Sevgilim vaktimi yiyor dediği instagram hesabını 2 hafta sonra tekrar açtı

canım sıkılınca açar arada instaya bakarım demiştir, sakladığı bir şey yok. kapattım deyip fake hesap açmıyor çocuk olanı söylemiş. çalışma konusunda haberden dolayı motivasyonu düşmüş olabilir, ben normal karşıladım.
takılma bence bu kadar.

Evet haklı olabilirsiniz bu bakış açısı iyi geldi teşekkür ederim. Zaten sağlıklı değerlendirme yapamayacağımı düşündüğüm için buraya yazmak istedim. Şu an geçici bir kendini kapatma döneminin içindeyim çünkü. Hem derslerim hem işim gereği günlük 10-12 saat çalışmak kod yazıp kafa patlatmak zorundayım sosyal hayatım sıfırlandı 2 aydır. Ben de durdukça ona sarıyorum sanırım..

canım sıkılınca açar arada instaya bakarım demiştir, sakladığı bir şey yok. kapattım deyip fake hesap açmıyor çocuk olanı söylemiş. çalışma konusunda haberden dolayı motivasyonu düşmüş olabilir, ben normal karşıladım.
takılma bence bu kadar.
Evet haklı olabilirsiniz bu bakış açısı iyi geldi teşekkür ederim. Zaten sağlıklı değerlendirme yapamayacağımı düşündüğüm için buraya yazmak istedim. Şu an geçici bir kendini kapatma döneminin içindeyim çünkü. Hem derslerim hem işim gereği günlük 10-12 saat çalışmak kod yazıp kafa patlatmak zorundayım sosyal hayatım sıfırlandı 2 aydır. Ben de durdukça ona sarıyorum sanırım..

Insanlar; duygulari, dusunceleri, hormonlari olan varliklar, bunlarin degiskenlik gosterebilecegini kabul ederek adimlar atarsak uzulmeyiz.
Kesinlikle, sadece geleceğimiz için bu kadar kritik kararları almayı seçip sürecin sonuna doğru bizi etkileyecek bu kararları uygulamayı bırakması biraz kafamı karıştırdı. Teşekkürler değerli yorumunuz için.

Merhaba arkadaşlar son zamanlarda aklımda dönen ama nasıl davranmam gerektiği konusunda karar veremediğim bir mevzu var. Bundan üç dört hafta önce sevgilim dondurduğu instagram hesabını geri açtı. Ama sınava hazırlanıyordu ve bana bayramda izinli olacağı için evde kamp yapıp ders çalışacağını söyledi(amacı kpssye girip memur olarak atanarak yanıma gelmek farklı şehirlerdeyiz) sonra bayram haftasına girmeden çok vakti olacağı için sıkılıcağını instagramını geri açacağını söyledi. Bana tezat geldi bu durum. Madem çalışacaksın niye instagramını açıyorsun? Velhasıl kelam bir iki hafta sonra bana bir video attı dmden, video motivasyon videosuydu ve instagramın boş zamanlarımızı kontrol etmediğimiz sürece ne kadar harcadığıyla alakalıydı. Sonra birden ben instagramı kapatıyorum dedi ve kapattı. Kapattığı tarih benim doğum günüme çok yakın bi tarihti. Ben de hesabımı donduracaktım ama açıkçası instadan doğum günümü nasıl kutlayacak merak ettiğim için dondurmamıştım. Fakat bunu problem etmedim sonuçta hatasını anlamıştı ve ders çalışmaya tekrar başlayıp kaybettiği iki haftasını telafi edecekti (bu süreçte neredeyse hiç çalışmamıştı) sonra mehmet şimşek kamuya 3 yıl personel alımının emekli ve ölen hariç olmayacağını söyleyince bu atanamayacağım zaten kafasına girdi ama bana yine de çalışmayı bırakmayacağım diyordu. Bu süreçte iyi para kazanabileceği başka bir ihtimal daha doğdu ama ihtimal. O da belli değil. Ama biliyorum ki ders çalışmıyor. Bana tepki almamak için çalışacağım yine de dediğini düşünüyorum. Yoksa bir insan hem 8-5 işte çalışıp hem sınava çalışıp hem de kpssde 85 üstü yapacağım triplerine giremez(son 2 ayı kaldığı ve bu zamana kadar da yarım yamalak çalıştığı için diyorum) bu durumlardan sonra bana bugün sıkıldığı için instayı tekrar açtığını söyledi :) baştan beri bu sınav olayını benimle aynı şehirde olmak için yaptığını çabaladığını söylüyordu ama ben bu olayların üstüne artık samimi olduğunu düşünmüyorum. Çok uzun oldu kusura bakmayın buraya kadar okuyanlar lütfen. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? 1,5-2 yıllık bir ilişki. Ben de kariyerimi ilerletip düzenli ve kayda değer bir gelir kazanmaya başlayacağım, sevdiğim için beklerim de ancak bu tavırları beni ondan uzaklaştırıyor ce sanki istemiyormuş gibi bir hava seziyorum. Bu akşam onunla bu mevzuyu konuşacağım sizin de fikirlerinizi merak ediyorum.

