Sivilceli Ciltler Yağlı ve akneli cildi olanlar buraya...

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

maalouf

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2016
9
5
31
Kızlar yıllardır forumu takip ediyorum, yazdıklarınızdan faydalanıyorum artık sıra bende.

Cildim yağlı ve yanaklarımda akneler çıkıp duruyor yaşın 23 olmasına rağmen. Bunu nasıl önleyebileceğimizi madde madde yazacağım. Eğer hepsini yapmayı alışkanlık haline getirirseniz max 1 sene içinde inanılmaz parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız inşallah !

-İnek sütünü kesiyoruz. (Eğer ki siz de benim gibi düzenli süt ürünü tükettiğinizde koca koca aknelerinizin asla bitmediğini farkettiyseniz altın kural budur kızlar. İNEK SÜTÜ ALERJİ YAPIYOR !!! Biliyorum çok zor ama inek sütü içmiyoruz, peyniri yemiyoruz, yoğurt ve ayrandan emin değilim ama onları da tüketmemeye çalışıyorum. Keçi sütü tüketebilirsiniz, keçi peyniri, yoğurdu marketlerde satılıyor.)

-Alerji yapmıyorsa her gün, yapıyorsa 2 günde bir haşlanmış yumurtamızı yiyoruz. (İçeriğinde çinko sivilceleri geçiriyor.)

-Aynı şekilde yulaf ezmesi de çinko içerdiği için cilde çok iyi geliyor, her gün tüketmeye çalışın.

-Her gün ama her gün 1 elma, 1 armut, 1 kivi yiyoruz. Elma ve armudu kabuklarıyla yiyoruz lütfen.

-Haftada 2 defa kendimize havuç ve pancar suyu hazrlıyoruz. Karaciğeri temizliyor, pancar cilde inanılmaz faydalı, haşlayıp da yiyebilirsiniz.

-Bol bol yeşilliği limon sıkıp yiyoruz her gün mümkünse.

Kızartmaları, kremalı, salçalı yağlı yemekleri hayatımızdan çıkarıyoruz.

-Haftada 2-3 defa somon- ton balığı tüketiyoruz.

-Günde 2-2.5 litre su içiyoruz. Özellikle sabah uyanır uyanmaz yarım litreyi dikiyoruz kafaya.

Cilt temizliğine gelinceee:

-La roche posay effaclar yüz temizleme jelini sabah akşam kullanıyoruz. Kesinlikle yüzümüzde makyajla uyumuyoruz, eğer nemli sıcak yerlerde makyajlı kaldıysak ve cildimiz yağlandıysa o makyajdan bir an önce kurtuluyoruz.

-Yüzümüzü soğuk suyla yıkayıp, her yıkamada yumuşak bir gazlı bezle narin narin temizliyoruz.

-Sivilce ve izlerine yine la roche posay effaclar duo(+) kullanıyoruz ama buraya dikkat ! Bu kremi sadece izlere ve sivilcelere minnacık süreceksiniz. Fazla sürerseniz yeni sivilceler çıkarıyor sanki. Çok çok az sürerseniz jet hızıyla iyileştiriyor cildi.

Bunları yapmayı alışkanlık haline getirirseniz bana çok dua edeceksiniz diye düşünüyorum.

Hepinize sağlıklı, mutlu, pespembe ciltli bir hayat diliyorum kızlar :KK54:

X