transfer sonrası test günü bekleyenler / Mayıs 2024

Ay evet canım geçmeyen mantarım ve dermatitim var yıllardır inanamıyorum şuan. Cuma günü transferim var, yine atıcak bakteri sanacak , prednol yeterli olur mu ki , hemşireye sordum şimdi bakalım ne diyecek

Ümitli olun. Bakarsiniz bağışıklığın düşük olduğu döneme denk gelir tutar.
Bana 4 gram prednol yetmiyor (16 mg alıyorum) ama benim bilinir bir sorunum var. Siz doktorunuza ve vücudunuza güvenin
7.5 mg alti prednol mikro doz olarak geçiyor size tavsiye vermek istemem ama bu doza kadar sorun olmadan alabilirsiniz

Ümitli olun. Bakarsiniz bağışıklığın düşük olduğu döneme denk gelir tutar.
Bana 4 gram prednol yetmiyor (16 mg alıyorum) ama benim bilinir bir sorunum var. Siz doktorunuza ve vücudunuza güvenin
7.5 mg alti prednol mikro doz olarak geçiyor size tavsiye vermek istemem ama bu doza kadar sorun olmadan alabilirsiniz
Evet 4 mg verdi bana da etkili olur mu acaba , çünkü ben yıllardır mantar ve dermatitten muzdaribim , saç şampuanım bile özel ondan başkasını kullanamıyorum. Alerjim olacağı nasıl hiç aklıma gelmez 🥹 sizin sayenizde geldi , siz peki hamile kaldınız mı bu sayede 🙏

Evet 4 mg verdi bana da etkili olur mu acaba , çünkü ben yıllardır mantar ve dermatitten muzdaribim , saç şampuanım bile özel ondan başkasını kullanamıyorum. Alerjim olacağı nasıl hiç aklıma gelmez 🥹 sizin sayenizde geldi , siz peki hamile kaldınız mı bu sayede 🙏

Benim tedavi sonucu bir oğlum oldu. Şimdi ikinciye deniyoruz. 15.05 transfer oldum. Ilk positif gördüm ama sonra negatife döndü.
Carsamba günü kan testim var. Doktorum ümitli ama bence kisa bir yerleşme sonrası kayip yaşadim. Bu bile benim için bir başarı sayilir. Demekki tedavi işe yarıyor diyorum kendime.

İnşallah güzel sonuçları alirsiniz. Sizin için duaciyim

Benim doktorumun adini verim. Malasef sayfa almanca ama ip ucu icin Tercüme edip coğu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bari yapilan ve gerekli olan testlerin isimlerini çıkartırsıniz

Dr. REICHEL-FENTZ

Benim tedavi sonucu bir oğlum oldu. Şimdi ikinciye deniyoruz. 15.05 transfer oldum. Ilk positif gördüm ama sonra negatife döndü.
Carsamba günü kan testim var. Doktorum ümitli ama bence kisa bir yerleşme sonrası kayip yaşadim. Bu bile benim için bir başarı sayilir. Demekki tedavi işe yarıyor diyorum kendime.

İnşallah güzel sonuçları alirsiniz. Sizin için duaciyim
İnşallah güzel sonuç alırsınız nasıl mutlu oldum anlatamam ben de size dua edicem ❤️

Kesin birşey diyemem ama var gibi.
Hormonlar, yumurta ve spermler iyiyse ikinci etap genelde bağşiklik oluyor.
Romotoloji doktorum açık açık dedi yüzüme. Asla ama asla bunlari iyileştirmeden bebeğin olmaz diye. Adam hakli çıktı.
tüp bebek merkezine kalsa biz hala transfer ediyorduk. Sonuç hüsran.

Mantar sorunun varsa zaten bağşiklik sorunun var demektir
Mantarı araştırdım bağışıklık düşünce çıkar yazıyor nette , bir tarafmdan dermatitte var o da egzama çeşidiymiş . Prednol de mantarı iyileştirebiliyormuş, pek anlayamadım. Benim bağışıklığım güçlü mü zayıf mı? Daha doğrusu bağışıklığı güçlü olanların mı embriyosu tutunamaz, düşük olanların mı ? 🥹 çok soru sordum ama meraklandım, doktora yarın sorabileceğim.

Transferin
3. Günü
5. Günü
6. Günü
6.günü akşam
7. Günü
Sanki koyulaşma yok sanki sizce varmı kan testi yapsammmı kimyasalın acaba