Siz onun annesi değilsiniz.
Nekadar çalıştığı çalışmadığı sizi bukadar alakadar etmemeli.
Ayrıca instagramdan nasıl kutlayacak diye bakmak istedim nedir? 15 yaşında liselimisiniz? Veya onun ders için kapatacağım demesi ayrı saçmalık.
Her ders çalışan instamı kapatıyor. Girmezsin olur biter.
Baştan sonra tuhaf ilişki.

Sosyal medya harici ilişki de farklı bir sorun yok sanırım buna sarmışsınız boşverin canınızı sıkmayın.

Sosyal medya, farklı birisine yazar yürür sizi engeller filan o zaman sıkıntı yoksa istediğini takip etsin dondursun geri açsın.

Siz onun annesi değilsiniz.
Nekadar çalıştığı çalışmadığı sizi bukadar alakadar etmemeli.
Ayrıca instagramdan nasıl kutlayacak diye bakmak istedim nedir? 15 yaşında liselimisiniz? Veya onun ders için kapatacağım demesi ayrı saçmalık.
Her ders çalışan instamı kapatıyor. Girmezsin olur biter.
Baştan sonra tuhaf ilişki.
İlişkim konusunda olgun davranmadığım dönemlerim çok oldu 22 yaşında gibi davranamadığım, bu yorumunuza hak veriyorum kesinlikle. Bunun farkında olduğum bu durumu 3. Bir gözün değerlendirmesini istedim. 3-4 aydır işim gereği sürekli kod yazıp kendi işimi kurmaya çalışıyorum sosyal hayatım sıfırlanınca insan muhakeme yeteneğini de önemli ölçüde kaybediyor sanırım :) teşekkürler yorumunuz için kesinlikle dikkate alacağım.

Kesinlikle, sadece geleceğimiz için bu kadar kritik kararları almayı seçip sürecin sonuna doğru bizi etkileyecek bu kararları uygulamayı bırakması biraz kafamı karıştırdı. Teşekkürler değerli yorumunuz için

Estafurullah ben kadinlarin, bir erkegin dusuncelerinde savrulmayip kendi kararlarini almasi gerektigine inaniyorum. Sevgilinizin (sizin ozelinizde konusmuyorum ama sizi de dahil ediyorum) davranislari ve planlari sizinkilerle ortusmuyorsa ve tum cabaniza ragmen uyum sağlayamiyorsaniz, kestirip atmak en doğrusudur.

Yasiniz kac bilmiyorum, ama zamaninda bende bir cogumuz gibi baskalarinin dusuncelerinde savruldum. Simdiki aklim olsa, kendimi herkesin ustunde tutmam gerektigini idrak eder ve hayatimi daha erken bir donemde kendi istedigim yola sokardim.

Allah yolunuzu acik etsin.

Sosyal medya harici ilişki de farklı bir sorun yok sanırım buna sarmışsınız boşverin canınızı sıkmayın.

Sosyal medya, farklı birisine yazar yürür sizi engeller filan o zaman sıkıntı yoksa istediğini takip etsin dondursun geri açsın.
Haklısınız, bundan önce sosyal medyayla alakalı bir olay yaşadık; benim olduğum şehre taşındığı bir zaman dilimi içerisinde (sonradan şartlar uygun değildi ve tekrar gitmek durumunda kaldı) instagramdan yeni takipleştiği birini gördüm, lokasyonu benim olduğum şehirdi. Kim diye sorduğumda eskiden flörtleştiğimi sonradan yapamadıklarını ve arkadaş kaldıklarını söyledi. Yaşım gereği mi ileride fikrim değişir mi bilmiyorum ama geçmişinde flörtleştiği bir insanın yeni açtığı hesapla hayatında başkası varken takipleşmesi etik değil, nitekim benim de ona karşı yapacağım bir şey değil. Sonrasında bu konuları konuşup hallettik ama güven konusunda bir p
Estafurullah ben kadinlarin, bir erkegin dusuncelerinde savrulmayip kendi kararlarini almasi gerektigine inaniyorum. Sevgilinizin (sizin ozelinizde konusmuyorum ama sizi de dahil ediyorum) davranislari ve planlari sizinkilerle ortusmuyorsa ve tum cabaniza ragmen uyum sağlayamiyorsaniz, kestirip atmak en doğrusudur.

Yasiniz kac bilmiyorum, ama zamaninda bende bir cogumuz gibi baskalarinin dusuncelerinde savruldum. Simdiki aklim olsa, kendimi herkesin ustunde tutmam gerektigini idrak eder ve hayatimi daha erken bir donemde kendi istedigim yola sokardim.

