Sevmeye ve sevilmeye hazir oldugumuzu nasil anlariz?

ahlat32

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2024
45
40
27
Kizlar merhaba 27 yasinda boşanmiş bir genç ve güçlü bir kadinim.Cocugum yok. 1 yili geçecek ayrıldım.

Sevmeye ve sevilmeye doğamız gereği çok ihtiyaç duyuyoruz. Biriyle konuşsam bile asla duvarlarimi yikip ona karşı duygusal bir bağ hissedemiyorum. Eski eşime karşı yabancılaştım bundan dolayi mutluyum bu arada.
Arkadaşlarım ve çevremde genel olarak itibar sahibi biriyim yani bir şekilde sevip seviliyorum.
Ama duygusal bağ kurmak istesemde bunu başaramıyorum bir yandan da çok istiyorum. Öyle bi gün onla bi gün bunla rahatça takılayım gibi isteklerim yok bu olgunluğa erişmiş biriyim.
Bana sürekli ömrüm yapayanliz kimseye güvenemeden geçecek gibi geliyor hal böyle oldukça ama bir ilişkide istemiyorum kirilmaktan çok korkuyorum ve yanlizliğa alisinca hesap vermek kavga etmek tartismak gibi toksik olaylar çok zor geliyor buna enerjim yok bayağı dengesizlik hali mevcut farkindayim.
Sorum sevmeye ve sevilmeye hazir oldugumuzu nasil anlariz? :)

başta rahat gelen o yalnızlık dannnn diye vurup, içimi acıtmaya başladığında sevip-sevilmek istiyorum dedim ben.
tabi hala sevip-sevilemedik, o başka bir hüznün hikayesi :)

başta rahat gelen o yalnızlık dannnn diye vurup, içimi acıtmaya başladığında sevip-sevilmek istiyorum dedim ben.
tabi hala sevip-sevilemedik, o başka bir hüznün hikayesi :)
Sanırım bana da artik dann etti :) Herşeyimi kendim halledebiliyorum ama insan başı oksansin istiyormuş gerçekten tabii bu devirde ne kadar kolay bu tartisilir :)

Sanırım bana da artik dann etti :) Herşeyimi kendim halledebiliyorum ama insan başı oksansin istiyormuş gerçekten tabii bu devirde ne kadar kolay bu tartisilir :)
evet insan gerçekten istiyor bir süre sonra. sen boşanmışsın ben uzun ilişkimi bitirdim. kendimi toparladım, başta güzel gelen yalnızlık tehlikeli olmaya başlayınca aydınlanma geldi. gel gör ki, insanlar ortamlar fena bir hal almış. kimle nerede tanışacaksın ayrı dert, düzgün insanlara denk gelmek ayrı dert.
saldım öyle, çaba da harcamıyorum tanışmıyorum da bakalım ne olacak :)
hakkında hayırlısı

hesap vermek kavga etmek tartismak gibi toksik olaylar çok zor geliyor
Her ilişkide bunlar yok ki. Hatta çoğu ilişkide yok
Bence sen bir yerden kendini açmaya calis. Ama gereksiz baglanma- biraz temkinli ol. Baktın red flaglar gördün, 'kötü ilişki istesem hazırdaki kocamı bosamazdim' de, vur k.cina tekmeyi, yeniden hayatına bak♥️
Sevmek sevilmek kocaman bir ihtiyactir

Her ilişkide bunlar yok ki. Hatta çoğu ilişkide yok
Bence sen bir yerden kendini açmaya calis. Ama gereksiz baglanma- biraz temkinli ol. Baktın red flaglar gördün, 'kötü ilişki istesem hazırdaki kocamı bosamazdim' de, vur k.cina tekmeyi, yeniden hayatına bak♥️
Sevmek sevilmek kocaman bir ihtiyactir
Zaten sağlikli bir iliskim olsun istiyorum tek sevgilim oldu oda eski eşimdi :) yani kavgasiz tartismasiz iliski nasil olur onuda bilmiyorum ama devirde çok kötü olmuş mağaramdan çıkıp biraz ilişkileri gözlemlemeye başladım. Çok yüzeysel olmuş herşey :)

