Lekeler, Çiller Vajina Kararmasına Bitkisel Çözümler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Crusher

ĝôzlεƦιπ καƦαπlıκ κuψu ..
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2015
1.672
1.168
Vajina Beyazlatma
Bitkisel Vajina beyazlatma:
Kadınların bu bölgeye uyguladıkları ağda ve epilasyon sonrası oluşan kararmaların açılması için uygulanan doğal yöntemler. Koltuk altı ve vajina bölgesi kapalı oldukları ve sık sık ağda gibi epilasyon işlemlerine maruz kaldıkları için kararır. Piyasada vajina beyazlatıcı kremler bulunmasına rağmen bu ürünlerin kimyasal içermelerinden dolayı en iyi yöntem aşağıda verdiğimiz bitkisel vajina beyazlatma tarifleridir.
Vajina Beyazlatma Yöntemleri
Vajina kararması estetik açıdan kötü bir görüntüye sebep olur bu kötü görüntünün giderilmesine yardımcı olacak, hiç bir kimyasal içermeyen, doğal vajina beyazlatma tariflerini evinizin rahatlığında uygulayabilirsiniz.
Doğal Vajina Beyazlatma
Vajina beyazlatan doğal yöntem koltuk altlarında da aynı beyazlatma etkisini gösterir, ihtiyaç duyarsanız koltuk altlarına da uygulayabilirsiniz.
  • Elma suyu ( 1 çay kaşığı )
  • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
  • Vazelin ( 1 çay kaşığı )
  • Bebek pudrası
Yapılışı ve uygulanışı: Vazelini bir kaba koyun, üzerine elma suyu ve limon suyunu ilave ederek homojen kıvama gelene kadar karıştırın. Parmaklarınız yardımıyla genital bölgenin tamamına ince bir katman olarak sürüp kurumasını bekleyin, kuruyan karışımı ılık su ile kese yaparak çıkarın ve son olarak bebek pudrası sürerek uygulamayı tamamlayın. Bu maskeyi her gün veya gün aşırı yapmaya özen gösterin.
Bitkisel Vajina Beyazlatma
  • Limon yağı (1 yemek kaşığı)
  • 3-4 adet pamuk topu
Uygulanışı: Vajina bölgesindeki tüyleri aldıktan sonra bir pamuk topuna bir miktar limon yağı dökerek kararmış bölgeye masaj yaparak yedirin. Her epilasyon sonrası bu yöntemi uygulayabilirsiniz bu sayede vajina bölgeniz beyazlar hemde leke oluşumu varsa bu lekeler limon yağının etkisi ile giderilir.
Limonla Vajina Beyazlatma
  • 1 dilim limon
Uygulama: Duştayken dilimlere ayırdığınız limonla, kararan bölgenize 2 dakika masaj yapmanız yeterli. Limonun asidik yapısı bu bölgedeki ölü dokuları temizler ve kararmaların zamanla açılmasına yardımcı olur.
Genital Bölge Beyazlatıcı Zeytinyağı Masajı
  • Zeytin yağı
Uygulama: Her gece yatmadan önce bikini bölgesine zeytin yağı ile masaj yapabilirsiniz. Zeytinyağı bu bölgenin beyazlamasını ve yumuşamasını sağlarken aynı zamanda terleme sonucu oluşan ölü deri döktünlerini de temizler.
Vajina Kararmasının Nedenleri
  • Kapalı alan olduğu için gün içerisinde az hava alması ve terlemenin etkisi ile kararma yaşanabilir.
  • Ağda, sir, jilet gibi epilasyon yöntemleri zamanla bu bölgelerin kararmasına sebep olabilir.
  • Kadınlar hamilelik döneminde salgıladıkları hormonlar sebebi ile vajina bölgesinde kararma yaşayabilirler.
  • Ten rengi açık olan kadınlar dahi vajina bölgesinde kararma sorunu ile karşılaşabilirler.

Son düzenleme:
Vajinada ne kararmasi ya :KK53:
Mesela bazı bayanlar haftalarca o bölgeyi tüylü bırakıyorlar, aldıkları zaman da jilet ile alıyorlar, orası da daima kapalı ve havasız bir yer de olduğu için kararmalar meydana geliyor. Bu koltukaltı için de geçerli birde.

Mesela bazı bayanlar haftalarca o bölgeyi tüylü bırakıyorlar, aldıkları zaman da jilet ile alıyorlar, orası da daima kapalı ve havasız bir yer de olduğu için kararmalar meydana geliyor. Bu koltukaltı için de geçerli birde.

Ilk defa duyuyorum ... ben bunun genetik oldugunu düsünüyordum ...

Bende son 2 3 aydır boyle bir problem var ağda kullaniuorken yoktu ama 1yildir lazer e basladim ve tüyden vs nefret ederim onerilenden daha sik gittim lazer e belki o yüzden oldu... verilen tariflerini hepsi soyulmaya yonelik ve genital bölge zor iyileşir dermatolguma gittim bana bebanthol ve coresatin verdi 3 gündür kullanıyorum lazerle de tedavisi mümkün ama dediğim gibi deriyi soyan işlemlerden kaçınmak lazim bir de başka bir başlıkta trosyd ten bahsedilmiş benim kurtarıcıdır pisik için kullandığım evimden eksik olmayan bir mantar kremi ve genital kararma için adini görünce çok sasridim

VAJİNA BEYAZLATMA KÜRÜ

* Elma sirkesi, limon suyu ve zeytinyağı kürü doğruymuş arkadaşlar. Tümünü karıştırıp pamukla uyguluyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
X