Tüp mide sonrası gebelik

Sevimailesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2022
9
9
29
Arkadaşlar selam;
30 yaşındayım 7 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. 97 kilo ile başladığım yolculuğuma 57 ile devam etmekteyim. Kiloluyken maalesef bebek sahibi olamadım kilom buna engeldi. Şuan bebek sahibi olmak istiyorum ama tüp mide ameliyatı olupta hamile kalanlardan deneyimlerini paylaşabilir mi? Hem bebek sahibi olmayı çok istiyorum hemde yıllarca aşırı kilolu olup bütün ömrünü tayt ve uzun gömleklerle geçiren biri olarak bu küçük bedenin hayalini yıllarca kurdum. Lütfen yadırgamayın kilolu olanlar ne hissettiğimi çok iyi anlayacaktır. Lütfen tüp mide ameliyatı olup sonrasında hamile kalanlar süreci nasıl geçti bilgi verebilir mi?

Arkadaşlar selam;
30 yaşındayım 7 ay önce tüp mide ameliyatı oldum. 97 kilo ile başladığım yolculuğuma 57 ile devam etmekteyim. Kiloluyken maalesef bebek sahibi olamadım kilom buna engeldi. Şuan bebek sahibi olmak istiyorum ama tüp mide ameliyatı olupta hamile kalanlardan deneyimlerini paylaşabilir mi? Hem bebek sahibi olmayı çok istiyorum hemde yıllarca aşırı kilolu olup bütün ömrünü tayt ve uzun gömleklerle geçiren biri olarak bu küçük bedenin hayalini yıllarca kurdum. Lütfen yadırgamayın kilolu olanlar ne hissettiğimi çok iyi anlayacaktır. Lütfen tüp mide ameliyatı olup sonrasında hamile kalanlar süreci nasıl geçti bilgi verebilir mi?
Seni en iyi ben anlarım 8 sene oldum tüp mide hamileliğe engeli yok merak etme stres sıkıntı yapma olur inşallah Allah'ın izniyle dua et 🙏

Bende tüp mideliyim ama ilk hamileligimi kilolu bitirdim sonra ameliyat oldum. 1 seneyi geçti hemen hemen şimdi hamileyim ilki tüp bebekti bu sefer kendi geldi. Doktorum ilk 1 sene yasak demişti bana sadece. Pek Bi sorun olacağını sanmıyorum. Kuzenim de tüp mideli 3 sene olmasına rağmen zor geçmişti onun hamileliği mideye baskı yaptıkça doğuma kadar bulantı yaşadı bu tabi istisnai bir durum da olabilir. Sadece tavsiyem vücudunu hazırla. Benim kan değerlerim çok düştü. İki üç kere baygınlık geçirdim hamilelik öncesi. Tansiyon yerlerde. 110dan 55e düştüm bende. Vücut hazır değildi hamilelige. İnşallah sağ salim gelir güzel haberin.

X