TIRNAK BAKIMI (bu konuda desteğe ihtiyacım var, benim gibi olan herkes icin bu konu bir bilgilenme

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.524
24.151
selamlar kizlar. basliktan anlasilacagi uzere tirnaklarimla basim dertte. durusu sekli herseyi cok guzel olsa da maalesef uzamiyorlar ve kiriliyorlar. etrafima bakiyorum hic ozen dahi gostermeyen imsanlarin masallah takma tirnak gibi ama benimkiler bir nazli bir nazli:KK43: bildiginiz uyguladiginiz okudugunuz duydugunuz ne varsa burada benimle paylasabilir misiniz? simdiden tesekkurler.

Kesinlikle beslenme ile alakalı. Bir yerde bir eksiklik olunca ilk olarak tırnaklara yansıyor. Doktor kontrolü, testler, kan ilaçları vs. bir yere kadar maalesef, beslenmenizde köklü değişimler yapmalısınız sürekli başa sarmamak için. Kendimden biliyorum :) Bir de yeterli miktarda su içerseniz sorun kalmayacaktır bir süre sonra. Kullanacağınız hafif bir nemlendirici yeterli olacaktır.

Evet bencede öncelikle beslenme ile alakalı ama bunun yanında oje sürmeden önce besleyici yağlar kullanıp sürersen ojeninde olumsuz etkileri azalıyor.Özelikle sen de benim gibi devamlı oje sürüyorsan arada 1 2 hafta falan tırnaklarımı güzelce kesip besleyici yağlar kullanıp dinlendiriyorum bende işe yaramıştı.

Neutrogena Norveç Formülü El Kremi & Tırnak Bakım Kremi
Kesinlikle bu kremi tavsiye ederim.
Yıllardır kullanıyorum ve tırnaklarımın bu kadar güçlü sağlam olmasını bu kreme borçluyum.

2 yıl boyunca tirnaklarim kat kat soyuldu..
Şu an sert ve sağlıklilar çok şükür
Öncelikle biotin içtim ama bende fayda etmedi sonra gnc store dan 100 lira verip women vitamini aldım hiic bir işe yaramadı..
Kan değerlerim çok iyiydi
Bende çinko hapı aldım ve dax sulphur kullanmaya başladım
İnanılmaz iyi geldi
Ama dax çok yağlı neutrogena tırnak bakımı özellikli olanınla dönüşümlü kullandım yani sabah neutrogena akşam dax. Çinko hapını öğlen yemekten sonra içtim 40 gün sonra upuzun harika tirnaklarim vardı
Hala güzeller

selamlar kizlar. basliktan anlasilacagi uzere tirnaklarimla basim dertte. durusu sekli herseyi cok guzel olsa da maalesef uzamiyorlar ve kiriliyorlar. etrafima bakiyorum hic ozen dahi gostermeyen imsanlarin masallah takma tirnak gibi ama benimkiler bir nazli bir nazli:KK43: bildiginiz uyguladiginiz okudugunuz duydugunuz ne varsa burada benimle paylasabilir misiniz? simdiden tesekkurler.

Tırnakları uzatan ve güçlendiren ojeler var birde limon kullanıyorum ben sağlıklı besleniyor

Yeniden merhaba! Uzun zaman olmuş başlığı açalı cevap veren herkese teşekkürler!
Çok araştırarark türlü bilgi sahibi oldum ve burada da paylaşmak isterim.

1)vağrolan nemi muhafaza etmek:

En önemli ve öncelikli şey tırnakları çok fazla su ile temas ettirmemekmiş. Bulaşık temizlik vs hepsi kesinlikle eldivenle yapılmalı.

2) sertleştirmek:

Salataya sıkılan Limon atılmayarak içine bir çay ks zeytinyağı konularak tırnaklar burada manikür kabında misali bekletimeli. En az haftada iki yapılmalı ki fayda etsin.
Ancak limon sertlestirirken çokça kurutacağından dogal yaglardan yararlanmakta da fayda var.

3)doğal yağlar:

Jojoba ve kayisi yagini bitmiş bir oje sisesini temizleyip esit miktarlarda karıştırarak icine koydum ve kendi tirnak bakim yagimi oluşturdum.

4) nem nem nem:

Yatarken tirnaklarimi vazelin ile bolca nemlendirdim dax sulphur de olabilir ancak ben vazelini tercih ettim.

5) base coat:

Tirnaklarima oje surmeden evvel mutlaka altina base coat olarak bir tirnak sertlestirirci uyguladim. Bunlar da tirnagi sertlestirerek kirilmaya soyulmaya karsi baya direnc kazanmasini sagladi.

6) doğru törpüleme şekli:

Ve kesinlikle tek yone dogru torpuledim.
Yapilan en buyuk yanlis bu aslimda. Cift yonlu torpulemek tirnaklarin daha cabuk kirilmasini ve zayiflamasini sagliyor.

Ve sonuc olarak tirnaklarim herkesi hayran birakacak derecede uzadi:):)
Simdilik bukadar:)
Umarim yardimci olabilmisimdir.
Sorusu olan varsa seve seve cevaplayabilirim.

bloğumda daha fazlasına ulaşabilirsiniz kızlarrr :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kızlar benim de maalesef bir sorunum var :KK43: tırnaklarım çok düzensiz uzuyor. Maniküre ve pediküre hiç gitmedim. Hiç fırsatım da olmuyor açıkçası (ama en kısa sürede gitmeyi planlıyorum.) Evde yapabileceğim bir bakım var mı ? Bakımlı gözükmesini ve düz uzamaları istiyorum. Hiç kuaför deneyimim yok bu yüzden bilgim de yok. Şimdi gitsem istediğim gibi olur mu ?

X