Allah yolunuzu acik etsin.
Kesinlikle haklısınız biz kadınlar olarak (aslında her birey için) hayat gayelerimizin bizi ortak bir noktada kesiştirdiği, beraber gelişip değişebildiğimiz ve kafadaki soru işaretlerinin konuşarak halledilebildiği bir ilişkiyi hak ediyoruz. 22 yaşımda kendi işimi kurmak isteyen bir yazılımcıyım ve sanırım ilişkimdeki bu ufak durumlara takılmak yerine önceliğimi buna odaklayarak hayallerime ilerlemeliyim. O süreçte yanımda olmak/kalmak isteyen ilişkinin sorumluluğunu alarak ve adımlarına dikkat ederek kalacaktır zaten. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Allah’a emanet olun, umarım sevdiklerinizle güzel bir ömür geçirirsiniz :)

Haklısınız, bundan önce sosyal medyayla alakalı bir olay yaşadık; benim olduğum şehre taşındığı bir zaman dilimi içerisinde (sonradan şartlar uygun değildi ve tekrar gitmek durumunda kaldı) instagramdan yeni takipleştiği birini gördüm, lokasyonu benim olduğum şehirdi. Kim diye sorduğumda eskiden flörtleştiğimi sonradan yapamadıklarını ve arkadaş kaldıklarını söyledi. Yaşım gereği mi ileride fikrim değişir mi bilmiyorum ama geçmişinde flörtleştiği bir insanın yeni açtığı hesapla hayatında başkası varken takipleşmesi etik değil, nitekim benim de ona karşı yapacağım bir şey değil. Sonrasında bu konuları konuşup hallettik ama güven konusunda bir p

Kesinlikle haklısınız biz kadınlar olarak (aslında her birey için) hayat gayelerimizin bizi ortak bir noktada kesiştirdiği, beraber gelişip değişebildiğimiz ve kafadaki soru işaretlerinin konuşarak halledilebildiği bir ilişkiyi hak ediyoruz. 22 yaşımda kendi işimi kurmak isteyen bir yazılımcıyım ve sanırım ilişkimdeki bu ufak durumlara takılmak yerine önceliğimi buna odaklayarak hayallerime ilerlemeliyim. O süreçte yanımda olmak/kalmak isteyen ilişkinin sorumluluğunu alarak ve adımlarına dikkat ederek kalacaktır zaten. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Allah’a emanet olun, umarım sevdiklerinizle güzel bir ömür geçirirsiniz :)
Cok tesekkur ederim 🙏

Evet, öne çıkarılanlarında kalp emojili bir hikaye kolajı var.
Bu durumda gelecek kaygısıyla ne yapacağını bilemeden panikle hareket ediyor diye düşündüm. İlişkinizle ilgili bir sorun bence yok ama onun meslek kaygısı var doğal olarak sana yansıyor. Ama fotoğraf olmasaydı farklı olurdu. İlişkisini gizli tuttuğunu, sırf doğum günü kutlamamak için hesabını o dönemde kapattığını düşünürdüm.

Şu dönemde atama işleri gerçekten büyük sıkıntıya girdi, psikolojisini anlayabiliyorum işler artık çok daha zor :KK43: Bende aynı durumdayım bazen ders çalışıyorum bazen salıyorum burada vakit geçiriyorum kafam dağılıyor. Destek olmalısınız bence normal görüyorum şuan davranışlarını.

Bu durumda gelecek kaygısıyla ne yapacağını bilemeden panikle hareket ediyor diye düşündüm. İlişkinizle ilgili bir sorun bence yok ama onun meslek kaygısı var doğal olarak sana yansıyor. Ama fotoğraf olmasaydı farklı olurdu. İlişkisini gizli tuttuğunu, sırf doğum günü kutlamamak için hesabını o dönemde kapattığını düşünürdüm.
Haklısınız güven konusunda bir problemim yok olduğu an ilişkiyi noktalarım bu konuda zamanında sütten dili yanmış biri olarak. Sanırım zamana bırakmalı ve gelecekte ne zaman bir araya gelebileceğimizle ilgili şu an çok da tahminler silsilesinin içinde boğulmamalıyım..

Şu dönemde atama işleri gerçekten büyük sıkıntıya girdi, psikolojisini anlayabiliyorum işler artık çok daha zor :KK43: Bende aynı durumdayım bazen ders çalışıyorum bazen salıyorum burada vakit geçiriyorum kafam dağılıyor. Destek olmalısınız bence normal görüyorum şuan davranışlarını.
Kesinlikle destek oluyorum, siz de sıkmayın canınızı lütfen. Maalesef ülkede öyle bir döneme denk geldik ki kaygı yaşamamak imkansız hale geliyor. Umarım gönlünüzce olur.

Kendisine ait hesabını açıp kapamasından, samimiyetsiz oluşuna nasıl vardığınızı anlamadım.
Ayrıca sosyal medyada çok aktif olup başarılı olan insanlar da var.
Her anını yönetmeye çalışmayın, siz kaybedersiniz.

X