Zaten sağlikli bir iliskim olsun istiyorum tek sevgilim oldu oda eski eşimdi :) yani kavgasiz tartismasiz iliski nasil olur onuda bilmiyorum ama devirde çok kötü olmuş mağaramdan çıkıp biraz ilişkileri gözlemlemeye başladım. Çok yüzeysel olmuş herşey :)
Yoo hiç öyle düşünüp evrene sana öyle ilişki getirmesini sağlama. Hala gayet guzel, sevgilisini mutlu etmek için cabalayanlar, bir şeye kırılmadan bozulmadan kavga çıkarmadan önce 'benim sevgilim beni bilerek kırmaz, acaba sebebi neymiş' diye düşünüp sakince konuşanlar da var 🥰
Yeter ki erkeğin salak tarafını gördüğün gibi 'ama seviyorum' diye görmezden gelmeyi, düzelmesini beklemeyi bırak😇

Bunun zamanının olduğunu düşünmüyorum aslında, eski eşinize karşı duygularınızın kalmadığına ya da onunla yaşadıklarınızı sonraki kişiye taşımayacağınıza gayret gösterin yeter ki. Sevmek, sevilmek için ve kasmayın doğru kişi karşınıza çıkınca sevmeye başladığınızda sevilmeye de ihtiyaç duyacaksınız zaten.

Kizlar merhaba 27 yasinda boşanmiş bir genç ve güçlü bir kadinim.Cocugum yok. 1 yili geçecek ayrıldım.

Sevmeye ve sevilmeye doğamız gereği çok ihtiyaç duyuyoruz. Biriyle konuşsam bile asla duvarlarimi yikip ona karşı duygusal bir bağ hissedemiyorum. Eski eşime karşı yabancılaştım bundan dolayi mutluyum bu arada.
Arkadaşlarım ve çevremde genel olarak itibar sahibi biriyim yani bir şekilde sevip seviliyorum.
Ama duygusal bağ kurmak istesemde bunu başaramıyorum bir yandan da çok istiyorum. Öyle bi gün onla bi gün bunla rahatça takılayım gibi isteklerim yok bu olgunluğa erişmiş biriyim.
Bana sürekli ömrüm yapayanliz kimseye güvenemeden geçecek gibi geliyor hal böyle oldukça ama bir ilişkide istemiyorum kirilmaktan çok korkuyorum ve yanlizliğa alisinca hesap vermek kavga etmek tartismak gibi toksik olaylar çok zor geliyor buna enerjim yok bayağı dengesizlik hali mevcut farkindayim.

Demek ki daha hazır değilsin. Hazır olsaydın o duvar kendiliginden kalkardi. Doğru kişi denk gelir inşallah

Eski ilişkinin defteri tamamen kapanıp, kendinizi tekrar sevmeye başladığınızda… Yalnızken de kendinizle güzel vakit geçirip mutlu olduğunuzda. Çünkü ancak o zaman kendiyle mutlu birini kendinize çekersiniz ve o ilişki de tadından yenmez.

Mantıkla duyguyu eşit götürür beynin hayır dediğine evet demezseniz aşk iliski anlamında çok da büyük pişmanlıklar yaşamazsınız......Elbet genede yanılma sevilmeme riskini göze alacaksınız başka yolu yok ....işin püf noktası günah keçisi aramamak her seçimin sonucinu kabuul etmek kendini kandırmamak tecrübelerden ders çıkarmak .....sevdim hata yaptım bir daha bağlanmam yanlış ....tamamen dünyada bir o var olmazsa ölürüm diye herseyini vetmek gene yanlış .....saygı sınırı aşılmayacak insanın bu hayatda kabul edeceği ve kabul etmeyeceği şeyler olacak ....o zaman tamamdır

