Sebepsiz infertilitesi olup doğal yolla hamile kalan var mı ?

Sebepsiz infertilitesi olup doğal yolla hamile kalan var mı?
2 senedir sebepsiz infertilite vardı . Bende eşimde aklınıza gelecek bütün testleri yapmıştık . Rahim filmi de çektirdim tüplerim felan hersey harika . Ama her ay regl olup duruyordum . Bu ay normal gebelik olmasa da dış gebelik geçirdim . İnanın sebepsiz infertilite olarak 2 buçuk senenin ardından bu bile mucize gibi geldi . Demekki olabiliyormuş dedim içimden hep . Çünkü olmamasına o kadar alışmıştım ki artık kendimi gebe olarak bile hayal edemiyordum . Tabi normal bir gebelik olsaydı keşke ama herseyde vardır bir hayır diyip kendimi teselli ediyorum . Çift çizgiyi görmek beta hcg değerimi yüksek görmek bile beni hamile moduna spkmaya yetmişti. Şuan sebepsiz infertilite karamsarlığından kurtulmak bile iyi geldi. Gerçekten olabiliyormuş ya dedirtebildi bu kötü durum. Umarım sizin de normal bir gebeliğiniz olur . Sağlıklı bebeklerimize kavuşmanın dileğiyle ..

Bizim de hiçbir sorunumuz yok,bütün testler yapıldı ama 1 yıldır olmuyor.
Çok stres yapıp düşündüğüm icin mi acaba

Merhaba canım ben 3 senedir hamile kalamıyordum bir tane boş gebeliğim oldu kürtajdan sonra hamile kalamadım.
Doktor doktor gezdim bütün tahlillerimizi yaptırdık her şey çok güzeldi ama olmuyordu. Rahim filmim çok güzeldi amh değerim çok iyiydi eşimin sperm kalitesi mükemmeldi artık bitkisel tedavilere baş vurmuştuk onlarla da olmayınca hacamat yaptıralım dedik eşimle ben 2 ayda bir hacamat yaptırıyorduk artık öylede olmadı yine doktor kapısına gittik bu sefer famera+ovitrelle oldum 2 kere yine olmadı artık doktorum teşhisiniz sebepsiz İnterfilite dedi aşılama yapmak istedi kabul etmedim beklemek istedim 4,5 ay doğal denedik yine en son bir tüp bebek doktoruyla konuştuk tanıdıkdı bütün sonuçlarımızı gördü doğal yolla Hamile çok rahat kalabileceğimi stresten olmadığını tekrar tekrar üstüne basa basa dile getirdi acele etmeyin ve yola böyle devam edin sana tüp bebek yapmam diyerek çıkıştı . Bir kaç yine böyle devam etti artık tevekkül edip kabullenmeye başlamıştım dualara baş vurdum ismi azam duasını her gün okudum , hacet namazını her gün kıldım, tevessül duasını her gün okudum Allah'tan istedim her gün kapısına gittim sonra ev sahibim bizi evden çıkartma kararı aldı dedik vardır bunda da bir hayır evle uğraşırken Doğal yolla hamile kaldığımı öğrendim çok şükür Rabbime şuan 29 haftalık hamileyim 🙏🏻 çok uzun oldu hakkınızı helal edin . Rabbim sizlere de hayırlı , sağlıklı evlat nasip etsin her şey kafamız da bitiyor stres stres stres .. sebepsiz İnterfilite dedikleri şeyin adı bu .

Yaa çok sevindim,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin .ben de aşırı stres yapıyorum. Bütün vücudum stres kapmış gibi. Çok düşünuyorum çok araştırıyorum. Biliyorum bir gün evlat sahibi olacam da ama yinede kendimi çok yipratiyorum. Gelen giden hamile olunca bizde de sorun olmadigi halde gebe kalmayınca insanların içine girmeyi istemez oldum.

Yaa çok sevindim,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin .ben de aşırı stres yapıyorum. Bütün vücudum stres kapmış gibi. Çok düşünuyorum çok araştırıyorum. Biliyorum bir gün evlat sahibi olacam da ama yinede kendimi çok yipratiyorum. Gelen giden hamile olunca bizde de sorun olmadigi halde gebe kalmayınca insanların içine girmeyi istemez oldum.
Bende 3 yildir sebepsiz infertilite ile uğraşıyorum. 2 kez aşılama 3 ay femera kullandim ama.olmadi maalesef ki artık hic insan görmek istemiyorum sürekli çocuk soruluyor

Aynı şeyleri yaşadım canım çok ama çok iyi anlıyorum seni ama stres bizim en büyük düşmanımız stresden uzaklaşmaya çalış biliyorum bunu yapmak neredeyse bizim için imkansız rabbim sana kolaylık nasip etsin sana güzel bir uğraş versin ki stresinden uzaklaşasın sonra mucizene kavuş 🤲🏻💖

X