Eklentiler

• IMG_3032.jpeg
    IMG_3032.jpeg
    49,2 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba, aynı bekleme sürecinde olanlara ve olacaklara bol şans! Belki biraz da şans işidir :) İlk transferimiz, 2 adet dondurulmuş 3. gün embriyomuz transfer edildi. Nasıl hissedilir bilmiyorum. 40 yaşındayım, eşim 41, 38 yaşında bir düşüğümüz oldu ve ondan beri çabalıyoruz. Şu an belirti yok diyebilirim. Yani, arada giren hafif ya da orta kramplar ve bel ağrısı hissediyorum. Göğüslerde kayda değer bir hareket yok, biraz hassasiyet var ama ilaçlardan da olabilir. (İlk gebelikte en belirgin olan kısa sürede gelen meme acısıydı :) Bugün ovitrella iğne vurulacağım için erken ev testi yapmayı düşünmüyorum. 9 Mayıs'ta kandan öğreneceğiz. Aynı bekleme sürecinde olanlara selam ve tekrar bol şans!
Merhaba 34 yaşındayım ilk deneme inferlite 3.gün embriyo transfer sonrası 8.gün kan testi 0.40 negatif bu sabah idrar negatif yarın kan testi miz var aşırı agrılar kramplar ve seğirmeler var yine de yarını bekleyip kan testini görmek isterim 🌸

Merhaba 34 yaşındayım ilk deneme inferlite 3.gün embriyo transfer sonrası 8.gün kan testi 0.40 negatif bu sabah idrar negatif yarın kan testi miz var aşırı agrılar kramplar ve seğirmeler var yine de yarını bekleyip kan testini görmek isterim 🌸
Merhaba, bekleyin tabi, yerleşme ona göre geç de olabiliyor bildiğim kadarıyla, her türlü en iyisi, en güzeli gelsin inşallah, bu sefer ya da bir sonraki tutsun, çok sağlıklı çok mutlu bebekler olsun :nazar:

Merhaba kızlar
Bende 21 Mayıs 3.gün dondurulmuş embriyo transferi oldum. Ara ara kasık ağrısı ve göğüs hassasiyetim var ama yine de acaba olumsuz olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Acaba kendim erken gebelik testi yapmalı mıyım?

Merhaba kızlar
Bende 21 Mayıs 3.gün dondurulmuş embriyo transferi oldum. Ara ara kasık ağrısı ve göğüs hassasiyetim var ama yine de acaba olumsuz olur mu diye düşünmeden edemiyorum. Acaba kendim erken gebelik testi yapmalı mıyım?
Selam 👋 21 Mayıs 3. gün embriyosu ile erken gebelik testi için 31 Mayıs ı beklemenizi tavsiye ederim.. zira Beta HCG ilk önce kanda çıkar sonra idrarda görülür..

Merhabalar, bende 24 mayısta 3. Gün transferi oldum. 7 haziranda kan vermeye çağırdı doktor ama zaman geçmiyor. Gebelik testi de yapmak istemiyorum. İdrarda yanlış çıkabilir diyorlar. Ama heyecandan zaman geçmiyor.

Merhabalar, bende 24 mayısta 3. Gün transferi oldum. 7 haziranda kan vermeye çağırdı doktor ama zaman geçmiyor. Gebelik testi de yapmak istemiyorum. İdrarda yanlış çıkabilir diyorlar. Ama heyecandan zaman geçmiyor.
Canım Merhaba bende 7 Haziran'da test yapicam 5.gun emriyosu benim belirtin var mı hiç ?

Canım Merhaba bende 7 Haziran'da test yapicam 5.gun emriyosu benim belirtin var mı hiç ?
Merhabalar, cuma günü transferim oldu pazar günü kasık ve bel agrım çok fazlaydı. Doktora gittim tutunma ağrısıda olabilir düsük agrısıda dedi. Sonraki günler hafifledi ağrılarım. Göğüslerimde şişlik vardı. Onlarda geçti. Sizde durum nasıl?

Merhabalar, cuma günü transferim oldu pazar günü kasık ve bel agrım çok fazlaydı. Doktora gittim tutunma ağrısıda olabilir düsük agrısıda dedi. Sonraki günler hafifledi ağrılarım. Göğüslerimde şişlik vardı. Onlarda geçti. Sizde durum nasıl?
Vala canım benim transferden beri bel ağrısı dışında hiç bir şey yok.Lekelenme kasık göğüs şişmesi şu an için yok anlamadim bende bugün 5 günüm hatta 6 güne giricem yani hala bişey olmadı 😪

Vala canım benim transferden beri bel ağrısı dışında hiç bir şey yok.Lekelenme kasık göğüs şişmesi şu an için yok anlamadim bende bugün 5 günüm hatta 6 güne giricem yani hala bişey olmadı 😪
Araştırdığım kadarıyla, herkeste bi belirti olmuyormuş. Belirti olması tutunduğu, olmaması tutunmadığı anlamına gelmiyor. Ama insan panik oluyor ve kendini dinliyor. O yüzden böyle düşünmen ve hissetmen çok normal. Dualarımız karşılığını bulsun 🤲

Araştırdığım kadarıyla, herkeste bi belirti olmuyormuş. Belirti olması tutunduğu, olmaması tutunmadığı anlamına gelmiyor. Ama insan panik oluyor ve kendini dinliyor. O yüzden böyle düşünmen ve hissetmen çok normal. Dualarımız karşılığını bulsun 🤲

Aynen canım geçen seneki hamileliğimde böyle degildi bu seferki transferde farklı belirti aramamak en iyisi sanırım.amin canım inşallah 🤲🙏💙♥️🌸 pozitif sonuç alırız 😘

X