu?
Bilmiyorum biz ne kadar deneriz. Zaten çok embriyo oluşmuyor oluşan birkaç taneyi gönderdik pgt için, haber bekliyoruz.

X