sizce bu masal nasıl olmalı?

Exorcist

Pantolonlu Bulut
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
799
11
Masal bu ya üniversite mezunu, kariyer sahibi bir kadın aşık olur bir gün. Ama ne büyük bir aşk gözü görmez olur hiç bir şeyi. Eh, sevdiği adam da aşıktır ona o zaman napmalı, biran önce hayatlarını birleştirmelidirler ve öyle de yaparlar. Ama çok kolay olmaz hayatlarını birleştirmeleri kadının çevresindeki herkes karşı çıkar bu adamla evlenmesine. Kadın "Seviyorum" der "hem de çok seviyorum, bütün hayatımı onunla geçirecek kadar çok" bütün karşı gelmelere inat evlenir sevdiği adamla.
Ama çok zaman geçmez uyanır bu sevda uykusundan. Nasıl mı?
Sorarlar : Eşiniz ne iş yapıyor?
- Ee, eşim? Eşim şu anda çalışmıyor, ama en kısa zamanda iş bulacaktır tabi.
- Ya öyle mi? Aklımızda olsun o zaman. Nerden mezun kendisi?
- Ee, eşim... Eşim... ilköğretim mezunu
- Yaaa. Neyse canım üzülmeyin iş bulur inşallah en kısa zamanda.
Ama bu diyologlar bir kaç kez olmaz tabi. Neyse sonunda iş bulur o çok sevdiği adam. Bulduğu iş bir büroda getir götür işleridir. Ama aldığı maaş bırak evi geçindirmeyi kendi ihtiyaçlarını bile karşılamamaktadır. Kadın artık anlamıştır...

Atasözü : Davul bile dengi dengine.

Exorcist'in klavyesinden...

Ya øyle olmasaydi keske sonu.. Haksizlik bence bu, bu adamin belki durumu yoktu okumaya.. asik olurken asik oldugumuz insanin degil neden mezun oldugunu, køtu huylarini bile gøremeyizki.. :KK43:(( Allah kimseyi dogru yoldan ayirmasin, herkesi mutlu etsin..

ama biraz mantık da gerekli değil mi ilişkilerde..tamam aşık olunca gözlerimiz hiçbirşeyi görmüyor evet haklısınız ama aşık hallerimizde bile mantık süzgecimiz hep çalışmalı bence...ama madem oldu o zaman da bu şekilde yaşamaya alışman gerekir..başta batmayan durumlar şimdi niye batsın ki...eğer batıyorsa o zaman ona olan aşkını sorgulaman gerekir ki bunu da onun ne mezunu olduğuyla ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum malesef...

insan sevince ...aşk neler yaptırıyor değilmi ?
sonumu yaşanmadan nasıl bilinirki...
ama en mantıklısı karşılıklı özveri.
en başlarda davul dengi dengine diye düşünülmediyse özveriiii.

keşke böle olmasaydı ama malesef hayatın bazı acı gerçekleri var ve zaman geçtikçe gösteriyor bunları bize.... bu masalda ki gibi ......

Bir Masal Bu Ve Bundan Ders Alinmak Için Yazilmiş Bir şeyyy Umarim Aliriz... Sonu Farkli Olarak Cocuk Okusaydi Enini Geliştirseydi Kizin Seviyesinde Kapasitesinde Olabilirdi...gecimsizlikde Olmazdi Bence.......

insanlar aşık olurken boy-pos,mevki makam gözetmezler aşık olurlar sadece.....bu gerçek sevgiyse herşeye göğüs gerebilmeli sonuna kadar.ama değilse sonu masalın sonu gibi olmaya mahkum ne yazık ki......

bu masalı yaşayan biri olarak masal değil kabus derim gerçi eşimin kendine ait bir iş yeri var ama her şey para değil seviye, kültür, eğitim farkı masalı kabus yapan şeylerdir.

ben sanıyorum iflah olmaz bir romantiğim.o yüzden davul meselesi falan bana vız gelir:)
ne iş yaptığı önemli değilki önemli olan çaba sarfetmesi.e tabii geçim derdi olması kaçınılmaz görünüyor.ne diyeyim bilemedim.?

X