bence bu iş biraz da sen nasılsan ve kendini neye layık görüyorsan o yönde ilerliyor
birileriyle tanışma işlerine girmeden önce gerçekten nasıl birini ve nasıl bir ilişki istiyorsun onları bilmen lazım
mesela ilk olarak kırmızı çizgilerinle başlayabilirsin. al eline kağıt kalem, yaz. senin kırmızı çizgilerin nelerdir?
yani hangi insanlardan uzak durmalısın? hangi davranışları gördüğün zaman "bununla olmaz, boşver bunu" demelisin onları belirlemekten bahsediyorum
bu listeye, ilk 1-2 görüşmede sohbet ederken vakit geçirirken anlayabileceğin çok basit şeylerle başlayabilirsin. mesela:
-cimri olması
-anneci olması
-kaba olması
gibi gibi şeyler. sen bunları çoğaltırsın. genelde kolay anlaşılabilen özelliklerden başla kırmızı çizgi listene.
bu kırmızı çizgi listesi sana inanılmaz zaman kazandırır çünkü adamları elemek çok daha kolay olur

bi kağıt daha al, ona da nasıl bi ilişki hayal ettiğini yaz. mesela sen nasıl bir erkek istersin ?
-değer veren, ilgili, çözüm odaklı
-kolay öfkelenmeyen
-hatalı olduğunda üste çıkmak yerine hatasını kabul edip gönlünü almayı bilen
-merhametli, şefkatli, çocukları ve hayvanları seven
-kısıtlamayan, fazla kıskanç olmayan, özgüvenli

gibi gibi

ilişkilerde yaptığımız en büyük hata, kendimize uymayan insanlarla çok zaman kaybediyor oluşumuz
değiştirmeye, düzeltmeye çalışmamız

mesela şöyle bi püf nokta vereyim. instagramdan biriyle yazışmaya başladığımda, bazı erkeklerin gece belli bi saatten sonra instagramı sakin modda kullandığını farkettim. adam sakin modda kullanıyorsa ben bi işkilleniyorum. çünkü sakin mod demek, "mesaj geldiğinde bana bildirim gönderme" gibi bi ayar aslında. bu adam gelen mesaj bildiriminden neden çekiniyor? evli mi? sevgilisi mi var? yakalanmamak için mi böyle yapıyor ? yoksa aynı anda bir sürü kişiyle konuşuyor, gelen bildirimlerden rahatsız oluyor da ondan mı sakin moda alıyor? gibi sorular oluşuyor kafamda ve ben direkt eliyorum o adamı. bunda bi bit yeniği var deyip uzaklaşıyorum mesela

Konuda sürekli kendini övmeniz dikkatimi çekti.
Onun dışında boşanalı çok fazla olmamış biraz mesafeli olmanız gayet doğal.
Doğru kişiyi bulmanız biraz sürebilir veya direkte karşınızda çıkabilir. Herkesin hikayesi farklı.
İnsanlarla görüşerek tanışarak anlamaktan başka çare yok. Yaşayarak doğruyu yanlışı aşkı sevgiyi veya hayal kırıklığını deneyimliyoruz.
Kalbinize hislerinize güvenin.
Yanlızlıkta bir yere kadar diye düşünüyorum.

Ben de yalnız yaşıyorum illa biri beni sevsin yada ben birini seveyim düşüncesinde değilim. Ben kendimi sevdiğim ve her halükarda kendimle mutlu olduğum için başka birinin sevgisine ihtiyaç duymuyorum. Ama hayat bu ilerde ne olacağı belli değil.

Konuda sürekli kendini övmeniz dikkatimi çekti.
Onun dışında boşanalı çok fazla olmamış biraz mesafeli olmanız gayet doğal.
Doğru kişiyi bulmanız biraz sürebilir veya direkte karşınızda çıkabilir. Herkesin hikayesi farklı.
İnsanlarla görüşerek tanışarak anlamaktan başka çare yok. Yaşayarak doğruyu yanlışı aşkı sevgiyi veya hayal kırıklığını deneyimliyoruz.
Kalbinize hislerinize güvenin.
Yanlızlıkta bir yere kadar diye düşünüyorum.
Amacim kendimi övmek değil 4de4lük olduğumu idda etmiyorum sizlere daha iyi kendimi ifade edebilmek için karakter özelliklerimi ifade ettim nezlinizde yanlış anlaşılmış :) Diğerlerinde bende sizin gibi düşünüyorum aslında umarım çok güzel insanlar taniriz 💞

Ben de yalnız yaşıyorum illa biri beni sevsin yada ben birini seveyim düşüncesinde değilim. Ben kendimi sevdiğim ve her halükarda kendimle mutlu olduğum için başka birinin sevgisine ihtiyaç duymuyorum. Ama hayat bu ilerde ne olacağı belli değil.
Çocukluktan beri hep sevgi ihtiyacı gütmüş biriyim muhtaçlık değil fakat ihtiyaç hissediyorum. İleride hazır oldugunuzda en güzelleriyke tanışmanız dilegiyle 💞

bence bu iş biraz da sen nasılsan ve kendini neye layık görüyorsan o yönde ilerliyor
birileriyle tanışma işlerine girmeden önce gerçekten nasıl birini ve nasıl bir ilişki istiyorsun onları bilmen lazım
mesela ilk olarak kırmızı çizgilerinle başlayabilirsin. al eline kağıt kalem, yaz. senin kırmızı çizgilerin nelerdir?
yani hangi insanlardan uzak durmalısın? hangi davranışları gördüğün zaman "bununla olmaz, boşver bunu" demelisin onları belirlemekten bahsediyorum
bu listeye, ilk 1-2 görüşmede sohbet ederken vakit geçirirken anlayabileceğin çok basit şeylerle başlayabilirsin. mesela:
-cimri olması
-anneci olması
-kaba olması
gibi gibi şeyler. sen bunları çoğaltırsın. genelde kolay anlaşılabilen özelliklerden başla kırmızı çizgi listene.
bu kırmızı çizgi listesi sana inanılmaz zaman kazandırır çünkü adamları elemek çok daha kolay olur

bi kağıt daha al, ona da nasıl bi ilişki hayal ettiğini yaz. mesela sen nasıl bir erkek istersin ?
-değer veren, ilgili, çözüm odaklı
-kolay öfkelenmeyen
-hatalı olduğunda üste çıkmak yerine hatasını kabul edip gönlünü almayı bilen
-merhametli, şefkatli, çocukları ve hayvanları seven
-kısıtlamayan, fazla kıskanç olmayan, özgüvenli

gibi gibi

ilişkilerde yaptığımız en büyük hata, kendimize uymayan insanlarla çok zaman kaybediyor oluşumuz
değiştirmeye, düzeltmeye çalışmamız

mesela şöyle bi püf nokta vereyim. instagramdan biriyle yazışmaya başladığımda, bazı erkeklerin gece belli bi saatten sonra instagramı sakin modda kullandığını farkettim. adam sakin modda kullanıyorsa ben bi işkilleniyorum. çünkü sakin mod demek, "mesaj geldiğinde bana bildirim gönderme" gibi bi ayar aslında. bu adam gelen mesaj bildiriminden neden çekiniyor? evli mi? sevgilisi mi var? yakalanmamak için mi böyle yapıyor ? yoksa aynı anda bir sürü kişiyle konuşuyor, gelen bildirimlerden rahatsız oluyor da ondan mı sakin moda alıyor? gibi sorular oluşuyor kafamda ve ben direkt eliyorum o adamı. bunda bi bit yeniği var deyip uzaklaşıyorum mesela
Çok mantıklı deneyeceğim teşekkürler 💞

X